Zdrowe Wypieki 100% wegańskie

03.10.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Zdrowe Wypieki 100% wegańskie to kameralne miejsce zlokalizowane przy ul. Modrej 63/2. Lokal jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18, zaś w soboty 11-15. W Zdrowych Wypiekach czekają na Was m.in. ciasta bezglutenowe, wegańskie, zdrowe desery, koktajle - wszystko wytwarzane nad samym ranem, codziennie na świeżo. W tym miejscu brakuje jednak kilku rzeczy... Są to: białą mąka, cukier, mleko, jajka, półprodukty, tłuszcze trans, chemiczne polepszacze smaku. Rozmawiamy z Panią Agnieszką Kuną - właścicielką tego ciekawego miejsca.

 


hot°: Skąd pomysł na otwarcie Zdrowych Wypieków? Czy łączy Pani przyjemne z pożytecznym?;)


Zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia to moja pasja od 20 lat. Czuję wewnętrzny sprzeciw i bunt przeciwko temu, czym faszeruje nas ogromny przemysł spożywczy i cukierniczy, mający na celu jedynie swój zysk, a nie nasze zdrowie. Przeraża mnie ilość i jakość 99% produktów na naszych półkach sklepowych, powstałych w laboratorium chemicznym przez potężne koncerny nastawione na tanie, masowe, trujące nas produkty. Zawsze mnie to zasmucało. W Zdrowych Wypiekach udowadniam, że zdrowe, wegańskie nie znaczy niesmaczne, a wprost przeciwnie. Daję moim klientom produkt zdrowy, pożywny, wartościowy i jednocześnie smaczny, słuchając opinii klientów. Myślę, że na ten moment mi się to udaje.

 

 


hot°: Z jakich składników Pani korzysta, a których na pewno nie znajdziemy w Pani wypiekach?


Do moich wypieków używam tylko naturalnych składników, które dała nam natura: orzechy, nasiona, warzywa, owoce, mąki naturalnie bezglutenowe. Jeśli robię tort migdałowy, sama podprażam migdały, mielę je, nie kupuję gotowych mąk, a żadna z nich nie pachnie tak cudownie, jak świeżo zmielone migdały. Ciasta słodzę bananami, daktylami, najzdrowszym cukrem kokosowym. Do tego nie stosuję chemicznych mieszanek, konserwantów, polepszaczy smaku, chemicznych mas cukrowych, barwników, tłuszczy trans. Piekę tylko na oleju kokosowym nierafinowanym, co jest bardzo ważne, ponieważ jako jedyny po podgrzaniu nie zamienia się w bombę wolnych rodników w naszym organizmie.

 

 


hot°: Z tego co miałem przyjemność spróbować oraz zobaczyć, to z pewnością nasuwa się jeden wniosek - ma Pani niezliczoną ilość pomysłów na ciekawe ciasta. A jaki jest Pani przepis na sukces Zdrowych Wypieków?


Mam wiele pomysłów w głowie, na pewno oferta Zdrowych Wypieków będzie się sukcesywnie rozszerzała i będę je wszystkie realizowała. Na tę chwilę oferuję zdrowe ciasta, tarty warzywne i owocowe, chlebek z gryki bezglutenowy, bez żadnych dodatków, niezakwaszającą gotowaną, aromatyczną kawę z przyprawami i guaraną, koktajle owocowe nie rozrzedzane wodą i sokami z kartonów. Moje motto to „zawsze naturalna, najwyższa jakość, a zdrowie moich klientów jest dla mnie priorytetem”.

 

 

 

Przeczytaj także o: Caffe Dorsoduro!


hot°: Gdzie mieszczą się Zdrowe Wypieki? W jakich godzinach lokal jest otwarty?


Zdrowe Wypieki mieszczą się na ul. Modrej 63 na Bezrzeczu, codziennie od 5.00 rano wypiekam ciasta, otwieramy od 12.00, z czasem godziny na pewno ulegną zmianie i będzie otwarte od samego rana.

 

 


hot°: Czy podejmuje się Pani również indywidualnych zleceń, np. kiedy ktoś chciałby zamówić tort na urodziny bądź nie toleruje danych składników, a które są obecne w Pani ciastach?


Każde zamówienie na tort jest rozpatrywane indywidualnie, szyte na miarę, pod klienta. Jeśli występują nietolerancje pokarmowe, czy alergie, to zawsze staram się tak dobrać składniki, żeby było i smacznie i zdrowo. Ostatnio miałam zamówienie od Pani, która miała alergię na wiele składników, miałam bardzo ograniczoną listę produktów, a nawet owoców, a że lubię takie wyzwania, to podjęłam się i torcik wyszedł naprawdę pyszny, słodzony jedynie bananami, a zadowolenie i podziękowania klientów to dla mnie najlepsza nagroda.

 

 


hot°: Na koniec pytanie prywatne - od jak dawna jest Pani weganką? Czy ciężko było Pani przejść na taki tryb życia?


Wychodzę z założenia, że trzeba słuchać tego, co mówi nam nasz organizm, nie ma idealnej diety dla każdego z nas.


Jestem wegetarianką już dosyć długo, ale czy weganką? W 90% tak, ale jeśli nachodzi mnie ochota na serek kozi, to idę do eko-sklepu i kupuję. Zdarza się to bardzo rzadko, wsłuchuje się w potrzeby organizmu i obserwuję reakcję po spożyciu.


Każdemu jednak radzę, żeby wyeliminował z diety białko zwierzęce, nabiał na okres choćby 3 tyg. i obserwował siebie, swoje samopoczucie, energię, cerę. Nie mamy nic do stracenia, lecz do zyskania bardzo wiele. I wtedy możemy świadomie zadecydować czy chcemy wracać do dawnego odżywiania, czy jednak już nie. 99% osób widzi taką poprawę, że już nie wraca.

 

 

Zdrowe Wypieki 100% wegańskie 
ul. Modra 63/2
tel. 600 446 301
Odwiedź Stronę Internetową
Polub na Facebooku!

 

Zdrowe Wypieki

Zdrowe Wypieki

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.