GLOWUP - przemiana

22.01.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

GLOWUP  oznacza rozwój, przemianę. To proces, który zachodzi w klientkach Dominiki Bialczyk. To tylko czy aż makijaż?Zapraszamy na kilka słów o tym jak makijaż odmienia kobiety, dlaczego warto inwestować w kursy i o tym, co inspiruje GlowUp!

 

 

 

 

 
Od jak dawna zajmujesz się makijażem?


W 2019 roku odbyłam swój pierwszy kurs i wtedy też zaczęłam malować- najpierw modelki, a pod koniec roku pierwsze klientki. 2020 miał być rokiem przełomowym, a okazał się ogromną lekcją pokory i zimnym prysznicem. Były jednak miesiące, kiedy branża ślubna funkcjonowała, a weekendy były przepełnione imprezami okolicznościowymi i wtedy przybywało mi coraz więcej klientek- to pozwoliło mi uwierzyć w siebie.

 

 

 


Czy dojeżdżasz do swoich klientek?


Jestem mobilną makijażystką i dojeżdżam do klientek. Wiele kobiet decyduje się na taką opcję, ponieważ jest to ogromna wygoda. Klientki umawiają sobie termin, po niemal dwóch godzinach są pomalowane i to wszystko bez wychodzenia z domu. Powiedzmy sobie szczerze, makijaż z dojazdem do klienta jest usługą luksusową.

 

Z mojej strony wygląda to trochę trudniej, na przykład ze względu na czas dojazdów czy ilość rzeczy, które muszę ze sobą zabrać. Jednak zawsze klientki goszczą mnie u siebie najlepiej jak potrafią i jeszcze żadna nie wypuściła mnie bez kawy czy herbaty. 😊


Jakich kosmetyków używasz? Czy są takie, które zawsze masz przy sobie?


Nie mam ulubionej marki kosmetyków. Pracuję głównie na kosmetykach selektywnych, ale w moim kufrze znajdują się także tzw. “drogeryjne perełki”. Kosmetyki muszą być dobrane do cery i oczekiwań klientki. Jednak w moich makijażach zazwyczaj stawiam na oko podkreślone rzęsami i pięknie rozświetloną cerę. Uwielbiam makijaże nieprzerysowane, podkreślające urodę kobiet. Klientki dobrze się czują w takich makeup’ach.


Czy odbyłaś jakieś szkolenia makijażu czy jesteś bardziej samoukiem?


Tak jak już wcześniej wspomniałam, pierwszy kurs odbyłam niecałe dwa lata temu. Pandemia trochę pokrzyżowała moje plany, ale jednocześnie otworzyła wiele innych drzwi. W 2020 roku wzięłam udział w 4 kursach, 3 z nich były przeprowadzone online, przez makijażystki z drugiego końca Polski.

 

Szanuję dziewczyny, które do wszystkiego dochodzą same, jednak ja czuję na sobie ogromną odpowiedzialność, w końcu to ja odpowiadam za wizerunek kobiet w ważnych dla nich dniach. Szkolenia dodają pewności siebie, poszerzają horyzonty, czasem skłaniają do refleksji i pozwalają zauważyć własne błędy. Moim zdaniem kursy są ogromną inwestycją i klientki to doceniają.

 

 


Jak wygląda cennik dla Twoich usług?
Makijaż okolicznościowy kosztuje 150 zł, natomiast pakiet ślubny (makijaż ślubny+ makijaż próbny) to koszt 350 zł. Dojazd na terenie Szczecina wliczony jest w cenę, natomiast koszty dojazdu poza miasto ustalane są z klientką indywidualnie. Długo zastanawiałam się nad podniesieniem cen, ale biorąc pod uwagę to na jakich kosmetykach pracuję, ile inwestuję w szkolenia, czy w końcu moje umiejętności, uważam, że to odpowiednie ceny.


Czy masz kogoś kto Cię wyjątkowo inspiruje?


Inspirują mnie kobiety. Być może brzmi to banalnie, ale uwielbiam obserwować kobiety pewne siebie, spełnione, odnoszące sukces. Jest jedna kobieta, która inspiruje mnie wyjątkowo, jest nią moja mama. Niejednokrotnie zmagała się z problemami, których na pierwszy rzut oka nie dało się rozwiązać. Wychowała mnie na silną kobietę i zawsze we mnie wierzyła. Otaczanie się ludźmi, którzy są nam kibicują, jest niesamowicie ważne. Już niejednokrotnie się o tym przekonałam.

 

Szczególnie kiedy zaczęłam przyjmować pierwsze klientki, okropnie denerwowałam się przed każdym makijażem. Nie poradziłabym sobie, gdyby nie wsparcie rodziny i mojego narzeczonego, to oni zawsze stoją za mną murem. Jest jeszcze jeden moment, który jest źródłem inspiracji i motywacji do dalszego działania- to chwila, kiedy klientka patrzy na siebie już w pełnym makijażu. Towarzyszą temu różne emocje- zdziwienie, zachwyt, zadowolenie, a nawet wzruszenie. Wtedy czuję, że to co robię ma sens. To niesamowite jak makijaż może uskrzydlić kobietę.

 

 


Jakie są Twoje plany na 2021 rok?


Z całego serca trzymam kciuki żebyśmy w tym roku zaczęli wracać do normalności. Poza tym, życzę sobie i wszystkim wizażystkom, mnóstwa pracy. Mam nadzieję, że branża ślubna odżyje, a imprezy okolicznościowe będą odbywały się bez limitów gości. Chciałabym w tym roku wybrać się na kilka kolejnych szkoleń i dalej się rozwijać. Mam nadzieję, że w tym roku nie będę już musiała wykreślać klientek ze swojego kalendarza, ze względu na odwołane imprezy. Staram się myśleć, że to będzie po prostu dobry rok! :)


Kilka słów do naszych czytelników?


Chciałabym tu zwrócić się głównie do kobiet, ponieważ to z nimi mam najczęściej kontakt przy okazji swojej pracy. Kobiety, uwierzcie w siebie! Podczas makijażu rozmawiam ze swoimi klientkami i to zadziwiające, ile pomysłów nigdy nie ujrzało światła dziennego, ile potencjałów marnuje się ze względu na brak pewności siebie. Warto pamiętać, że zdrowy egoizm nie jest niczyją wadą. Każdy człowiek potrzebuje czasu dla siebie, swoich rytuałów, zadbania o siebie, to na tym polega modny teraz nurt “self love”. Drodzy mężczyźni, wspierajcie swoje kobiety. Nie skreślajcie od razu ich pomysłów, bądźcie dla nich oparciem i powtarzajcie im, że są piękne- nie tylko w pięknej kreacji i mocnym makijażu, ale przede wszystkim, kiedy nie mają na sobie grama makijażu....mail: [email protected]
Tel. 575 350 680
www.facebook.com/glowupbydominikabialczyk
www.instagram.com/glowup_szczecin