Natural Skin Clinic

15.03.2024 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Ella Estrella Photography

W świecie, gdzie piękno i zdrowie skóry stają się coraz bardziej priorytetowe, Natural Skin Clinic wyróżnia się jako miejsce, które nie tylko obiecuje, ale i realizuje marzenia o naturalnie pięknej skórze. Założona i prowadzona z pasją i jakością, klinika szybko zdobyła uznanie i lojalność pacjentów, dzięki swojej filozofii "odkrywania naturalnego piękna". Zapraszamy do przeczytania naszej rozmowy.

 

 

hot°: Jakie były początki Natural Skin Clinic i co zmotywowało Was do założenia kliniki medycyny estetycznej? Jakie wyzwania napotkaliście na drodze do stworzenia dzisiejszej renomy?

 

Początki Natural Skin Clinic to wielkie marzenia. Chcieliśmy stworzyć profesjonalne miejsce, z jakościowym sprzętem i komplementarnymi usługami. Tak, aby każdego dnia spotykając się w pracy moc wymieniać się doświadczeniami, dając naszym pacjentom jak najlepsze efekty.


Bardzo ważnym aspektem było dla nas stworzenie miejsca w którym panować będzie rodzinna atmosfera. I dziś już wiem, że to był dobry krok.
Pacjenci to czują, mówią o tym, piszą komentarze. To dla nas ważne, aby każdy kto do nas wejdzie czuł się swobodnie, naturalnie, nie krępował się, szczególnie, jeśli jest się w takim miejscu pierwszy raz, ta opieka jest istotna.


Wyzwania jakie napotkaliśmy? Pandemia, to ona była naszym największym wyzwaniem. Otworzyliśmy klinikę 18.01.2020, chwilkę później swiat stanął w miejscu, a my musieliśmy zamknąć, nie tak dawno otwarte drzwi. To był bardzo ciężki okres zarówno dla nas jak i dla naszego biznesu. Wsparcia nie otrzymaliśmy, bo jak pewnie wszyscy pamiętamy, aby otrzymać pomoc rządową należało przedstawić spadki w zarobkach w odniesieniu do poprzedniego roku…

 


Ale, daliśmy radę! I jestem z naszego całego zespołu bardzo dumna. Nie próżnowaliśmy w tym czasie, robiliśmy zdalnie co możemy, żeby usprawnić funkcjonowanie naszego wymarzonego miejsca. I teraz już myśle nic nas nie złamie.

 

hot°: Jak filozofia "odkrywania naturalnego piękna" wpływa na podejście do oferowanych przez Was zabiegów?

 

Przede wszystkim chcielibyśmy trochę odczarować hasło „medycyny estetycznej” stad tez w nazwie „NATURAL”. Nie wszystko co związane z medycyną estetyczną musi być sztuczne. Niestety większość ludzi tak to odbiera, a szeroko pojętą medycyna estetyczna to przede wszystkim dbanie o siebie i dla siebie. Dla swojego lepszego samopoczucia, dla zdrowia skóry.


Dlatego też postawiliśmy w naszej klinice na najwyższej jakości technologie, sprzęty z medyczną certyfikacją, preparaty z najwyższej półki, dla jakości, efektów i bezpieczeństwa pacjenta przede wszystkim.


Usługi, które oferujemy maja zatrzymywać procesy starzenia, poprawiać kondycję i jakość skóry, pielęgnować ją, zatroszczyć się o siebie, zapomnieć o kompleksach. W naszej codziennej pracy spotykamy się nie tylko z osobami, które pragną poprawić swój wygląd ze względów estetycznych, ale też bardzo często zdrowotnych.

 

 

hot°: W jaki sposób dobieracie technologie i metody leczenia, aby były zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla pacjentów?

 

Każdy pacjent to osobna historia, dlatego też zapraszamy pacjentów na konsultacje, podczas której opracowujemy plan zabiegowy, tak aby dostosować terapie indywidualnie dobrane do potrzeb twarzy, czy też innych części ciała, bo medycyna estetyczna to również szeroki wybór zabiegów dedykowanych dla ciała.

 

 

hot°: Ważne pytanie, chyba najbardziej istotne. Jakie kwalifikacje i doświadczenie posiada Wasz zespół specjalistów?

 

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanej kadry lekarzy medycyny estetycznej, kosmetologów, pacjenci znajdą u nas również zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej, pomoc dermatologiczną oraz trychologiczną. Od wielu lat pracujemy w branży, nasze wykształcenie i doświadczenie i głód wiedzy to nasze mocne strony.


Rozwój zawodowy wymaga nieustannego poszerzania wiedzy praktycznej, żeby móc się dynamicznie rozwijać.
W naszym zespole pracują nie tylko specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.


Aby klinika funkcjonowała na wysokim poziomie niezbędne są nam dziewczyny pracujące w recepcji, przy social mediach, szeroko pojętej obsłudze klienta, dokumentach, mailach, odpowiedziach na Państwa pytania.
To ważny aspekt w którym również stale podnosimy nasze kwalifikacje.

