Projekt Metamorfozy został oficjalnie zaczęty!

10.02.2020 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Julian Masewicz

Mamy dla was fantastyczne wieści! Otóż, Projekt Metamorfozy został oficjalnie wszczęty! Spośród potężnej ilości zgłoszeń udało nam się wybrać tę jedną wyjątkową osobę, która pod okiem naszych specjalistów przejdzie przez kompleksową metamorfozę estetyczną, a tym samym doświadczy niezmiernie ciekawej przygody życiowej. Aktualnie jesteśmy już po pierwszym spotkaniu z naszą uczestniczką, aby dać sobie szansę na wspólne poznanie się i zaplanowanie konkretnych działań wraz z dogodnymi terminami.
Są troski, są nadzieje, bywa poważnie i zabawnie. Jednak wszyscy jesteśmy niezmiernie podekscytowani i pozytywnie patrzymy w dalszą przyszłość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą uczestniczką, a także z tym co udało nam się ustalić do tej pory!

 


Kilka słów o naszej uczestniczce: Pani Agata

 

-----------------------------------------------------------------------


Mam na imię Agata i mam 40 lat. Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców. Młodszy syn choruje, więc wymaga stałej opieki. To znaczy, że jestem mamusią na pełnym etacie. W związku z tym zawsze brakowało środków finansowych, abym mogła pozwolić sobie na tak profesjonalną i kompleksową opiekę pod nadzorem tak wielu specjalistów.

 

 

 

Agato, jakie są Twoje dotychczasowe odczucia w stosunku do projektu metamorfozy?


Jest lekki stres, ale jestem bardzo podekscytowana i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Mam nadzieję na poprawę wyglądu skóry, na odmłodzenie, poprawę kondycji włosów. Na wyniesienie nowych nawyków żywieniowych oraz zaczerpnięcie dodatkowej wiedzy o makijażu.

 

Wszyscy ludzie, których poznałam do tej pory przy projekcie są mili, życzliwi i przede wszystkim z dużą dozą humoru. Wierzę w doświadczenie wszystkich specjalistów i nie obawiam się niczego.Czuję że dzięki tej metamorfozie będę mogła znów z uśmiechem patrzeć w lustro i nie widzieć tylko zapracowanej mamy, ale również pewną siebie kobietę.


 

 

 

WSTĘPNE ZAŁOŻENIA NASZYCH EKSPERTÓW


-----------------------------------------------------------------------

 

 

Dietetyk Anna Musiał


W swojej praktyce stawiam na holistyczne i kompleksowe podejście, dlatego też pierwszym krokiem w naszej współpracy będzie przeprowadzenie bardzo dokładnej konsultacji w oparciu o wywiad żywieniowo-zdrowotny oraz uzupełniony dzienniczek diety, w którym to Pani Agata opisze swój zwyczajowy sposób żywienia z 3-dni, czyli wszystko, co danego dnia zjadła i wypiła.

 

Omówimy także dotychczasowe próby odchudzania i rodzaje stosowanych diet. Na podstawie wyników badań krwi i segmentalnej analizy składu ciała (pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, podstawowej przemiany materii, oceny typu sylwetki i stopnia nawodnienia organizmu), ocenię stan odżywienia i potencjalne niedobory pokarmowe.

 

W kolejnym etapie opracuje dla Pani Agaty 14-dniowy spersonalizowany plan żywieniowy wraz z zaleceniami. Już na tym etapie wiem, że naszym celem będzie poprawa kondycji włosów, skóry i paznokci oraz nawodnienia. Takie efekty uzyskamy wprowadzając do diety, pokarmy bogate w witaminy m.in. A, E, z grupy B oraz mikroelementy, jak cynk i selen. Ponadto przez picie każdego dnia odpowiedniej ilości i jakości płynów.

 

Równie bardzo istotnym obszarem naszych działań będzie praca nad motywacją pozytywną i wyznaczenie sposobu nagradzania, który jest istotny utrzymaniu motywacji do zmiany. Wspólnie wyznaczymy osiągalny i realny cel na najbliższy miesiąc, który zostanie osiągnięty metodą małych kroków. Dlatego też, przez cały okres naszej współpracy będzie w stałym kontakcie.

