Piękne Paznokcie od VietNails & Beauty!

04.03.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum salonu

W marcowym wydaniu Hot Magazine przyjrzeliśmy się z bliska salonowi kosmetycznemu VietNails & Beauty, który znajduje się w Centrum Handlowym Turzyn. Właścicielka Pani Mariola Tran – Kucharska, odpowiedziała na kilka nurtujących nas pytań. Jakie są najnowsze trendy w stylizacji paznokci?, Na co warto zwrócić uwagę wybierając się do salonu kosmetycznego? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie poniżej w naszym wywiadzie. Zapraszamy.

 

Mariola Tran – Kucharska

 

Na szczecińskim rynku powstaje wiele salonów kosmetycznych oferujących przeróżne usługi, jaka jest Wasza historia powstania i czym dokładnie się zajmujecie?


Salon Vietnails powstał pod koniec września 2016 roku z pomocą mojej mamy. Był to mały salonik przy ryneczku Turzyn. Na początku zajmowałam się tylko stylizacją paznokci. Z czasem klientów zaczęło przybywać i doszłam do wniosku, że potrzebna mi pomoc. Zuzanna Lubarska to moja koleżanka, która w tamtym czasie również wykonywała usługi stylizacji paznokci, zaproponowała mi pomoc i tak od grudnia 2017 pracowałyśmy już wspólnie.


Przed samymi świętami przeniosłam salon do większego lokalu w Nowym Turzynie, pod rozszerzoną nazwą VietNails & Beauty. Jako, że Zuzia zajmowała się również makijażem permanentnym, wprowadziłyśmy tą usługę do naszej oferty. Klaudia Zubiel dołączyła z opalaniem natryskowym oraz depilacją cukrową i tak od grudnia 2017 jesteśmy
w nowym miejscu. W ciągu dwóch miesięcy salon będzie powiększony i planujemy wprowadzić usługę przedłużania rzęs.


Moda na makijaż permanentny utrzymuje się od kilku lat, jakie są najnowsze metody i jakie zabiegi najczęściej wybierają Wasze klientki?


Naszą specjalistką od makijażu permanentnego jest Zuzanna Lubarska, która zajmuje się tym od 3 lat. Obecnie najczęściej wykonywanymi metodami makijażu permanentnego są metody „Ombre” które pozwalają na stopniowe rozłożenie gradientu kolorystycznego - zapewnia to „lekkość” makijażu i subtelne podkreślenie urody klientki bez efektu przerysowania. I właśnie ta metoda jest najczęściej wybieraną i wykonywana usługą w naszym salonie.

 

    

 

  


Pracujecie w swoim salonie na produktach konkretnych marek? Macie sprawdzone firmy z którymi współpracujecie?


W naszym salonie używamy wielu znanych firm. Zależy nam, aby produkty na których pracujemy były dobrej jakości. Dzięki temu nasze stylizacje są trwałe, a co najważniejsze klientki wracają zadowolone. Przez te kilka lat zdążyliśmy wypróbować wiele firm, ale według nas najlepiej pracuje nam się na produktach Ibd, Victoria Vynn, Indigo, Neonail, Semilac oraz Słowianka. W Szczecinie mamy kilka hurtowni, w których zamawiamy wszystkie produkty do stylizacji paznokci.

 

W branży przedłużania i ozdabiania paznokci wyrosła na przestrzeni lat duża konkurencja, jakie są najnowsze trendy stylizacyjne? W jaki sposób staracie się wyróżnić na rynku?


Większość naszych klientek wybiera klasykę, czyli jeden kolor lub manicure francuski na paznokciach. Jednak mamy też kilka Pań, które kochają zdobienia, a my się ich nie boimy. Wyróżnia nas to, że pracujemy w dość szybkim tempie, a przy tym nie tracimy na jakości wykonywanych usług. Potrafimy wykonać usługę w około godzinę. Dodatkowo jako, że w salonie mamy 4 stylistki paznokci, nie trzeba czekać na termin ponad 2 tygodnie tylko kilka dni. Na rynku paznokci wszystko zmienia się co sezon, więc staramy się kilka razy w roku jeździć na szkolenia do najlepszych instruktorek w Polsce.

 

  


Higiena w salonie kosmetycznym jest priorytetem, jak wygląda sterylizacja narzędzi używanych do zabiegów? Używacie narzędzi jednorazowych?


Higiena w salonach kosmetycznych to podstawa do wykonywania usług. Coraz więcej mówi się o chorobach, którymi można zarazić się w salonach w których narzędzia zostały nieodpowiednio zdezynfekowane, lub nie są sterylne. Można zarazić się chorobami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi itp.

 

Kosmetyczka może naruszyć ciągłość naskórka dlatego też salony powinny być traktowane jak gabinety zabiegowe. Jako, że używamy frezów oraz cążek w salonie znajduje się autoklaw, dzięki czemu dla każdej klientki mamy osobny sterylny pakiet. Pilników używamy tylko jednorazowych. Zawsze pracujemy w rękawiczkach i mamy na naszych stanowiskach płyny do dezynfekcji rąk.


Zbliża się Dzień Kobiet, z jakich wyjątkowych, wiosennych ofert będą mogły skorzystać Wasze klientki?


Przed zbliżającym się świętem kobiet, zapraszamy Panie na stylizację dłoni oraz stóp oraz na szybkie opalanie natryskowe dzięki czemu, każda klientka będzie mogła poczuć się jakby dopiero wróciła z wakacji z gorących tropików ;) a Panów zachęcamy do zakupu bonów na makijaż permanentny, z którego niejedna kobieta będzie na pewno zadowolona.

 

 

 

 

 

Ul. Bohaterów Warszawy 40
Galeria Handlowa Nowy Turzyn

 

facebook.com/vietnailsbeauty
instagram.com/vietnails_beauty_szczecin

Tel. 518 692 277
Umów się przez Booksy (vietnails-beauty_paznokcie)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.