Fashion Person: Melismee: marka kobiety niezależnej

11.12.2015
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Edyta Bartkiewicz

W Szczecinie powstaje coraz więcej inicjatyw związanych z modą. W kwietniu prezentujemy wam kolejny przykład tego zjawiska i przedstawiamy markę Melismee oraz dwie tworzące je dziewczyny Agnieszkę Świacką i Kamilę Mateuszczyk. Jak piszą na swojej stronie internetowej: „Kobieta nosząca ubrania Melismee jest silna, pewna siebie, inteligentna i niezależna. Jest piękna – wewnątrz i na zewnątrz, maluje usta różową szminka, emanuje kobiecością i seksapilem. Klasyczne kroje przeplatają się z dziewczęcym wdziękiem, a wszystko przyprawione jest szczypta awangardy.”

 

 

hot°: Co oznacza nazwa Melismee? Mimo prób nie udało mi się jej rozszyfrować ;)


Melismee: Ostatni rok był dla nas przełomowy pod wieloma względami - zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Narodziny córeczki Kamili - Melissy - zbiegły się w czasie z otwarciem naszej wspólnej firmy - nazwa Melismee wzięła się właśnie od jej imienia.

 

hot°: Dla kogo przeznaczona są wasze ubrania? Co charakteryzuje poszczególne kolekcje?


Nasze ubrania przeznaczone są dla kobiet ceniących sobie zarówno wygodę jak i funkcjonalność, szukających niepowtarzalnych form i materiałów, nie zapominając przy tym o ich jakości. Uwielbiamy bawić się modą i wciąż poszukujemy nowych rozwiązań.


Każda kolejna kolekcja inspirowana jest innym, ciekawym miejscem na Ziemi - uwielbiamy podróże a najwięcej modowych inspiracji, czerpiemy właśnie z ulic wielkich miast.

 

 

hot°: Istniejcie rok czasu, czy jesteście zadowolone z dotychczasowego zainteresowania waszymi produktami?


Do tej pory jesteśmy bardzo zadowolone - zainteresowanie naszą marką ciągle rośnie a każdy, nawet niewielki sukces przypomina nam, że idziemy w dobrym kierunku i dodaje energii na dalsze działania.

hot°: Kto Tworzy markę Melismee? Kim jesteście w życiu prywatnym, a jakie zadania spełniacie na co dzień w waszej firmie?


Jesteśmy przyjaciółkami, znamy się od dziecka i od kiedy pamiętamy snułyśmy plany o własnym, wspólnym biznesie :) Marzenie udało nam się spełnić - obecnie obie mieszkamy na stałe za granicą, ale często przyjeżdżamy do Szczecina, gdzie mamy rodzinę i przyjaciół - tutaj też dopracowujemy kolekcję Melismee. Na co dzień w firmie dzielimy się zadaniami, jednak nad projektami pracujemy wspólnie - każda z nas ma inne pomysły i dzięki temu że różnimy się od siebie tworzymy naprawdę zgrany zespół.

 

 

hot°: Czy Szczecin to dobre miasto do prowadzenia tego typu działalności?


Działalność prowadzimy głównie za pośrednictwem sklepu internetowego, więc ciężko jest nam odpowiedzieć na to pytanie - nie ukrywamy jednak, że w przyszłości chciałybyśmy otworzyć showroom Melismee właśnie w Szczecinie :)

 

hot°: Na rynku modowym nie łatwo jest się przebić . Jak jest z Melismee? Możecie to nazwać perspektywicznym biznesem, czymś z czego można żyć?


Jak najbardziej - rynek modowy w Polsce ciągle się rozwija, powstaje coraz więcej inicjatyw związanych z modą - ludzie coraz częściej wybierają ubrania od polskich projektantów - wszystko zmierza w dobrym kierunku. Na wszystko potrzeba czasu jednak, jeśli konsekwentnie dąży się do celu to wszystko jest możliwe do osiągniecia.

 

hot°: Skąd pochodzą materiały, których używacie ?


Uwielbiamy dobre jakościowo, oryginalne materiały, dlatego bardzo dużo czasu poświęcamy na poszukiwania tych odpowiednich - materiały, z których uszyte są kolekcje Melismee sprowadzane są z przeróżnych zakamarków Europy, jak również z całego świata.

 

 

hot°: W waszych sesjach często występuje Barbara Kurdej-Szatan, dziewczyna z telewizyjnych reklama Playa. To gorące nazwisko. Jak udało się wam namówić ją na współpracę?


Jest to nasza słodka tajemnica:) Możemy jedynie zdradzić, że Basia jest naprawdę przesympatyczna osobą i cieszymy się bardzo, że mogliśmy z nią współpracować - była to dla nas czysta przyjemność.

 

hot°: Co sądzicie o modzie w Szczecinie? Mamy styl, dobrze się ubieramy?


Wydaje nam się, że bliskość Berlina sprawia, że w Szczecinie jesteśmy na bieżąco z panującymi na świecie modowymi trendami. Na ulicach naszego miasta coraz częściej możemy spotkać ciekawie ubranych ludzi - sądzimy również, że pod względem stylu spokojnie możemy konkurować z innymi dużymi miastami w Polsce.

 

Zapisz