5 wzorów do noszenia w 2022

03.03.2022
Autor: Magdalena Zgórska, Zdjęcia: Archiwum

Niektórzy powiedzą, że moda się powtarza, co sezon widzimy te same printy jako „hity sezonu”. To, że jakiś trend w modzie powraca i wydaje nam się świeży jest zasługą innowacyjnych projektantów, którzy odkrywają go dla nas na nowo. Motyw kwiatów czy pasków jest w tym sezonie znów modny. Szokujące, wiem! Jednak to w jaki sposób użyto ich na odzieży jest tym co sprawia, że od nowa zakochujemy się w tym samym wzorze.

 

Poniżej 5 najwyrazistszych trendów jeśli chodzi o nadruki na nadchodzący rok. One prawdopodobnie ukształtują też  kolejne sezony. Felieton autorstwa Magdaleny Zgórskiej @exposeakcesoria. Dziękujemy i serdecznie polecamy!

 

 

Sposób na zmarszczki

To co było pierwotnie błędem w druku na textyliach , potem stało się jednym z wiodących trendów. Chodzi o efekt fal lub zmarszczek, jak na wodzie gdy wrzucimy do niej kamyk. Na odzieży wygląda to jak zdeformowane lub regularne kształty sprawiające, że ubiór zaczyna kojarzyć się z cieczą.

 

 

Pasy rugby

Paski i jeszcze raz paski, ale tym razem grube i przypominające te z koszulek zawodników rugby. Bardzo możliwe, że masz je już w swojej szafie. Te nieco węższe w stylu marynarskim są nadal ( i prawdopodobnie już zawsze będą) absolutnym must-have!

 

 

Mikro nadruki

Być może potrzebna będzie lupa by rozpoznać na tkaninie wzór pepitki, ale on tam jest! Mokro nadruki są genialne dla osób drobnych bo nie przytłaczają ich sylwetek. Świetnie sprawdzają się w odzieży biznesowej. Taki nadruk w klasycznym kolorze jak granat czy szarości nie wyjdzie z mody nigdy.

 

 

Kwiaty jak z obrazu

Niby znów kwiaty, ale tym razem przeskalowane w jednej tonacji z efektem cieniowania. Są przedstawione raczej minimalistycznie, czasem jako pojedynczy kształt. W ten nadruk najczęściej inwestujemy przy zakupie letnich sukienek.

 

 

Zalogowani

Wszędzie na czym da się wrzucić logo, projektanci je drukują. Nie dziwi już sukienka wypełniona mikro nadrukiem z logo marki ani buty oblepione literką domu mody. Dla fanek danej firmy to po prostu trend idealny. Jeśli lubisz się identyfikować z ulubionym projektantem jest to nadruk dla ciebie.

 

Expose Akcesoria Wiosna

Expose Akcesoria Wiosna