Bite Club - berliński legendarny street food

29.01.2024 0 komentarzy
Autor: Marek Defée, Zdjęcia: Wioletta Defée

Bite Club to street foodowe wydarzenie kulinarne, organizowane od 2013 roku w Berlinie, zazwyczaj na terenie poprzemysłowego kompleksu Arena Berlin, opisanego tutaj w ubiegłym roku w artykule „Badeschiff Arena – wieczorny, romantyczny chillout na miejskiej plaży”. Jego współpomysłodawcą,twórcą i szefem jest Miranda Zahedieh, absolwentka historii projektowania w Royal College of Art w Londynie, która była wcześniej wykładowcą uczelni artystyczno-rzemieślniczej Bauhaus-Universität w Weimarze (Niemcy). Artykuł powstał dzięki uprzejmości Marka Defee wydawcy książki "Off przewodnik po Berlinie".

 


 

 

 

---

Badeschiff Arena – wieczorny, romantyczny chillout na miejskiej plaży (tutaj)

----


Miranda twierdzi, że pomysł organizowania tego typu imprez zrodził się spontanicznie, dla zabawy, wobec braku w tamtym czasie spektakularnych wydarzeń w Berlinie, gromadzących kuchnie różnych krajów. Wraz z Tommym Tannockkiem, drugim obok niej twórcą tego wyjątkowego przedsięwzięcia, rozpoczęła ponad 10. lat temu organizować event kulinarny, łączący kuchnię różnych kultur w street foodowym wydaniu z imprezą klubową.

 

 

Stworzyło to z jednej strony możliwość wprowadzenia do Berlina autentycznych smaków z dalekich zakątków Świata, ale przede wszystkim wspierania i promowania nowych pomysłów gastronomicznych oraz młodych szefów kuchni, pochodzących z wielu krajów. Przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem. Do dziś gromadzi tłumy sympatyków i fanów.

 


W ubiegłym roku Bite Club obchodził 10. lecie swojej inauguracji. Z tej okazji zorganizowane zostały w maju, lipcu i sierpniu trzy edycje wydarzeń urodzinowych, które zaszczyciły takie gwiazdy berlińskiego street foodu, jak między innymi Butter Bronson, Mama Shabz, Gimme Gelato, także weterani, a wśród nich Jones Ice Cream, Brammibals, Taco Qween i Chutnify, a nawet niektóre podmioty, które obecnie nie działają już w branży gastronomicznej, jak na przykład Bunsmobile.


Niewątpliwą dodatkową atrakcją Bite Club jest lokalizacja. Z basenu Badeschiff Arena, znajdującego się na terenie Arena Berlin, można oglądać przeciwległy brzeg rzeki, pływające po niej kajaki, łódki, stateczki oraz inne jednostki, a wieczorami podziwiać zapierający dech w piersiach zachód słońca nad Szprewą.

 


Uczestniczyliśmy w wydarzeniu Bite Club w dniu 15.09.2023 roku, które było ostatnią imprezą w minionym roku. Choć obecnie mamy jeszcze zimę, to już teraz warto wypatrywać kolejnego święta berlińskiego street foodu w tym fantastycznym miejscu.

 

 

 

Mail: [email protected]

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

Bite Club - berliński legendarny street food

Bite Club - berliński legendarny street food

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.