Fash'n'act - jak łączyć modę z pomaganiem?

06.04.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Fash'n'act to coroczny charytatywny pokaz mody organizowany przez młodzieżową organizację Interact Szczecin International oraz Rotary Club Szczecin International. Wydarzenie, które łączy młodzież, umożliwia rozwijanie pasji i przede wszystkim niesie pomoc potrzebującym w kreatywny i nietuzinkowy sposób. Co roku szczecińscy uczniowie mogą poprzez swoją pasję do projektowania, modelingu, czy organizowania eventów zbierać pieniądze na szczytny cel. Ta inicjatywa cyklicznie przyciąga setki widzów!

 

 

Dla osób, które jeszcze nie są zaznajomione z Waszym wydarzeniem. Kiedy i jak powstała idea na zorganizowanie pierwszego Fash’n’act?

 

Fash’n’act jest wydarzeniem wzorowanym na pokazie „Catwalk Carnival”, który miał miejsce w Birmingham w 1990 roku. Organizowała go Isobel Perera-Turostowska, która po wielu latach zainicjowała stworzenie pierwszej edycji Fash’n’actu. Odbyła się ona 6 lat temu i od tamtego dnia, nasze wydarzenie jest organizowane cyklicznie.

 

Pokaz mody to projektanci, modele, makijażystki. Skąd przybywają do Was osoby, które tworzą wydarzenie?

 

Fash’n’act jest przede wszystkim organizowany przez szczecińską młodzież. Tworzą go grupy projektantów, modeli I wizażystów, pod czujnym okiem dorosłych mentorów projektu. Wydarzenie koordynuje młodzież z charytatywnej organizacji jaką jest Interact Szczecin International. Wejścia do wszystkich wspomnianych grup stoją otworem dla każdego nastolatka – wymagamy jedynie chęci do działania.

 

 

Tak jak zostało wspomniane, fash’n’act nie jest tylko pokazem mody ale równie akcją charytatywną. Komu do tej pory udało się pomóc?

 

Każdego roku, w trakcie Fash’n’actu zbierane są fundusze na innych beneficjentów. Pieniądze zebrane w trakcie tegorocznej edycji Fash’n’actu zostaną w całości rozdysponowane na rzecz zarówno Stowarzyszenia Rodzin I Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka, jak i ukraińskich dzieci dotkniętych wojną.

 

Jesteśmy świeżo po 5 edycji, która miała miejsce 31 marca w Filharmonii…opowiecie nam jak było?

 

Jednym słowem było NIESAMOWICIE! Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z przebiegu wydarzenia. W trzech turach łącznie odwiedziło nas ponad 500 osób! Wszyscy oni mieli możliwość podziwiać na żywo efekty naszej wielomiesięcznej pracy.

 

 

Jak można Was wesprzeć?

 

Chociaż finał wydarzenia już za nami, nadal można wesprzeć nasz szczytny cel poprzez wspieranie zbiórki zatytułowanej „Fash’n’act V”, którą można na znaleźć na Facebooku Rotary Club Szczecin International.

 

I już na koniec – 3 powody dla którego warto zainteresować się wydarzeniem lub wziąć udział w kolejnej edycji?

 

Przede wszystkim Fash’n’act jest wspaniałą charytatywną inicjatywą. Dzięki tej akcji, każdy zainteresowany może dołożyć swoją cegiełkę do szczytnego celu.Ponadto, dzięki naszym mentorom, projektanci i modele mogą rozwijać swoje pasje, a osoby nowe w świecie mody mogą postawić swoje pierwsze kroki pod okiem profesjonalistów.

 

Fash’n’act daje ludziom niepowtarzalną okazję do pomocy w kreatywny I przede wszystkim – nietuzinkowy sposób. Akcja tą otwiera młodzieży drzwi do nawiązania znajomości z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

 

 

Prosimy o kilka słów na koniec.

 

Podsumowując, Fash’n’act V był niesamowitym wydarzeniem na zdecydowanie wielką skalę. Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces w następnych edycjach wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do obserwowania działań naszego klubu (Interact Szczecin International) oraz do wzięcia udziału w przyszłorocznym Fash’n’actcie.

 

 

Dane do kontaktu:

www.rotary-szczecin-international.pl

Mail: fna.masterclass@gmail.com

Facebook: Interact Szczecin International

Instagram: interact.szczecin

 

fash'n'act

fash'n'act