Baśniowe Fotografie

18.10.2023 2 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Joanna Hochoł

Zapraszamy na wywiad z Joanną Hochoł, fotografką, która przekształca tradycyjne sesje fotograficzne w doświadczenia skupione na akceptacji ciała i kobiecości. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak fotografia może wpłynąć na naszą samoocenę i przekształcić naszą świadomość odnośnie własnego ciała, to jesteście we właściwym miejscu.


hot°: Jak powstał pomysł na połączenie fotografii z przekształceniem świadomości dotyczącej ciała i kobiecości?


Wciąż widzę, jak wiele kobiet ma bardzo krytyczne podejście do własnego ciała, a przez to do siebie samej. Akceptacja, pokochanie siebie zaczyna się od ciała. A tylko akceptując i lubiąc siebie możemy osiągnąć szczęście w innych aspektach życia. Sesja kobieca jest rodzajem terapii, która ogromnie wpływa na postrzeganie swojej osoby, pomaga podnieść samoocenę.

 

Widząc swoje piękne fotografie kodujemy w świadomości pozytywny obraz samych siebie. Wiem, że potrafię pokazać kobiece piękno, widzę jak to pozytywnie wpływa na kobiety, dlatego to jest kierunek, który daje mi najwięcej satysfakcji.

 

 

hot°: Jakiego rodzaju sesje fotograficzne oferuje Pani firma?


Tutaj nie ma ograniczeń, zależy to tylko od skrytych marzeń i fantazji Pań. Od sesji wizerunkowych, przez rodzinne po artystyczne, bajkowe, czy akty. Głównie są to sesje kobiece w studio, wyjazdowe w plenerach w wybranym miejscu, lifestylowe w domu klientki lub buduarowe w apartamentach hotelowych. Posiadam garderobę studyjną, w której każda kobieta znajdzie coś dla siebie: od eleganckich sukni wieczorowych, żakietów, obcisłych body, po koronkowe czy tiulowe suknie i peniuary w każdym rozmiarze.

 

Wypożyczam w razie potrzeby różne akcesoria, na przykład ogromne skrzydła anielskie w różnych kolorach. Tak jak każda kobieta jest wyjątkowa, tak każda sesja będzie inna.

 

 

hot°: Dlaczego uważa Pani, że sesje fotograficzne mogą pomóc kobietom w zmianie swojego podejścia do siebie?


Robiąc zdjęcia kobietom widzę, jak zmienia się ich nastawienie do siebie już w trakcie sesji. Z nieśmiałości, niepewności czy rzeczywiście zasługują na pokazanie się, do coraz bardziej swobodnych i coraz bardziej otwartych na prawdziwą siebie. Sesja, gdzie kobieta jest w roli głównej i czuje się jak gwiazda.

 

Taka sesja jest trochę jak terapia szokowa, bo nagle widzimy siebie w najlepszym świetle, z profesjonalnym makijażem, w dobranych do typu figury strojach i w pięknych ujęciach, które długo będą nam przypominać o pozytywnych emocjach podczas sesji na wydrukowanych fotografiach. Uważam, że każda kobieta, która zapomniała o mocy swojej kobiecości zasługuje na przeżycie takiej sesji!

 

 

hot°: Co Pani zdaniem jest kluczowym elementem, który pozwala każdej kobiecie poczuć się piękną i pewną siebie?


Przede wszystkim atmosfera akceptacji, oraz poczucie że jest ważną i piękną. Ten czas jest tylko dla niej. Ja jako jako fotograf, ale także trochę jako psycholog, całą uwagę skupiam tylko na niej i na jej samopoczuciu. Cała sesja jest właśnie taką, jaką chciała, o jakiej marzyła. To jak ma wyglądać sesja, wcześniej omawiamy podczas konsultacji.

 

Przed każdą sesją poznajemy się, rozmawiamy o oczekiwaniach, obawach, o tym, co kobieta chce pokazać, ile chce pokazać, w jakich strojach siebie widzi. Omawiamy także kwestie makijażu oraz stylizacji włosów. Wraz z profesjonalną stylistką dobieramy makijaż i fryzurę, tak żeby spełnić wymogi każdej kobiety. Podczas sesji pokazuję na bieżąco najlepsze kadry i obie zachwycamy się nimi. To daje jej jeszcze więcej wiary w siebie i niesamowicie uskrzydla!

 

hot°: Jakie znaczenie ma dla Pani atmosfera podczas sesji, aby uczestniczki czuły się komfortowo?


Jak powiedziałam atmosfera jest najważniejsza podczas każdej sesji kobiecej. Dlatego przed każdą sesją poznaję swoje Klientki podczas konsultacji, gdzie rozwiewamy obawy i wątpliwości, tłumaczę jak się przygotować i jak będzie wyglądać sesja. Podczas sesji pokazuję wszystkie pomysły na sobie, jest dużo śmiechu, wygłupów, a czasem szaleństwa, co daje świetne efekty sesji i to widać na fotografiach.

