Zadbaj o zdrowie zębów w czasie pandemii!

14.09.2020 1 komentarzy
Autor: Maciej Gut, Piotr Żelachowski , Zdjęcia: Archiwum Miejsca

 
Pandemia COVID-19 każdemu z nas w mniejszym bądź większym stopniu daje się we znaki. Najbardziej uciążliwy „lockdown” już wprawdzie za nami, ale eksperci nie wykluczają, że jesienią nadciągnie druga fala zakażeń, a co za tym idzie, w celu zminimalizowania liczby zachorowań, konieczne stanie się ponowne zaostrzenie obostrzeń sanitarnych.
O kondycję jamy ustnej trzeba jednak dbać bez względu na sytuację, którą mamy obecnie na świecie. Jak to skutecznie robić w dobie panującego koronawirusa? Jak minimalizować ryzyko zakażenia siebie i swoich bliskich?


O tym wszystkim porozmawialiśmy z Maciejem Gutem, który jest właścicielem sklepu z artykułami do pielęgnacji jamy ustnej „Denthelp” zlokalizowanego na szczecińskich Pomorzanach w Centrum Handlowym Atrium Molo.
 
Z uwagi na obecną sytuację na świecie, wiele osób zastanawia się, czy dostęp do artykułów do pielęgnacji jamy ustnej nie jest utrudniony. Jak w dobie pandemii funkcjonuje Państwa sklep? Czy klienci mogą bezpiecznie robić w nim zakupy?


Początek pandemii, ten pamiętny „lockdown”, był dla nas okresem trudnym. Z uwagi na panujące obostrzenia, musieliśmy zamknąć stoisko, a co za tym idzie, nasi klienci mieli utrudniony dostęp do oferowanych przez nas produktów.


Teraz już jednak na szczęście funkcjonujemy normalnie, a więc sklep jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9-21, oraz w niedzielę w godzinach 10-20. Przestrzegamy wszystkich zasad higieny, nasi pracownicy rutynowo oczyszczają wszelkie powierzchnie, z którymi mogą mieć kontakt klienci. Zapewniam, że dokonywanie u nas zakupów jest w pełni bezpieczne.


Wspomniał Pan o tym, że pracownicy sklepu „Denthelp” regularnie odkażają powierzchnie, z którymi mogą mieć do czynienia klienci. Czy my w obecnej sytuacji powinniśmy we własnych domach z przyrządami do pielęgnacji jamy ustnej postępować podobnie? Czy należy o nie dbać w jakiś szczególny sposób?


Utrzymywanie w czystości szczoteczki do zębów, a także jej regularne wymienianie to zawsze rekomendowana praktyka, nie tylko w dobie pandemii. Zawsze po wyszczotkowaniu zębów należy obmyć szczoteczkę z resztek pasty do zębów oraz zapewnić jej miejsce, w którym będzie mogła wyschnąć na stojąco.


Nigdy nie wolno dzielić szczoteczki z innymi domownikami, musi być ona odseparowana od szczoteczek członków rodziny czy współlokatorów.


Jeśli zaś chodzi o dodatkowe czynności pielęgnacyjne, w obecnej sytuacji warto profilaktycznie oczyścić po wyszczotkowaniu jamy ustnej wszelkie miejsca w łazience, których często dotykamy. Robić to należy oczywiście wyłącznie przy użyciu sprawdzonych, rekomendowanych środków, które od niedawna także znajdą Państwo w sklepie „Denthelp”.

 

 

Nowe produkty marki Smilesonic dostępne w asortymencie sklepu Denthelp.pl:

 

 

 

 


Jakie środki do odkażania powierzchni mogą klienci nabyć w Państwa sklepie?


Z uwagi na obecną sytuację, a także w odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów, postanowiliśmy rozszerzyć nieco naszą działalność i tak jak wspomniałem, od jakiegoś czasu można u nas nabyć również żele do dezynfekcji rąk, rozmaite płyny dezynfekcyjne czy rękawiczki ochronne.


Żele i płyny mogą posłużyć nam nie tylko do dezynfekcji powierzchni, ale również rąk. Dzięki nim mamy szansę utrzymać maksymalną higienę znajdując się poza domem, na przykład w pracy, szkole, czy podczas podróży komunikacją miejską. Z pewnością warto się nimi zainteresować.


Produkty do dezynfekcji to jednak nie jedyne nowości w sklepie „Denthelp”, prawda?


Zdecydowanie. Nasz główny obszar działalności nadal stanowi udostępnianie klientom sprawdzonych i skutecznych artykułów do pielęgnacji jamy ustnej. Ostatnimi czasy poszerzyliśmy na przykład swoją ofertę szczoteczek sonicznych o dwa bardzo ciekawe, dopiero debiutujące modele spod szyldu Smilesonic, a więc szczoteczki Smilesonic UP oraz Smilesonic KIDS.


Ta pierwsza to bardzo zaawansowana szczoteczka, z trzema trybami pracy i trzema różnymi zakresami ruchów główki czyszczącej, coś z absolutnie najwyższej półki. Druga szczoteczka to z kolei produkt dla dzieci, pierwszy w asortymencie marki, ale bardzo ciekawy. Na pewno warto się z nim bliżej zapoznać, jeżeli poszukujemy porządnej szczoteczki sonicznej dla swojego dziecka.


No dobrze, a co, jeśli ktoś w związku z obecną sytuacją pragnie ograniczyć opuszczanie domu do minimum? Czy istnieje możliwość, by zaopatrzyć się w niezbędne artykuły do pielęgnacji jamy ustnej, nie wychodząc z własnego mieszkania? Niektórzy ludzie nie chcą mimo wszystko ryzykować kontaktu z innymi…


Przez cały czas funkcjonuje także nasza internetowa witryna denthelp.pl, na której każdy bez większego kłopotu, i co najważniejsze bez opuszczania mieszkania może zamówić interesujące go produkty do pielęgnacji jamy ustnej. Ci użytkownicy, którzy wolą nie ryzykować kontaktu z innymi osobami, mogą więc bez trudu zrobić u nas zakupy przez internet. Wszystkich pozostałych zapraszamy do stoiska „Denthelp” w Centrum Handlowym Atrium Molo.


Dziękuję za rozmowę.

 


Denthelp.pl
Centrum Handlowe Atrium Molo
ul. Mieszka I 73, 71-011 Szczecin
www.denthelp.pl


czynne: poniedziałek - sobota: 9-21, niedziela: 10-20
tel. 500 430 217
[email protected]

 

 

Komentarze

Komentarze

Marek
15:19 04.07.2024
Bardzo ciekawy i wartościowy artykuł. Na https://www.portalzdrowie.com/ również można znaleźć wiele ciekawych porad odnośnie zdrowia zębów i stomatologii.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.