Nowe Miejsca: Cafe Hormon

30.12.2015
Autor: Michalina Wasilewska, Zdjęcia: Krystian Gąciarski

Hormon to jeden z najpopularniejszych lokali w Szczecinie. Zna go każdy imprezowicz. Niedawno Hormon powiększony został o dodatkową salę, w której według zamierzeń właścicieli, organizowane będą wystawy, pokazy i kameralne koncerty. Ponadto, nowa hormonowa sala otwarta będzie również w dzień. Jakie jeszcze zmiany szykują się w Hormonie? O tym i wielu innych rzeczach udało nam się porozmawiać ze Sławkiem Janczakiem – jednym ze współwłaścicieli Lokalu. Jak informuje nas strona internetowa Hormona, klub ten dorobił się legendy, zanim jeszcze powstał.

 


O co dokładnie chodzi? Otóż po raz pierwszy Hormon zaistniał w świadomości szczecinian za sprawą Machinoplanu - przewodnika po lokalach w Polsce. W 1998roku w tym właśnie magazynie został opisany jako lokal prezentujący muzykę na żywo i bardzo wysoko oceniony. Jak się później okazało, informacje te pojawiły się zbyt szybko, jeszcze przed uruchomieniem hormonalnego wnętrza. Po kilku tygodniach zamęt ucichł. Co chwilę jednak pojawiały się pogłoski, że lokal istnieje. Ktoś był w nim na sylwestra, ktoś w inny weekend stycznia. Coraz więcej osób twierdziło, że odwiedziło ten klub.


Wiosną 1999 roku lokal zaczęto otwierać coraz częściej. Przeważnie w weekendy, by w końcu ruszyć pełną parą w maju. Na otwarciu zagrał międzynarodowy zespół Embryo.

 

Hormon to duży lokal. Na początku wieku mieściła się tutaj stajnia (tramwaje konne). Potem pomieszczenia przechodziły z rąk do rąk. Lokal do niedawna składał się z dwóch sal - jedna z miejscem do tańczenia i dla koncertujących zespołów. Surowe wnętrze, nieotynkowane ściany, łagodne światło, stoliki do wyboru: wysokie barowe i niskie. Razem ponad 200 miejsc siedzących. Od kilku miesięcy w sali znajdującej się nad lokalem trwał remont, mający na celu powiększenie klubu. W maju Hormon oficjalnie stał się dwa razy większy. Na temat tych zmian rozmawiamy z jednym ze współwłaścicieli lokalu Sławkiem Janczakiem.

 

 

hot°: Hormon jest sporym lokalem. Skąd pomysł, by jeszcze dodać mu metrów kwadratowych?


Po pierwsze, chcieliśmy by Hormon był czynny również w dzień. Na piętrze są duże okna i atmosfera pozwala na dzienną działalność. Po drugie, w weekendy brakowało nam miejsca, było po prostu ciasno. Powiększenie lokalu , kolejny bar, nowe zaplecze sanitarne, nowe wejście z zabytkowymi wrotami poprawią komfort naszych klientów.

 

hot°: Remont hormonowej sali trwał przeszło 9 miesięcy. Jak teraz prezentuje się to miejsce?


Chcieliśmy pozostawić hormonowy klimat wnosząc jednocześnie nowe elementy i nieco inną kolorystykę. Wystrój jest surowy, minimalistyczny i klubowy zarazem. Będzie wygodnie przestrzennie. Jak się prezentuje? Najlepiej przyjść i zobaczyć.

 

 

hot°: Jakim wydarzeniom będzie służyć ta przestrzeń? Będzie otwarta codziennie, tak jak klub, czy jest to miejsce na tzw. specjalne okazje?


Hormon na górze będzie czynny codziennie. Nowa przestrzeń stwarza nowe możliwości. Chcielibyśmy niebawem otworzyć kuchnię, prezentować tam filmy dokumentalne, organizować wystawy, pokazy i koncerty kameralne. Nowa sala doskonale nadaje się do takich rzeczy.

 

hot°:Podczas naszej ostatniej rozmowy wspominał Pan, że nowa sala to idealna przestrzeń wystawowa. Hormon ma zamiar organizować tam eventy,pokazy,wystawy?


Do tej pory odmawialiśmy wynajmowania Hormona na imprezy zamknięte. Po powiększeniu otworzymy się na takie usługi. Oprócz jedzenia zadbamy też o dobrą kawę, słodkości i duży wybór piwa.