 

Co tydzień Pani Agata będzie zdawała raporty o swoich małych sukcesach i ewentualnych wyzwaniach, a po miesiącu spotkamy się na wizycie kontrolnej. Jestem przekonana, że takie działania pozwolą na osiągnięcie przez p. Agatę długotrwałych efektów w zmianie stylu życia.


www.facebook.com/youfitreceptanaforme

 

 -----------------------------------------------------------------------

 

 

Lekarz Medycyny Estetycznej Luiza Bieńkowska


Pani Agata to bardzo miła, pogodna osoba. Ma ogromne poczucie humoru i dystans do życia i własnej osoby. Cieszę się, że się poznałyśmy. Po tym pierwszym spotkaniu mam dużo planów na zabiegi, które będę mogła zaproponować Pani Agacie. Dziś pacjentka wypełniła wstępną ankietę dotyczącą ewentualnych przeciwwskazań do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.


Nasze kolejne spotkania zacznę od konsultacji i omówienia konkretnych celów jakie mamy osiągnąć. Na pewno będę pracować nad poprawą ogólnej kondycji skóry, spłyceniem zmarszczek i redukcji drobnych blizn. Czasu będzie niestety niewiele ze względu na wymagane przerwy pomiędzy konkretnymi zabiegami, ale mimo to jestem pełna optymizmu co do efektów, jakie będziemy mogły osiągnąć.


facebook: gabinet-medycyny-estetycznej-luiza-bieńkowska

 

-----------------------------------------------------------------------

 

 

Kosmetolog Martyna Pacholik


Wspólną przygodę z Panią Agatą zaczniemy od konsultacji, diagnozy stanu skóry oraz ustaleniu wspólnych celów. Początkowo skupimy się na zabiegach oczyszczających, poprawiających kondycję mięśni, skóry twarzy, szyi oraz dekoltu.


Ważnym elementem całej terapii będzie wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej. W kolejnych miesiącach nadal skupimy się na terapiach manualnych, ale również na nawilżeniu i odżywieniu skóry. Jestem przekonana, że efekty będą widoczne już po pierwszym miesiącu.


www.facebook.com/szczecinkosmetolog

 

-----------------------------------------------------------------------

 

 

Fryzjer Rafał Tasarz


Przeprowadziłem wywiady z Agatą i ustaliliśmy następujący plan działania. Agata do tej pory farbowała włosy domowymi metodami czyli farbami detalicznymi, co dogłębnie wysuszyło i uszkodziło strukturę włosa. Pierwszą czynnością, którą wykonam jest oczyszczanie włosów z metali ciężkich i sztucznych barwników.

 

Następnym krokiem już w moim salonie będzie odbudowa struktury włosa maską, której aktywne składniki odżywiają i regenerują włosy chroniąc przed czynnikami z zewnątrz. Zaleciłem Agacie, aby w domu dbała o włosy zestawem kosmetyków nawilżających.


www.facebook.com/fryzjer.tasarz

 

-----------------------------------------------------------------------

 

 

Wizażystka i charakteryzator Laura Wojtyś


Moją rolą w metamorfozie będzie przekazanie wiedzy w tajnikach makijażu oraz nauczenie modelki w jaki sposób może wydobyć swoje piękno. Opowiem jej jak w prostych krokach stworzyć właściwy makijaż, który ukryje mankamenty i podkreśli nasze atuty, zarówno na co dzień jak i na wielkie wyjścia.

 

Chciałabym zachęcić klientkę aby poszerzyła swoją wiedzę na temat wizażu oraz wprowadzić nowe nawyki, które spowodują odmianę w jej codziennym wizerunku. Po pierwszym spotkaniu uważam że Pani Agata jest otwarta na zdobywanie nowej wiedzy w zakresie makijażu. Czuje, że nasza współpraca będzie bardzo owocna.

 

www.facebook.com/laurawojtysvisage

 

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Zapraszamy do śledzenia postepów naszej Metamorfozy

Efekty będziemy sukcesywnie pokazywać na naszym facebooku

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.