Festiwal Młodych Talentów 2019: Recenzja

22.10.2019 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Julian Masewicz

Olśniewający wieczór pełen życia, twórczych dźwięków i intymności. Tak w kilku słowach można opisać Festiwal Młodych Talentów, który odbył się w zeszłą sobotę w Netto Arenie.


Wydarzenie zorganizowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną, przyprowadziło do naszego miasta plejadę kobiecych gwiazd z polskiej sceny muzyki popularnej; Edytę Bartosiewicz, Katarzynę Nosowską, Mele Koteluk, Kayah i Julię Pietruchę. Gwiazdy zagrały koncert o nazwie „Women’s Voices – Kobiety ratują planetę!” czyli sceniczną ekspresję nawiązującą do utrapień, z którymi mierzy się bliski nam świat przyrody, jak i również współczesne społeczeństwo. Zanim jednak artystki weszły na scenę, mieliśmy okazję zobaczyć konkurujące ze sobą zespoły młodych wykonawców, stawiających swoje pierwsze kroki w branży muzycznej. Każdy z nich grał muzykę z gatunku współczesnego rocka. Wśród nich pojawił się: zespół „Wołanie” z Warszawy, zespół „Panie” z Łodzi, Tarnowskie „Wasabi” i finaliści zeszłorocznej edycji „Hyper Son”.

 

  

 

  


Festiwal Młodych Talentów to świetna okazja dla początkujących formacji nie tylko do bycia zauważonym przez łowców talentów, ale przede wszystkim to rywalizacja o główną nagrodę dla najlepiej prezentującego się zespołu. Oceniało ich wymagające jury w, którym zasiedli: Piotr Metz – Redaktor radiowej Trójki, wokalistka zespołu HEY Katarzyna Nosowska, muzyk Paweł Krawczyk i finalistka FMT 2016 Mery Spolsky. Młodzi artyści przygotowali dla nich swoje najlepsze utwory, pokazując swoje umiejętności wypracowane na wielogodzinnych próbach, co zaowocowało wprawieniem wszystkich obecnych słuchaczy w zdumiewający rockowy trans. Każdy z zespołów dał z siebie wszystko, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden.

 

Za najbardziej imponujący został uznany Łódzki zespół „Panie”, który zabrał ze sobą główną nagrodę o łącznej wartości 5000zł. Na drugim miejscu zaklasyfikował się zespół „Wołanie”, a tuż po nim zespół „Wasabi”. Na oba z wymienionych zespołów przypadła nagroda 2500zł. Po wręczeniu nagród i gorącym aplauzie od publiczności nadszedł czas na gwiazdy wieczoru.

 

  

 

  


Wyczekiwany „Women’s Voices” od samego początku spotkał się z wielką falą podekscytowania. Występujące po sobie artystki ukazały się, nie tylko w charakterze scenicznym, ale zdecydowały się również na wejście w bliską relację z publicznością, budując przy tym intymną atmosferę między występującymi a słuchaczami. Przeplatały swoje utwory z własnymi historiami z życia lub poruszały kwestie kolektywnie ważne dla nas wszystkich. Od zmian klimatycznych, przez zdrowy tryb życia aż po sprawy miłosne. Wszystko w celu zachęcenia do prowadzenia życia bardziej świadomego i wprowadzania pozytywnych zmian na co dzień. Na wspólnym występie kończąc, po hucznym aplauzie, gwiazdy zeszły ze sceny pozostawiając publiczność w artystycznym uniesieniu. Tegoroczny Festiwal Młodych Talentów zaskoczył nas oryginalnością wyłaniających się z cienia twórców, jak i również stworzył przyjazną przestrzeń, gdzie każdy może zadowolić się magią jaką niesie ze sobą muzyka.

 

 

 

Festiwal Młodych Talentów 2019: Recenzja

Festiwal Młodych Talentów 2019: Recenzja

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.