Wakacyjny chillout – czyli, gdzie można miło spędzić czas na powietrzu

08.12.2015
Autor: Kacper Skoczylas

Kiedy spojrzymy na to jak rozwinął się Szczecin w przeciągu kilku ostatnich lat, możemy dojść do wniosku, że spędzenie wakacji w mieście nie jest takim złym pomysłem. Jesteśmy na etapie chłonięcia trendów, które od kilku lat rozwijają się w większych europejskich metropoliach. Coraz lepiej udaje nam się zagospodarowywać nabrzeże, ogródki piwne czy podwórza pomiędzy kamienicami. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się miejscom, które ostatnio gromadząc setki, jak nie tysiące szczecinian.

 

 

Łąka Kany – łąka, która kilka lat temu powstałą dosłowne w centrum miasta. Mimo, że znajduje się przy głównym wjeździe do Szczecina, to od pasa ruchu odpoczywających oddziela drewniana wiata. Na barze znajdziecie piwo, drinki, świeże soki i zdrowe jedzenie. Na miejscu można posłuchać muzyki na żywo lub obejrzeć film. Na Łące bardzo często organizowane są również większe wydarzenia kulturalne.

 


Ogród społeczny na Łasztowni – inicjatywa ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców Szczecina wokół tej nowo zrewitalizowanej przestrzeni. To miejsce gdzie każdy może przyjść, zaopiekować się roślinną rabatą, skorzystać z pakietu zajęć warsztatowych lub po prostu odpocząć w strefie relaksu z perspektywą widoku na Odrę. Można przynosić swoje napoje i jedzenie.

 


Niedźwiedź w Koronie – palarnia kawy, która powstała w miejscu starej szczecińskiej palarni Korona, funkcjonującej w Szczecinie od 1912 roku. W odnowionej przestrzeni znalazło się również miejsce na kawiarnię oraz małą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu w oficynie. Niedźwiedź w Koronie pokazuje, że przy odrobinie kreatywności można optymalnie wygospodarować przestrzeń w ścisłym centrum.

 

Bulwary nad Odrą – ostatnio ulubione miejsce spotkań Szczecinian. Zaraz przy Moście Długim możemy spróbować kuchni skandynawskiej oraz greckiej, a po drugiej stronie rzeki zrelaksować się na leżakach i koszach plażowych w Bulwary Cafe. Zwłaszcza ostatnia forma spędzania wolnego czasu przypadła do gustu mieszkańcom. Właściciel kawiarni nadał jej już nawet nazwę - „koszowanie”.

 


OK SUPER – inicjatywa lokalnych designerów i artystów, która ze sklepu internetowego przerodziła się w stacjonarny showroom przy Odrze. Na miejscu można obejrzeć i kupić produkty lokalnych designerów oraz zrelaksować się przy elektronicznej muzyce oraz zimnej yerba mate. Obok sklepu często odbywają się wydarzenia kulturalne, koncerty oraz spotkania z artystami i projektantami.

 


Deptak Bogusława – jak to mawiają „klasyka gatunku”, od lat ulubione miejsce spotkań mieszkańców Szczecina. Na Deptaku można napić się dobrego piwa, zjeść pizzę, burgera oraz wyskoczyć do klubu potańczyć. Obecnie jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w centrum Szczecina. Zwłaszcza w lecie kiedy wszechobecne lokale otwierają swoje ogródki i kuszą regularnymi promocjami cenowymi i produktowymi.

 


Deptak przy CH Kaskada – mniejszy deptak w centrum Szczecina, w okolicy znajduje się duży park. Mimo bliskości CH Kaskada jest gdzie miło spędzić czas i odpocząć od zgiełku miasta. Swoimi ogródkami kusi Corona Cafe oraz serwująca czeskie dania Hospudka. Bliżej centrum handlowego zjeść również można w Sphinxie, który z daleka nęci zapachami pieczonej Shoarmy.