 

 

hot°: Które zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem i co może być tego przyczyną?

 

Do najczęściej wybieranych zabiegów należą te z zastosowaniem technologii opartych na energii, które działają wielopłaszczyznowo, zarówno na powierzchnię skóry jak i na głębokie tkanki.

 

Laseroterapia to trend, dynamicznie się rozwijający się z roku na rok. W dzisiejszych czasach stawia się coraz częściej na naturalny wygląd , co nas bardzo cieszy i w tym kierunku staramy się też edukować naszych pacjentów. Coraz więcej osób poszukuje naturalnych metod odmładzania.


Najbardziej skuteczne i nowoczesne zabiegi odmładzające, które działają liftingująco, ujędrniająco i regenerująco na skórę to laseroterapia, radiofrekwencja mikroigłowa i HIFU. I tutaj sprawdza się nasza filozofia „odkrywania naturalnego piękna”.

 

 

hot°: Jak wygląda proces przygotowania do zabiegu i jakie środki bezpieczeństwa są stosowane?

 

Przed zabiegiem każdy pacjent wypełnia wywiad lekarski, który jest kwalifikacją do zabiegu. Taki wywiad jest dość obszerny. W nim pytamy o przyjmowane leki, zabiegi, operacje i wiele innych istotnych kwestii.

 

Bezpieczeństwo pacjenta jest dla nas najważniejsze dlatego też, jeśli pacjenci stosują np.leki światłoczułe nie wykonujemy zabiegu laserowego. Jeśli możemy, proponujemy terapie zastępczą.

 

hot°: Czy w ofercie kliniki znajdują się specjalistyczne zabiegi skierowane wyłącznie do mężczyzn?

 

Coraz więcej mężczyzn odwiedza naszą klinikę, dba o siebie i nie wstydzi się tego. Nie rozróżniamy problemów naszych pacjentów wg.płci.

 

Natomiast problemy z którymi mężczyźni najczęściej zwracają się do nas to przede wszystkim: łysienie, chęć pozbycia się tatuaży, problem z nadmiernym owłosieniem, ale również zmarszczki czy problemy ze skórą i wiele innych. Posiadając w klinice tylu specjalistów zawsze jesteśmy w stanie zaoferować pomoc w tym zakresie, także zapraszamy Panów serdecznie.

 

 

hot°: Medycyna cały czas się zmienia. W jaki sposób dbacie o rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji w dziedzinie medycyny estetycznej?

 

Nasz kalendarz skrupulatnie planujemy tak, aby nie przegapić ważnych dla nas branżowych wydarzeń, które odbywają się nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Posiadamy w naszej klinice salę szkoleniową, wiec liczne szkolenia odbywają się również u nas na miejscu, po to, aby móc przeszkolić cały nasz zespół. W naszej branży nie ma możliwości stania w miejscu.

 

Firmy z którymi współpracujemy oraz dostawcy sprzętów również dbają o to, abyśmy na bieżąco podnosili swoje kwalifikacje.

 

hot°: Jak technologia zmieniła sposób, w jaki prowadzicie zabiegi estetyczne, i jakie nowe możliwości to otworzyło?

 

To właśnie technologia, nowoczesne sprzęty kierują medycynę estetyczną w bardziej naturalną stronę. Otwierają wachlarz nowych możliwości, które możemy zaproponować pacjentom. Osoby, które boją się wypełniaczy, botoksu mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw, jakie oferują nowoczesne technologie bez obaw o sztuczność, czy przerysowanie.

 

hot°: Jakie rady moglibyście zaoferować osobom, które zastanawiają się nad skorzystaniem z medycyny estetycznej po raz pierwszy?

 

Przede wszystkim dokładnie sprawdzić miejsce do jakiego chcą się udać. Dziś gabinetów oferujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej jest cała masa. Natomiast jakość, wiedza i doświadczenie to coś na co należy zwrócić uwagę. Warto zapytać znajomych, poszukać informacji w sieci.


Trafia do nas mnóstwo pacjentów „z polecenia”. To cieszy najbardziej, jest to dla nas oznaka, że to co robimy zadowala i uszczęśliwia naszego pacjenta na tyle, że ma ochotę polecić nasze miejsce swoim bliskim.

 

hot°: Dobre pytania na koniec. Jakie plany rozwoju ma Natural Skin Clinic na najbliższe lata?

 

Nie wiem, czy powinnam zdradzać 🫢 Na pewno nie staniemy w miejscu!  Obserwujcie nas!

 

Natural Skin Clinic
ul. Krasińskiego 10/5, Szczecin, Poland
tel: +48 579 727 921
mail: [email protected]
www.naturalskinclinic.pl
www.facebook.com/naturalskinclinicszczecin

 

 

Natural Skin Clinic

Natural Skin Clinic

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.