„Colecomp” – sklep dla ludzi, którzy lubią gotować

06.11.2023 0 komentarzy
Autor: Marek Defée, Zdjęcia: Wioletta Defée

Colecomp – sklep dla ludzi, którzy lubią gotować. W samym sercu zgentryfikowanej dzielnicy Prenzlauer Berg, tuż przy Kollwitzplatz, gdzie w każdą sobotę odbywa się jeden z najciekawszych w Berlinie ryneczków weekendowych, znajduje się mały sklep, prowadzony przez rodzinną firmę, oferujący chyba wszystko, co może sobie wyobrazić pasjonat kuchni i gotowania. Jego założycielem i szefem jest Andreas Langholz, sprzedawca z sercem, ciałem i duszą. Artykuł powstał dzięki uprzejmości Marka Defee wydawcy książki "Off przewodnik po Berlinie" 

 

 

Miejsce to nietrudno znaleźć, bowiem przed wejściem stoi bardzo sympatyczny ludzik, stworzony z różnych patelni. Tak, to rzeczywiście raj dla ludzi, którzy lubią gotować. „Colecomp” to prawdziwa pracownia smaku, zgodnie z nazwą w jego logo. Asortyment tego niedużego sklepiku, który ma kilka fajnych zakamarków, opiera się na funkcjonalności i jakości, a nie na trendach i designie.

 

 

Sprzedaje się tutaj na przykład wyłącznie patelnie wykonane z żeliwa lub stali, oraz naprawdę ostre, przeważnie ręcznie szlifowane noże. Oferuje on ponad 6000 produktów z zakresu narzędzi kuchennych, naczyń kuchennych, szkła, porcelany, książek kucharskich i wybranych artykułów spożywczych. Zawsze można liczyć na wskazówki niezwykle miłej i profesjonalnej obsługi, którawkłada w swoją pracę naprawdę całe serce.

 


Wszystko zaczęło się podobno od krajalnicy do trufli. Przyjaciel Andreasa Langholza kupił w latach 90. XX wieku krajalnicę do trufli, posiadającą przerażająco ostre ostrze, zdolne do strugania mikroskopijnie cienkich wiórów. Wtedy właśnie narodził się pomysł na sklep z wyposażeniem kuchennym. Pierwszym jego projektem był sklep „Coledampf” z naczyniami kuchennymi w dzielnicy Wilmersdorf, otwarty w 1995 roku. Jednak kiedy w 2000 roku zobaczył lokal do wynajęcia niedaleko Kollwitzplaz, w bardzo modnej po obaleniu muru dzielnicy Prenzlauer Berg, długo się nie wahał. Wtedy właśnie powstał „Colecomp”, który działa do dziś, a w maju obchodził swój kolejny, 23. jubileusz.

 


To autentyczna pracownia, czy też warsztat smaku. W cenie zakupu możemy otrzymać fachowe porady i wskazówki, na temat właściwego i efektywnego używania oraz wykorzystania zakupionych tu sprzętów. Nie ukrywam, że Wiolla, dla której gotowanie jest całym życiem, chętnie kupiłaby tu wszystko. Ostatnio spędziliśmy dobrą godzinę, oglądając te wszystkie cuda, które oferuje „Colecomp”. Tym razem jednak skończyło się zakupie drobiazgu w postaci deseczki
z wałeczkiem do gnocchi.

 

Colecomp

Colecomp

 

 

Mail: [email protected]

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.