Agata Wełpa – makijażystka

05.02.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Agata Wełpa Szczepaniak Makijaż Szczecin to profesjonalna szczecińska makijażystka, działająca w branży już od 12 lat! Podejście do klientki z wyjątkową dbałością jest tu głównym zamysłem. Makijaż musi być tak samo dopracowany, dopasowany i trwały. Usługa może być wykonana na takie okazje jak: Śluby, Studniówki, Imprezy wieczorne, Uroczystość rodzinną...i wiele innych. Pani Agata zaprasza na wizytę stacjonarną – na Przecławiu, zarówno jak istnieje możliwość zamówienia usługi z dojazdem. Zapraszamy!

 

Czy między makijażystką a wizażystką jest jakaś różnica? Czy to dwa słowa na to samo zajęcie?


Słów "wizażystka" i "makijażystka" można używać zamiennie, opisują dokładnie to samo zajęcie. Chociaż spotkałam się też z przekonaniem, że "makijażystka" zajmuje się makijażem, a "wizażystka" makijażem i fryzurą. A najczęściej i tak jestem nazywana "kosmetyczką". ;)

 

 

 

Jak wyglądały Twoje początku z makijażem?


Zaczynałam od malowania modelek do sesji zdjęciowych, dla znajomych fotografów. Po kilku miesiącach samodzielnych eksperymentów, zapisałam się na pierwszy kurs makijażu w Centrum Edukacji Omnia, niedługo później wygrałam stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie uczyłam się Charakteryzacji Filmowej... I tak moja przygoda z makijażem trwa już ponad 10 lat.

 

Na jakie szkolenia uczęszczałaś? Czy może uczyłaś się samodzielnie?


Skończyłam Charakteryzacje Filmową w Warszawskiej Szkole Filmowej, później dużo ćwiczyłam sama i "podpatrywałam" techniki innych wizażystów na pokazach, warsztatach i szkoleniach z nowych technik.

 

W ostatnim czasie podziwiam prace makijażystek zza naszej wschodniej granicy, a dzięki modnym teraz szkoleniom online mogę zobaczyć jak pracują i przenieść to do swoich makijaży. W makijażu co sezon pojawia się coś nowego, dlatego warto inwestować w szkolenia i podnosić swoje umiejętności. Przez jakiś czas sama też prowadziłam lekcje makijażu (w szkole TEB) i z przyjemnością bym do tego wróciła.

 

 

 

Jakie umiejętności, poza makijażowymi, musi mieć dobra makijażystka?


Dobra makijażystka powinna słuchać Klienta i dopasowywać się do jego potrzeb. Myślę, że umiejętność pracy z ludźmi jest w tej pracy najważniejsza.


Co najbardziej doceniasz w swojej pracy?


Możliwość ciągłego rozwijania umiejętności, poznawanie nowych ludzi.

 

 


Czy zawód makijażystki można nazwać opłacalnym?


Wszystko zależy od umiejętności makijażystki i od aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie. W tym momencie (podczas pandemii) nie jest to najbardziej opłacalne zajęcie.

 

Podaj nam proszę, 3 produkty bez których nie wychodzisz z domu


Prywatnie nigdy nie wychodzę z domu bez balsamu do ust, kremu do rąk i telefonu. ;) Zupełnie inaczej wygląda sytuacja kiedy jadę na makijaż do Klientki: wtedy można mnie spotkać z olbrzymią walizką wypchaną po brzegi paletami, podkładami, pudrami... ;)

 


[email protected]
Tel. 665 382 139

www.facebook.com/awelpacharakteryzacja
www.instagram.com/agatawelpa
www.agatawelpamakeup.com

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.