Podaruj dziewczynie usuwanie tatuażu! ;)

15.03.2017 0 komentarzy
Autor: Ania Głębowska, Zdjęcia: Maria Peda / Archiwum UT Studio

W tym miesiącu kontynuujemy temat usuwania tatuaży. Nie zawsze wymarzony niegdyś przez nas tatuaż, wywołuje takie same emocje, jak na początku. Może zdarzyć się też tak, że trafimy w ręce nieodpowiedniego tatuatora. Na szczęście, dzisiejsza technologia przychodzi nam z ratunkiem ;) Z rozmowy z dr n.tech. kosmetolog Michaliną Adaszyńską-Skwirzyńską, dowiemy się m.in. o tym, dlaczego decydujemy się na usunięcie tatuażu, kto je usuwa częściej- kobiety, czy mężczyźni, a także, która z płci jest bardziej odporna na ból.

 


hot°: Na początek może porozmawiajmy o tym, dlaczego ludzie decydują się na usunięcie tatuażu? Z jakich powodów robią to najczęściej?


Moim zdaniem, jest to warunkowane zmianą gustu oraz mody. Bywa, że pod wpływem impulsu lub najnowszych trendów, decydujemy się na tatuaż, a później żałujemy tego kroku. Jak wspominałam w poprzednim wywiadzie, często zdarza się, że wzór, z którego kiedyś byliśmy dumni, nie pasuje obecnie do naszego stylu i osobowości.


Czasami tatuaż jest pozostałością po osobach lub wydarzeniach w naszym życiu, o których w danym momencie chcielibyśmy zapomnieć. W takim przypadku pomocne stają się innowacyjne lasery, które przygotowują skórę pod nowy wzór lub usuwają całkowicie stary tatuaż. Niestety,często zdarza się także, że zdecydowaliśmy się na tatuaż w nieodpowiednim salonie tatuażu – wtedy powodem jego usunięcia jest brak umiejętności i słabe kompetencje tatuatora. Nieprofesjonalnie wykonane prace są częstym powodem podjęcia decyzji o usunięciu lub rozjaśnieniu tatuażu, w celu jego fachowego wykonania przez odpowiedniego artystę.

 

 

 

hot°: Kto częściej odwiedza Pani gabinet w celu usunięcia lub rozjaśnienia tatuażu? Więcej klientów to mężczyźni, czy jednak kobiety, które zazwyczaj uchodzą za „zmienne”? ;)


Statystycznie częściej zabiegom usunięcia tatuażu poddają się panowie. Kobiety w odróżnieniu od mężczyzn, przeważnie usuwają makijaż permanentny.

 

 


hot°: W takim razie kolejne pytanie również dotyczyć będzie płci- kto jest odporniejszy na ból? ;) Bo przecież zabieg nie jest całkowicie bezbolesny.


Nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Moje doświadczenie wskazuje, że kobiety i mężczyźni odczuwają ból inaczej. Według mnie kobiety mają niższy próg bólu, jednakże zdecydowanie lepiej go znoszą. Jest to bardzo ciekawa kwestia, choć nie można tutaj generalizować.

 

 


hot°: Czy przed zabiegiem konieczne są jakieś przygotowania? Jakie są przeciwwskazania do wykonania laserowego usunięcia tatuażu?


Przeprowadzenie zabiegu rzeczywiście wymaga konkretnego przygotowania. Warunkiem bezpiecznego wykonania naświetlenia laserem jest nieopalona skóra, dlatego na cztery tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z ekspozycji danego obszaru skóry na promieniowanie UV.Idealnym klientem kwalifikującym się do wykonania zabiegu usuwania tatuażu lub makijażu permanentnego jest osoba o jasnym zabarwieniu skóry.


Świeża opalenizna, niezależnie od rodzaju skóry, znacznie podwyższa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, np. odbarwień. Dodatkowo, w celu zapewnienia komfortu zabiegu należy ograniczyć czynności powodujące podrażnienia skóry, tj. stosowanie peelingów mechanicznych oraz chemicznych (do około 1 tygodnia przed naświetleniem), a także depilacji woskiem.


