Wizażystka - Monika Czuper!

04.03.2019 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: archiwum Moniki Czuper

W Hot Magazine bardzo często opisujemy ciekawe i nietuzinkowe zawody oraz rozmawiamy z wyjątkowymi osobami, które zajmują się ich wykonywaniem. W tym artykule bliżej przyjrzymy się bardzo ciekawej i ostatnimi czasy coraz popularniejszej profesji, czy zawodowi makijażystki. W tym celu udaliśmy się do Moniki Czuper, która w bardzo krótkim czasie z utalentowanej dziewczyny robiącej makijaż w zaciszu domowym, przerodziła się w profesjonalną makijażystkę, którą coraz częściej zauważają i korzystają z jej usług Szczecinianki i nie tylko. Monika zawodowo makijażem zajmuję się od niespełna roku, ale to wystarczyło, by na jej talencie poznało się wiele zadowolonych klientek, o czym możemy przeczytać na jej oficjalnym profilu facebook i instagramie. Ostatnio również na okoliczność wywiadu w Dzień dobry TVN miała przyjemność malować Anitę Szydłowską z programu Ślub od pierwszego wejrzenia. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.  

 

  

 

 

Moniko, skąd pomysł na taką profesję i jakie były twoje początki przygody z makijażem?


Pomysł urodził się z pasji. Zawsze lubiłam dbać o urodę. Tajniki makijażu odkrywałam już 10 lat temu, najczęściej na filmikach w internecie, w każdej wolnej chwili je włączałam i się uczyłam - to było moje hobby. Często byłam proszona przez swoje koleżanki o makijaż na różne uroczystości. Pierwszym poważnym makijażem jaki wykonałam był makijaż ślubny mojej kuzynki, o który mnie poprosiła.

 

Praktycznie w ogóle się nie przygotowywałam, nawet nie zrobiłyśmy makijażu próbnego, to było jak na wariackich papierach, jednak makijaż zachwycał wszystkich, sama patrząc na nią, wzruszałam się do łez i byłam w szoku, że wykonałam tak dobrą robotę. Byłam z siebie bardzo dumna. Dostałam mnóstwo pochwał, wtedy dopiero dostałam skrzydeł i uwierzyłam w siebie. Zawsze wybierałam inne zawody, w końcu nadszedł czas, że hobby przerodziło się w prace którą tak bardzo kocham. Teraz żałuje,że dopiero teraz.

 

Bez wątpienia ten zawód wymaga wyjątkowych umiejętności manualnych, oraz nie małego talentu i zmysłu estetyki. Kiedy odkryłaś w sobie talent i może opowiesz gdzie doszkalałaś swoje umiejętności?


Talent odkryła we mnie na samym początku moja mama. Później reszta rodziny. Jednak bałam się zacząć. Koleżanka namówiła mnie, abym się tym zajęła, podszkoliła swój warsztat, aby nabrać pewności siebie,sama nie mogłam uwierzyć w swój talent, bez opinii profesjonalistów.

 

Odbyłam warsztaty makijażu u Magdaleny Pieczonki jednej z najpopularniejszych makijażystek gwiazd. Następnym był tygodniowy kurs u Agnieszki Szeremety, od której dostałam bardzo dużo pozytywnych komentarzy do wykonywanych makijaży. Oceniając moje prace powtarzała, że maluje czysto, makijaż jest schludny i piękny. Do dziś utkwiły mi jej piękne słowa: "masz dar od Boga którym musisz się dzielić". Po tym dostałam ogromnej wiary w siebie i otworzyłam swój gabinet.

 

  

 

Jak zdążyliśmy się dowiedzieć, bardzo szybko udało Ci się zdobyć rozgłos i teraz coraz częściej uczestniczysz w duży projektach i malujesz znane osoby. Opowiesz nam coś o tym?


To prawda, miałam taką przyjemność, ale bez przesady, nie było ich więcej niż jedna, natomiast byłam bardzo podekscytowana! Jeżeli chodzi o rozgłos to udało mi się zyskać klientki, tworząc mój profil na instagramie, gdzie umieszczam swoje prace. Mam swój styl malowania, nie lubię bardzo mocnych, przerysowanych makijaży. Zawsze powtarzam, że makijaż ma podkreślać to co najpiękniejsze u kobiety i mam też taki swój wyznacznik - ma podobać się mężczyźnie. Tak, mężczyzna zawsze zauważy kiedy jest nieschludnie, za mocno lub karykaturalnie. Kiedy dostaje od klientek sms, że partnerzy byli zachwyceni, wtedy bardzo się raduje.


Mój styl malowania spodobał się właśnie Anicie Szydłowskiej uczestniczce programu Ślub od pierwszego wejrzenia. Miałam ogromną przyjemność przygotować ją do wywiadu, który przeprowadzał z nią Dzień Dobry TVN, byłam jednocześnie podekscytowana i zestresowana. Malowałam ją również do sesji zdjęciowej, którą wraz z mężem dzielą się na instagramie i obiega ona cały internet, ponieważ tam pierwszy raz widać, że Anita jest w ciąży, a tym samym jest to spory zasięg oglądalności też mojej pracy, z czego sobie do końca nie zdawałam sprawy.

 

Na szczęście wszystko wyszło tak jak Anita chciała, była bardzo zadowolona, tak samo jak jej mąż, więc byłam z siebie bardzo dumna. Jeżeli chodzi o takie większe projekty, miałam również okazje dwukrotnie malować modelki do pokazu mody Marella w Szczecinie. Szykuje się teraz też pewien extra wyjątkowy dla mnie wątek makijażowy, o którym nawet nie śniłam, ale dopiero jak dojdzie wszystko do skutku na pewno się z Wami podzielę.

 

Mam swój styl malowania, nie lubię bardzo mocnych, przerysowanych makijaży.

 

      

 

Moniko, to z pewnością ważne dla naszych czytelniczek które będą z pewnością chciały skorzystać z twoich usług. Powiedz jak można się z Tobą umówić na sesję i czy również dojeżdżasz do klientek?


Można się umawiać telefonicznie pod nr telefonu 516 434 381, przez instagram : @czuper.monika_makeup lub facebook: Czuper Monika Makeup. Oczywiście dojeżdżam do klientek, kiedy tylko jest taka potrzeba. Mam zarezerwowane terminy na makijaże z fryzurami na śluby, właśnie z dojazdem poza terenem Szczecina.

 

Jestem zawsze ogromnie szczęśliwa, i wzruszam się, kiedy kobiety wybierają mnie do wykonania makijażu ślubnego, bo to przecież dla nich bardzo ważne jak będą wyglądały w tym szczególnym dniu i szukają kogoś na kim będą mogły polegać.

 

 

Wizażystka - Monika Czuper!

Wizażystka - Monika Czuper!

instagram: @czuper.monika_makeup
facebook: Czuper Monika Makeup

Tel : 516 434 381

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.