Studio Lubię Cukier

29.03.2022 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Julian Masewicz

Odwiedzamy Studio Lubię Cukier, w którym możemy skorzystać z usługi depilacji pastą cukrową. Jest to efektywna i bezpieczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jak piszą o sobie: „Jesteśmy miejscem przyjaznym wszystkim kształtom. Przyjdź do nas, napij się kawki i poczuj komfortowo!” Rozmawiamy z właścicielką Panią Aleksandrą.

 

 

Zacznijmy od wprowadzenia… Jak zaczęła się Pani przygoda z kosmetologią? Kiedy założyła Pani salon?

 

Moja przygoda z depilacją zaczęła się jakieś 7 lat temu, kiedy sama miałam problemy ze skórą po goleniu. Zaczęłam szukać metody łagodniejszej i trwalszej dla siebie. W ten sposób trafiłam na depilację cukrem i od tamtej pory moje zamiłowanie do cukrowania tylko rosło :) Od sześciu lat zajmuję się depilacją, szkoliłam się w tym zakresie i uzyskałam certyfikat. Studiowałam również kosmetologię w Poznaniu.

 

Ważne było dla mnie, aby poznać pracę w gabinecie, nauczyć się więcej o skórze i zdobyć kwalifikacje do tego, aby otworzyć swój własny gabinet. Przez rok przygotowywałam się na jego otwarcie, zdobywałam doświadczenie i szkoliłam.

 

Po tym czasie w lipcu 2017 otworzyłam Studio Lubię Cukier, które w tym roku obchodzić będzie swoje piąte urodziny :) Teraz oprócz depilacji zajmuję się również szkoleniami z tej metody i dzielę swoim doświadczeniem. Cukrowanie jest moją pasją, lubię moją pracę i może dlatego klientki również dobrze się czują w moim gabinecie :)

 

 

Na czym polega akurat ten rodzaj depilacji? Jakie usługi znajdziemy w ofercie Pani salonu?

 

Depilacja pastą cukrową polega na usuwaniu włosków razem z cebulką. Nakładamy pastę pod włos i wyciągamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, tak aby go nie urwać. Dzięki takiej technice skóra jest gładka i przede wszystkim mniej podrażniona. W ten sposób pracujemy, aż wszystkie włoski zostaną wyrwane. Metoda jest bezpieczna, również w ciąży możemy depilować całe ciało.

 

W moim salonie zajmuję się tylko depilacją. Dzięki temu mogę cały czas pracować nad techniką wykonania zabiegu. Uważam, że przy depilacji cukrem doświadczenie i technika są najważniejsze. Oczywiście zaraz po miłej atmosferze :)

 

 

Dlaczego warto wybrać depilację metodą cukrową?

 

Warto zdecydować się na depilację pastą cukrową, jeśli po goleniu maszynką pojawiają się podrażnienia. Większość z nas po goleniu ma z nimi problem, skóra swędzi i pojawiają się krostki. Efekt też jest dość krótkotrwały, ponieważ po dwóch dniach skóra już nie jest gładka. Depilacji cukrem mogą również spróbować osoby, których skóra źle znosi depilację woskiem.

 

Zdarty naskórek lub pourywane włoski mogą powodować stan zapalny. Dodatkowym czynnikiem jest temperatura. Jeśli mamy na nogach pękające naczynka lepiej wybrać cukier. Temperatura pasty cukrowej używanej przy zabiegu jest zbliżona do temperatury ciała. Wosk musi być dużo cieplejszy. Skóra po depilacji cukrem jest gładsza, zabieg jest mniej bolesny niż w przypadku innych metod, ponieważ pasta nie przykleja się do skóry. Zaczerwienienie występuje tylko w miejscu, gdzie wcześniej były włoski i zazwyczaj znika tego samego dnia.

 

 

Co powinna wiedzieć osoba, która przychodzi na depilację do Pani salonu po raz pierwszy?