Ponadto, do najważniejszych przeciwwskazań zaliczamy: ciążę; stany przednowotworowe i nowotworowe skóry;cukrzyca; zaburzenia krzepliwości krwi; stosowanie foto-uczulających leków i suplementów diety (w szczególności przyjmowanie pochodnych witaminy A - wymagana przerwa przed zabiegiem to około 6 miesięcy); choroby wirusowe i bakteryjne; choroby tkanki łącznej, przebarwienia polekowe i pozapalne; skłonność do bliznowacenia; łuszczyca i liszaj płaski (aktywna faza choroby).

 


hot°: Na pewno istotną kwestią jest również pielęgnacja miejsca po usuniętym tatuażu. Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?


Po naświetlaniu laserem możemy normalnie funkcjonować, chodzić do pracy i wykonywać prawie wszystkie czynności, jak przed wykonaniem zabiegu. Ważne jest jednak przestrzeganie kilku podstawowych zaleceń. Pierwszym z nich jest stosowanie zalecanego preparatu, w celu szybszej regeneracji naskórka. Dodatkowo, w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz uniknięcia opuchlizny wskazane jest miejscowe chłodzenie skóry, np. z wykorzystaniem zimnych okładów (tzn. Cool Pack w szczególności w 1. dobie po zabiegu).


Należy pamiętać o unikaniu moczenia obszaru skóry poddawanej naświetleniu przez około dwiedoby (ograniczenie gorących kąpieli). W miejscu usuwanego barwnika może pojawić się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki – należy pamiętać o całkowitym zakazie ich mechanicznego zdrapywania.


W czasie gojenia oraz w odstępach między zabiegami, w celu uniknięcia przebarwiań, należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej (stosowanie kremu o faktorze SPF 50 przez okres do 6 miesięcy). Dodatkowoprzez okres około dwóch tygodni po naświetlaniu,nie należy korzystać z sauny i basenu. Korzystne jest ograniczenie wysiłku fizycznego powodującego wydzielanie potu.

 


hot°: Czy laser ma też inne zastosowania? Czy można nim usunąć np. makijaż permanentny?


Lasery to bardzo innowacyjne urządzenia wykorzystywane do wykonywania zabiegów m.in. fotoodmładzania skóry, usuwania nadmiernego owłosienia, usuwania przebarwień, zamykania naczyń i zmian naczyniowych, leczenia grzybicy skóry i paznokci itd. Ze względu na specyfikę studia,poza usuwaniem i rozjaśnianiem tatuaży, w Tattoo & Laser Studio Underground wykonujemy wspomniane przeze mnie wcześniej zabiegi usuwania makijażu permanentnego, a także plam soczewicowatych. W celu wyrównania kolorytu skóry stosujemy również laserowy peeling węglowy.

 


hot°: Na koniec jedna z ważniejszych kwestii- jaki jest koszt takiego zabiegu?


Koszt pojedynczego zabiegu uwarunkowany jest jego wielkością. W czasie bezpłatnych konsultacji i wykonania próby laserowej cena za naświetlenie ustalana jest indywidualnie. Ceny kształtują się na poziomie od 150 zł (za niewielki napis i makijaż permanentny) do 1500 (za duży tatuaż wielokolorowy). Chciałam podkreślić, że w marcu z okazji Dnia Kobiet, Panie mogą liczyć na rabat w wysokości 50% na wszystkie zabiegi laserowe.

 

W marcu - Rabat Dla Pań 50% - na wszystkie zabiegi laserowe

 

Chcesz usunąć tatuaż? Nic trudnego i bolesnego! Zapraszamy.

 

Underground Tattoo Studio 
ul. Ks. Bogusława X 15/1a
tel. 530 966 666
www.undergroundtattoo.pl
www.instagram.com/undergroundpoland
www.facebook.com/undergroundtattooszczecin

 

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.