Moulin Róż – kolor, który wprowadzi wiosnę do Twojej szafy!

19.01.2022
Autor: Magdalena Zgórska, Zdjęcia: Anna Oleńczuk

Wprawdzie „rouge” oznacza po francusku kolor czerwony, ale nawiązanie do filmu Baza Luhrmanna wprowadzam nie bez powodu! Żywiołowość, wyrazistość barw, lekko szalona muzyka – to wszystko nam się kojarzy właśnie z wiosną. A róż jest szczególnie energetyczny. Tak potrzebny teraz, kiedy na dworze jest szaro, buro i nieprzyjemnie. A więc dziś co nieco o kolorze różowym!

 

Felieton autorstwa Magdaleny Zgórskiej @exposeakcesoria. Dziękujemy i serdecznie polecamy!Różowo mi
Wyciągając kolor różowy z szafy dajemy znać światu, że jesteśmy radosne, optymistycznie nastawione do świata i że chcemy czuć się kobieco! Już od najmłodszych lat dziewczynki stawiają na róż. Dlaczego? Bowiem kojarzy się z uczuciami, ciepłem, delikatnością i wrażliwością. Osoby, które ubierają się na różowo nie mają problemu z pokazywaniem tych uczuć światu. Dojrzalsze panie docenią róż za jeszcze jedną ważną cechę – bezsprzecznie odejmuje lat: odświeża cerę, dodaje rumieńców… Trzeba jednak bardzo uważać, aby nie przesadzić i nie zostać posądzonym o infantylność.Różowy reakcją na brak zielonego
Co ciekawe, z naukowego punktu widzenia kolor różowy tak naprawdę nie istnieje. Każdy fizyk potwierdzi, że nie ma takiej długości fali elektromagnetycznej, która odpowiadałaby temu kolorowi. Są tylko trzy podstawowe barwy widziane przez nas umysł: czerwony, zielony i niebieski. Po połączeniu koloru niebieskiego i czerwonego oraz pominięciu koloru zielonego, otrzymujemy właśnie kolor różowy. Przynajmniej tak to interpretuje nasz mózg.Miks kolorów
Wróćmy jednak do mody, bo tam zdecydowanie róż jest obecny. Z jakimi kolorami najlepiej go łączyć, z czym mu po drodze? Czarny to kolor, który zawsze dobrze się sprawdzi – z tego połączenia możemy uzyskać wieczorową bądź rockową stylizację. Dla najodważniejszych różowy total look – warto jednak wprowadzić trochę minimalizmu w formie i np. do bardziej rozłożystego fascynatora założyć prostą w kroju sukienkę bądź wybrać ozdobę o mniejszej strukturze do bardziej zdobionego dołu.


Jeśli preferujecie bardziej stonowane stylizacje, polecamy pudrowy róż w teamie z kolorem żółtym lub zimny róż w połączeniu z beżem lub szarością. Oba zestawienia sprawdzą się nawet na co dzień lub w oficjalnych sytuacjach. Przede wszystkim jednak nie bójcie się używać różu – bawcie się nim, wykorzystujcie dodatki jako elementy dodające energii całej stylizacji. Na zdjęciach nieco energetycznie różowych stylizacji, dających zastrzyk energii niczym owocowy koktajl!

 

Smacznego!

 


Autor zdjęć: Anna Oleńczuk
Wizaż i fryzury: Joanna Bąk Make-up Artist
Ozdoby do włosów i stylizacje: Magda Zgórska, Expose Akcesoria
Modelka: Aleksandra Popiela

 

Expose Akcesoria

Expose Akcesoria