 

Osoba, która przychodzi na swój pierwszy zabieg powinna wiedzieć, że nie musi się stresować :) ja też kiedyś miałam swój pierwszy zabieg i naprawdę pamiętam, jak się wtedy czułam. Dlatego potrafię zrozumieć panią, która przychodzi pierwszy raz. Pracujemy z ciałem, dlatego atmosfera jest bardzo ważna. Istotne jest, aby klientka czuła się komfortowo.

 

Często mawiam, że depilacja „to nie masaż twarzy”, ale przy dobrej technice i miłej atmosferze pomalutku damy radę. Wiele razy słyszałam od klientek, że nie było źle i w zasadzie spodziewały się czegoś „gorszego”.


Dlatego nie warto się stresować na zapas, wystarczy tylko przyjść. Napijemy się herbatki i porozmawiamy o obawach, jeśli takie będą :)

 

 

 

A co się dzieje po zabiegu? Jak długo utrzymuje się efekt depilacji? Czy po wyjściu z salonu należy odpowiednio pielęgnować skórę?

 

Po zabiegu skóra może być delikatnie podrażniona, choć jest to kwestia indywidualna. Tak samo jak to, co ile należy powtarzać zabieg. Na efekt po zabiegu ma wpływ wiele czynników m.in. gospodarka hormonalna czy suplementy na porost włosów. Okazuje się, drogie Panie, że nie tylko te na głowie będą pięknie rosły ;) Średnio klientki przychodzą raz w miesiącu, ponieważ włoski, które odrastają są rzadsze i dużo cieńsze już po pierwszym zabiegu.

 

Oczywiście mam też Panie, które mogą przychodzić co półtorej lub co dwa miesiące. Takim zazdroszczę w imieniu swoim i wszystkich kobiet! Po skończonym zabiegu oczyszczam skórę i używam balsamu łagodzącego. Po powrocie do domu nie musimy już nic robić. Kilka dni po zabiegu możemy wykonać delikatny peeling, żeby zapobiegać wrastaniu włosków. Warto używać peelingu raz w tygodniu.

 

 

 

Jakich kosmetyków Pani używa? Czy skóra wrażliwsza dobrze reaguje z tymi kosmetykami?

 

W moim gabinecie używam tylko kosmetyków profesjonalnych. Są one przebadane i przeznaczone do skóry przed i po depilacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ skóra po depilacji wymaga innej pielęgnacji niż skóra np. po goleniu. To samo dotyczy pasty cukrowej. Nie gotuję jej w domu ani nie zamawiam od nieznanego producenta.

 

Od lat używam sprawdzonej pasty, produkowanej przez firmę specjalizującą się w tego rodzaju produktach. Mam gwarancję, że kosmetyki są dobrej jakości i przede wszystkim bezpieczne dla skóry. Oprócz tego przy wyborze preparatów unikam takich, których składniki mogą uczulać. Zawsze pytam klientek, czy są uczulone na dany składnik.

 

Jak umówić się na wizytę do Pani salonu?

 

Aby umówić się na wizytę wystarczy zadzwonić lub napisać wiadomość na profilu gabinetu :) można również pisać do mnie na Instagramie. Czasem Panie wolą mnie usłyszeć przed zabiegiem, sprawdzić jak nam się będzie rozmawiało i choć trochę „poznać”, zanim się zapiszą. Ja zawsze chętnie rozmawiam i udzielam odpowiedzi na wszystkie pytania. Moje klientki dobrze wiedzą, że mogą się do mnie zwracać ze wszystkim. Nowe Panie też zachęcam, aby się nie wstydziły i śmiało pytały. W końcu to ich ciało! :)

 

 

 

Lubię cukier studio depilacji
ul. Niedziałkowskiego 47/1
71-403 Szczecin

https://www.facebook.com/lubiecukierstudio
www.instagram.com/ola_lubie_cukier_studio
tel. 737 457 051

 

Studio Lubię Cukier

Studio Lubię Cukier

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.