MTS Struzik Therapy: Fala uderzeniowa

08.02.2019 1 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Czas na kolejną odsłonę naszego cyklu artykułów poświęconych zabiegom pozwalającym skutecznie walczyć z bólem. Wraz z Kliniką Leczenia Bólu MTS Struzik Therapy postanowiliśmy w wydaniu lutowym skupić się na tzw. FALI UDERZENIOWEJ, zabiegu polegającym na przenoszeniu fal mechanicznych bezpośrednio na miejsce dotknięte schorzeniem. Zabieg stosuje się w przypadku wielu dolegliwości, jak również w przyśpieszeniu rehabilitacji, a nawet w walce z cellulitem.

 

Panie Ihorze proszę nam opowiedzieć czym jest tak naprawdę „Fala Uderzeniowa” i kiedy ją stosować?

 

Fala uderzeniowa to osiągnięcie nowoczesnej medycyny służące do usprawnienia oraz przyspieszania procesu rehabilitacji. Fala uderzeniowa działa na zasadzie wysokoenergetycznych fal mechanicznych przenoszonych bezpośrednio na problematyczne miejsce w naszym organizmie.


Stosuje się ją w schorzeniach mięśni, ścięgien, więzadeł takich jak: łokieć tenisisty i golfisty, kolano skoczka, zapalenia ścięgien i przyczepów mięśniowych. Dodatkowo za pomocą fali możemy leczyć takie schorzenia jak: bóle kręgosłupa, bioder oraz innych stawów, zwapnienia, ostroga piętowa, zapalenia kaletek stawowych. Fala uderzeniowa bardzo dobrze sprawdza się w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego oraz powięziowo-mięśniowych punktów spustowych.


Kolejnym zaskakującym efektem jaki można osiągnąć przy użyciu fali uderzeniowej to walka z cellulitem! Tak, badania naukowe pokazują, że dzięki falom akustycznym wyzwalany jest naturalny proces wydalania komórek tłuszczowych przez system limfatyczny, pobudzana jest produkcja kolagenu oraz poprawia się napięcie tkanki łącznej. Przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowej diety oraz aktywności fizycznej, można uzyskać trwały efekt leczenia. Pojedyncza sesja terapeutyczna trwa od 3 do 10 minut, poprawa sprawności odczuwalna jest już po 3-4 zabiegach w tygodniowych odstępach.


Jak rozumiem w MTS Struzik Therapy, ta metoda stosowana jest bardzo często. Proszę nam powiedzieć na jakim sprzęcie pracujecie i kto korzysta z zabiegów najczęściej?


W klinice MTS Struzik stosujemy z wielkim powodzeniem aparat „Impactis M” marki Astar. Jest to jeden z najnowszych sprzętów do terapii radialnej fali uderzeniowej. Energia kinetyczna generowana w głowicy pistoletu jest przenoszona w głąb tkanek organizmu. Do naszej kliniki zgłaszają się nie tylko sportowcy potrzebujący szybkiej regeneracji stawów i mięśni, ale również osoby starsze z przewlekłymi chorobami. Przychodzą również ludzie, którzy dużo pracują i ich organizm doznaje dużo przeciążeń. Aparat Astar pomaga również z wielką skutecznością w walce z cellulitem.

 

Ostatnio z zabiegu fali uderzeniowej skorzystał zwycięzca I edycji programu „The Voice of Poland” i rodowity Szczecinianin Damian Ukeje. Damian jest znanym polskim wokalistą, który na swoim koncie ma dwa wydane albumy i jest w trakcie pracy nad trzecim. Właśnie ukazał się jego najnowszy singiel „Ja Ikar”, który jest zapowiedzią najnowszej płyty, która ukaże się jesienią tego roku. Damian dużo koncertuje i również narażony jest na wszelakie kontuzje, dlatego też odwiedził klinikę.Zapytaliśmy go o wrażenia i refleksje po odbytym zabiegu.

 

  


Damian Ukeje: Podczas gdy największe rozgłośnie radiowe trąbią, że nie ma fal, okazuje się, że są w błędzie. Otóż fale są i to w dodatku jakie. Fale uderzeniowe, których miałem wielka przyjemność doświadczyć w klinice MTS Struzik Therapy, to nowoczesny sposób na rozwiązanie problemów związanych z bólem stawów czy mięśni, różnego rodzaju kontuzji.

 

Brzmi troszkę jak lekarstwo na wszystko, ale tak ponoć jest. Regularność w zabiegach powinna zagwarantować pełen sukces. Jako jeden z tych aktywnych fizycznie zarówno na scenie, jak i poza nią potrzebuje mieć komfort w poruszaniu się. Przez lata aktywności scenicznej oraz troszkę sportowej zdążyłem nabawić się kilku bolących miejsc w ciele. Kilka zabiegów powinno wyeliminować to i owo. Nie ma się czego bać, zabieg jest totalnie nieinwazyjny i bezbolesny.

 

  

 

  

 

Brzmi troszkę jak lekarstwo na wszystko, ale tak ponoć jest.

 

Celują do nas z magicznego pistoletu podłączonego do reszty dziwnej maszyny i Jedyne co czujemy to lekkie... ... no właśnie, nie wiem nawet jak to nazwać, co czujemy skoro to takie lekkie. Jeżeli coś Was boli i chcecie, żeby przestało, fale uderzeniowe są na to receptą.

 

  

 

 

 

MTS Struzik Therapy
ul. Arkońska 51/3
tel. 695 622 281
[email protected]
www.mtsstruziktherapy.pl
fb/mtsstruziktherapy

 

MTS Struzik Therapy: Fala uderzeniowa

MTS Struzik Therapy: Fala uderzeniowa

Komentarze

Komentarze

piotr
22:44 02.06.2019
dlaczego to nie nazywa sie ARTYKUŁ SPONSOROWANY? znacie w ogole zasady dziennikarstwa?
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.