Bass Planet - 12 edycja już w tą sobotę!

16.03.2022 1 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Bass Planet

Bass Planet największy festiwal muzyki klubowej na Pomorzu Zachodnim już w najbliższą sobotę! Każda edycja to około 2 tysięcy ludzi bawiących się przy muzyce granej przez ponad 20 artystów z kraju i Europy, w tym także muzycznych legend i światowych gwiazd. O szczegółach wydarzenia rozmawiamy z organizatorem Krzysztofem Sową

 

 

Jak wiadomo branża eventowa mierzy się z wieloma trudami w czasie obostrzeń i kwarantanny. Jak aktualnie ludzie traktują imprezy klubowe?

 

Myślę, że cały dotychczasowy czas pandemii i spowodowane tym obostrzenia sprawiły, że ludzie są spragnieni normalnego życia, także rozrywkowego. W końcu wiele imprez, koncertów czy eventów, w tym także dwukrotnie Bass Planet, musiało zostać z tego powodu odwołane. Obecnie obostrzenia nie są już tak restrykcyjne i każdy może znów się bawić nie tylko w klubach, ale też na dużych eventach.

 


Dla osób, które jeszcze nie miały okazji pojawić się na festiwalu… Jak najprościej wyjaśnić czym jest Bass Planet?

 

To przede największy festiwal muzyki klubowej odbywający się w zamkniętym pomieszczeniu na Pomorzu Zachodnim. Każda edycja to około 2 tysięcy ludzi bawiących się przy muzyce granej przez ponad 20 artystów z kraju i Europy, w tym także muzycznych legend i światowych gwiazd.

 


Fundamentem składu każdej imprezy jest twórca Mayday i Love Parade, żywa legenda, DJ Westbam, który od lat w Szczecinie świętuje swoje urodziny oraz jego przyjaciel Hardy Hard. Poza nimi zawsze staramy się zaprosić również innego headlinera, który wniesie w imprezę nową jakość.

 

Do tej pory byli nimi tacy artyści jak m.in. Takkyu Ishino, Lady Waks, Stanton Warriors, Krafty Kurs czy Afrika Islam. Częstymi gośćmi w lineupie Bass Planet są także artyści z Niemiec, Hiszpanii i Czech. Oczywiście są też DJ-e z naszej ekipy Dirty Funk tj. Cherry aka Break’n’Tune, Macaster i inni. Trudno spotkać tak znakomity skład artystów na jednej imprezie. Temu wszystkiemu nieodzownie towarzyszy potężne nagłośnienie i efekty świetlne, które gwarantują niesamowitą atmosferę.


Która to już edycja w Szczecinie? Jaką wspominacie najlepiej?

 

Trudno w to uwierzyć, ale będzie to już dwunasta edycja Bass Planet. Nie sposób jednak wybrać taką edycję, którą można by było wspominać najlepiej. Każda z nich była inna i zarazem każda z nich była równie udana, dlatego ta historia trwa już tyle lat. Po wszystkich pozostają jednak wspaniałe wspomnienia.

 


Jakich wyjątkowych artystów zobaczymy w bieżącym roku?

 

Wspomniałemjuż o Westbamie i Hardy Hardzie, ale ich obecność nie jest akurat żadną niespodzianką. Oni są stałym elementem lineupu. W tym roku po raz pierwszy w naszym składzie pojawi się jednak także DJ Hell, którego obecność jest dla wielu dużą i bardzo pozytywną niespodzianką.

 

To nie tylko wielka gwiazda klubowych parkietów, ale też muzyczny wizjoner, założyciel kultowej wytwórni płytowej International Gigolo Records, który znakomicie potrafi łączyć dźwięki muzyki techno, house i electro, czym wielokrotnie zachwycał publiczność na całym świecie.


W wyjątkowym duecie będzie można usłyszeć też Miqro i Milkwisha, którego produkcje muzyczne grane są przez największe gwiazdy na całym świecie. Będzie także DJ-ska ekipa HBB Brothers z Czech oraz Bexa z Warszawy czy Dany Terrence z Wrocławia. W tym toku za deckami pojawi się łącznie rekordowa liczba ponad 30 artystów, którzy wystąpią na trzech scenach. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie.

 


Tegoroczna edycja odbędzie się w Hali Odra – to świetne miejsce na taką imprezę. Jak to się stało, że akurat zdecydowaliście się na te miejsce? Mieliście też jakieś inne na oku?

 

Prawdę mówiąc obecnie jest to jedyne miejsce w Szczecinie, gdzie można zorganizować tego typu wydarzenie. Przez wiele lat Bass Planet stacjonowało w Peronie 5, które było w stanie pomieścić naprawdę sporo ludzi.


Po likwidacji tego klubu powstało kilka innych miejsc na tego typu eventy, które jednak zabiła pandemia, zanim tak naprawdę zaczęły funkcjonować. Całe szczęście, że jest w Szczecinie jeszcze tak uniwersalne miejsce jak Hala Odra, gdzie Bass Planet jesteśmy jeszcze w stanie zorganizować.

 


Gdzie możemy poczytać o nadchodzących setach, nowościach i co najważniejsze – gdzie kupimy bilet?


Naszym głównym kanałem informacyjnym jest strona Bass Planet na Facebooku: https://www.facebook.com/BassPlanetPL

 

oraz strona samego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1139975076209717. Tam zamieszczamy wszystkie najważniejsze informacje o wydarzeniu, muzykę artystów, którzy wystąpią czy informację o tym gdzie można kupić bilety

 

Skoro już przy biletach jesteśmy, to można je nabyć w pizzeriach Marco Polo na pl. Kościuszki i Al. Wyzwolenia 117, w restauracji Podgrzany Talerz oraz online na stronie --> https://ticketos.pl/event/2957/bass-planet-festival-


Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Powiedziane było już chyba wszystko. Teraz pozostaje to zobaczyć, usłyszeć i po prostu przeżyć, do czego każdego

 

Bass Planet

Bass Planet

Komentarze

Komentarze

https://Ukrain-forum.biz.ua/
6:36 07.07.2024
Outstanding post however I was wanting to know if you could writfe a litte more on this topic? I'd bee very grateful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it! https://Ukrain-forum.biz.ua/
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.