MTS Struzik Therapy poszerza zakres działania

09.05.2019
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska / Archiwum Miejsc

O klinice leczenia bólu MTS Struzik Therapy, na łamach naszego magazynu pisaliśmy już wielokrotnie. Po kilku miesiącach od otwarcia, z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jest to już znane i doceniane miejsce w Szczecinie, a zadowolonych pacjentów przybywa w bardzo szybkim tempie. Lista zabiegów, z jakich możemy skorzystać w MTS Struzik jest bardzo długa.


Od autorskiej pinoterapii poprzez bańki chińskie, elektrolizę, krioterapię czy nawet pijawki lekarskie. Szczecińska klinika pomimo bardzo dużej ilości pacjentów nie osiada na laurach i cały czas poszerza zakres działania. Ostatnio do zespołu dołączyła Pani magister rehabilitacji Ola Bakowiec. Pani magister specjalizuje się w neurologii, rehabilitacji udarowej oraz geriatrii. My postanowiliśmy Spotkać się z Panią Olą i dowiedzieć się o jej specjalizacji nieco więcej.

 

Jak to się stało że dołączyła Pani do zespołu kliniki MTS Struzik Thrtapy?


W styczniu tego roku brałam udział w kursie z Pinoterapii, po którym dostałam ofertę pracy w Szczecinskim oddziale MTS Struzik therapy. Co prawda gabinet nastawiony jest na rehabilitację ortopedyczną i sportową, a ja specjalizuje się głównie w rehabilitacji osób starszych, między innymi po przebytych udarach mózgu, ale moje doświadczenie i pasja, którą zainteresowałam właściciela sprawiła, że klinika leczenia bólu MTS Struzik therapy będzie powiększać swoją działalność również o rehabilitację neurologiczną, w tym również o moje wizyty domowe u pacjentów.


Pani Olu, proszę nam powiedzieć na czym tak naprawdę polega Pani specjalizacja?


Na razie ciężko mówić strikte o specjalizacji, chodzi po prostu o to, że dział geriatrii i wszystko co się z tym wiąże, jest tym, co chcę robić w przyszłości i właśnie w tym kierunku robię kursy. Co prawda nie zamykam się tylko na tą dziedzinę jeśli chodzi o szkolenia, ponieważ zrobiłam kilka kursów, które są bardziej ortopedyczne, ale to wynika z ciekawości i chęci pogłębiania własnej wiedzy.


Rehabilitacja w geriatrii ma wiele zadań, również na gruncie psychologicznym, więc czasami jest to ciężka praca, ale efekty potrafią na prawdę wywołać dużo radości, za co uwielbiam tą pracę. Wracając do sedna pytania najczęściej pracuje z osobami po przebytych udarach mózgu, ale również po endoprotezach stawów biodrowych i kolanowych, z chorobą Parkinsona, ze zwyrodnieniami stawów... można długo wymieniać, bo niestety geriatria wiąże się ze zjawiskiem wielochorobowości.


Jak wiemy w MTS Struzik pomocy na dolegliwości bólowe doczekała się bardzo duża rzesza pacjentów. Proszę nam powiedzieć, z jakimi problemami mogą się do Pani zgłaszać pacjęci?


Tak na prawdę z każdymi, ponieważ znajomość układu ruchowego człowieka pozwala na pomoc w każdym aspekcie bólowym. Szczegółowy wywiad z pacjentem i dostosowanie różnych technik zawsze przyniesie efekt, kwestia tylko czy już na pierwszej wizycie czy może na trzeciej. Zawsze patrzę na pacjenta holistycznie i szukam źródła problemu również poza sferą bólowa.
Ukończenie różnych kursów sprawiło, że chętnie spróbuję pomoc w każdym problemie bólowym i dostosować rożne poznane techniki, od suchego igłowania po pinoterapię.


Pomaga Pani również starszym Pacjentom. Na jakie dolegliwości najczęściej uskarżają się seniorzy i jak można im w tym ulżyć?


Starsze osoby stanowią bardzo różnorodną grupę pacjentów. Oprócz tego , że często mają problemy na kilku płaszczyznach równocześnie – psychologicznej, poznawczej, a także społecznej, to każdy będzie miał też inne choroby współistniejące, przez co ból może mieć różne źródła, ale  również  trzeba brać pod uwagę obniżanie się czy pogarszanie różnych funkcji organizmu. 


Najczęściej są to bóle związane ze zwyrodnieniami, to nawet ok 80% osób powyżej 75roku życia, bóle przewlekłe w wyniku różnych chorób lub kontuzji, bóle kręgosłupa i wiele innych. Skuteczny program rehabilitacji jest zatem niezwykle istotny, a na podstawie wywiadu z pacjentem, zawsze można dobrać odpowiednią metodę terapii i cieszyć się szybka reakcją na pozbycie się bólu.

 

  


Proszę nam jeszcze napisać jak będzie można się umówić do Pani na wizytę?


Na wizytę można umówić się telefonicznie przez gabinet lub przez portal na znanym lekarzu. Warto jeszcze raz wspomnieć, że gabinet uruchomił również wizyty domowe, czyli jeśli pacjent nie jest w stanie dotrzeć sam do gabinetu, ja przyjeżdżam do pacjenta.

 

 

www.szczecin.mtsstruziktherapy.pl

www.fb.com/StruzikTherapySzczecin

tel. 695 622 281
ul. Arkońska 51/3 Szczecin