 

W jednym dniu umawiam tylko jedną Klientkę i jej poświęcam tyle czasu, ile potrzebuje, żeby się rozluźnić. Nie ma presji czasu. Nie przerywam sesji, kiedy zaczyna się najlepsza atmosfera, kiedy kobieta zaczyna czuć się dobrze w swoim ciele i czuje z tego radość. Nie przerywam im, daję im „płynąć” przez ten proces. To jest niesamowite doświadczenie mocy własnej kobiecości i właśnie to staram się ująć w kadrach.

 

 

hot°: Czy może Pani podzielić się przykładem wyjątkowej lub wzruszającej chwili związanej z jakąś ostatnią sesją?


Podczas każdej sesji kobiecej jest dużo emocji. Trafiają do mnie kobiety w różnym wieku, w różnej formie. Każdej z nich pozwalam się otworzyć na tyle, na ile jest gotowa. Najbardziej emocjonujące dla mnie są spotkania, gdzie kobiety, które zapomniały o tym, że mogą być kobiece, podczas sesji przypominają sobie jak to jest być lekką, zwiewną i powabną.. Jakiś czas temu skontaktowała się ze mną Pani, całe życie w spodniach, w żakietach, w pośpiechu twardo stąpająca po ziemi, która miała tego dość.

 

Przyszła na sesję właśnie po to by poczuć się kobietą.. Wybierała najbardziej zwiewne suknie i tańczyła radośnie przed aparatem. Właśnie takie chwile są najbardziej wzruszające i budujące. Obiecała, że zmieni swoje życie i sesja u mnie dała jej do tego sił.

 

hot°: Jakie wyzwania mogą pojawić się podczas pracy nad sesją?


Zdarza się, że naprawdę piękne i zgrabne kobiety nie wierzą w siebie i nawet one mają kompleksy na punkcie wyglądu. To dla mnie największe wyzwanie i bywa tak, że muszę poświęcić wiele energii i próbować różnych pomysłów, by przekonać je, że są wartościowe i piękne właśnie takie, jakie są. Dla niektórych kobiet jest to bardzo trudne, ale już samo przyjście na taką sesję jest ogromnym krokiem w drodze do akceptacji i pokochania siebie.

 

 

hot°: Jakie rady miałaby Pani dla kobiet, które rozważają udział w takiej sesji, ale obawiają się krytyki lub wątpliwości?


Drogie Panie, jeżeli zastanawiacie się nad sesją kobiecą, to znaczy, że tego potrzebujecie! Sesje kobiece nie są tylko dla młodych modelek o rozmiarach XS, nie musicie też umieć pozować. Od tego jestem ja, pokazuję Wam wszystko. Nie musicie nic kupować specjalnie na sesje, wszystko co trzeba Wam zapewnię. Pamiętajcie, że każda z Was zasługuje na takie doświadczenie chociaż raz w życiu. Zdjęć z takich sesji nigdy nie upubliczniam bez Waszej zgody, te zdjęcia są tylko Wasze i to Wy decydujecie, komu je pokażecie. Najważniejsze żebyście zrobiły coś w końcu same dla siebie, żebyście poczuły swoją kobiecość i z tą mocą odważnie szły przez życie.

 

hot°: W jaki sposób widzi Pani rozwijającą się przyszłość swojej pracy jako fotografki?


Planuję ciągły rozwój, ciągłe szkolenie swoich umiejętności fotograficznych. Organizuję szkolenia dla fotografów i planuję poszerzenie tej oferty w przyszłości. Marzę o sesjach w różnych pięknych plenerach w Polsce jak i poza granicami kraju. Więc jeżeli tylko będą chętne osoby, to jestem gotowa zorganizować w nietypowych plenerach spotkania wyjazdowe dla kobiet.

 

 

Baśniowe Fotografie
Joanna Hochoł
Ul. Nauczycielska 10b
Szczecin


tel: 789 355 785

mail: [email protected]
https://www.facebook.com/joannahochol
https://www.instagram.com/fotografszczecin_joannahochol

 

 

Baśniowe Fotografie

Baśniowe Fotografie

Komentarze

Komentarze

Boski Franciszek
18:48 19.10.2023
Piękne zdjęcia utalentowanej Joanny A widać że dopiero się rozkręca. Powodzenia
2
0
czytelniczka
0:28 03.11.2023
Szafiarka, co wynalezione w lumpexach uzywane suknie ślubne nazywa kreacjami, a w swej pazerności korzysta z dawno odkrytej prawdy, ze na próżności ludzkiej zarabia się szybko i łatwo. Fotograficznie bylejako, zadufanie level master. Dużo nauki panienko przed tobą. I nie obrabiaj d..y tym, co użyczyły swych figur dla promocji kiczowatych wypocin.Po ludzku nie wypada. Nie pierwsza, ale też i nie ostatnia .
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.