Hip Hop Festiwal Szczecin 2022

06.04.2022
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Hubert Grygielewicz

Już 9 kwietnia w Netto Arena odbędzie się wyjątkowy Hip Hop Festiwal 2022 - jedna z największych imprez tego formatu w zachodniej Polsce! To pełnowymiarowe wydarzenie, na którym możecie spodziewać się koncertów najpopularniejszych gwiazd rapu, widowiskowej oprawy oraz starannie przygotowanych dodatkowych atrakcji. Dobra muzyka, niespotykana nigdzie indziej atmosfera i magiczny klimat za każdym razem przyciąga mnóstwo ludzi. Przeczytajcie nasz wywiad, z którego dowiecie się więcej o szczegółach imprezy. 

 

 

hot°: Na początek naszego wywiadu, przybliżcie Czytelnikom Hota ideę przewodnią tegorocznego Hip Hop Festiwalu (to już kolejna edycja)…

 

Tegoroczna edycja to w końcu nasz powrót do naprawdę dużych produkcji. Jako agencja koncerty.szczecin.pl zrealizowaliśmy w zeszłym roku kilka sporych wydarzeń plenerowych, ale to wciąż nie było to samo co przed pandemią. Poprzednia edycja w 2019 roku zgromadziła najlepszych polskich raperów (m. in. Quebonafide czy Paluch) oraz kilka tysięcy osób wśród publiczności.

 

Potem mieliśmy odwołane podejście w roku 2020 oraz zawieszenie projektu w roku 2021. Dopiero 9 kwietnia naprawdę wrócimy: łącznie 8 koncertów od 17:00 do 1:00, goście specjalni, duża produkcja, efekty świetlne i dźwięk z najwyższej półki. Takie eventy dają najwięcej satysfakcji i emocji nie tylko publiczności, ale także organizatorom.

 

hot°:  Jakich artystów zaprosiliście w tym roku? Prosimy o kilka słów charakterystyki…

 

Dla wielu osób na pewno najważniejszym koncertem tegorocznego festiwalu jest wizyta Pezeta. Artysty nie było w Szczecinie aż 9 lat! A bezsprzecznie jest to jedna z największych polskich gwiazd, nie tylko na scenie hip-hopowej. Oprócz niego headlinerami są Żabson & Young Igi. Raperzy właśnie wydali wspólny projekt „Amfisbena”, a podczas koncertu grają także swoje solowe hity.

 

Ponadto wystąpi Guzior, wciąż promujący album „Pleśń” z takimi hitami jak „Fala”, „Blueberry” czy „Kushkoma”. Dalej Kukon – on z kolei wydaje nową płytę dosłownie dzień przed festiwalem. Album jest zapowiedziany m. in. intrygującym singlem z udziałem Darii Zawiałow. Zagrają także duet Avi & Louis Villain i szczeciński reprezentant SBM Label Fukaj. Całość uświetnią wejścia DJ Soiny.

 

hot°:  Na wydarzeniu widziałem, że robicie fajną strefę gastro. Prosimy o szczegóły …

 

Festiwal trwa dobre kilka godzin, więc zadbaliśmy by było gdzie wypocząć i co zjeść. Zjawią się footrucki Wół i Krowa oraz Podgrzany Talerz. Swoją strefę szykuje kolektyw Still – tam będzie wystawa dzieł sztuki, zaprezentują się niszowe marki odzieżowe, będzie można pograć w FIFA, szachy, a nawet… nagrać własną rapową zwrotkę!

 

9 kwietnia naprawdę nikt w Netto Arenie nie będzie się nudzić, nawet jeżeli nie interesują go wszyscy artyści. A czy wspomnieliśmy że w strefie będą grali DJ Twister oraz DJ Milzz? Krótko mówiąc dobra atmosfera będzie na każdym kroku.

 

 

hot°:  A jak wygląda kwestia kupowania napojów wysokoprocentowych?

 

W wydzielonej strefie będzie dostęp do nieco konkretniejszego baru, zaaranżowanego przy udziale marki Garage. Niskoprocentowe piwko będzie dostępne na terenie całego obiektu. Dobrą zabawę będzie też można kontynuować podczas after party w klubie City Hall.

 

hot°: Jak organizuje się dobry festiwal? Jakie elementy są najważniejsze?

 

Festiwale to skomplikowana konstrukcja, którą trzeba budować w oparciu o starannie przemyślany plan. Na pewno potrzeba sporo pasji i zaangażowania, by w ogóle zacząć działać w eventach i z czasem przejść od mniejszych produkcji do zapraszania kilku gwiazd na jeden wieczór.

 

Niezbędnym elementem jest dobre wyczucie – składu artystów lub klimatu, w zależności na czym planujemy oprzeć sukces wydarzenia. Wierzymy, że w przypadku Hip-Hop Festiwalu publiczność doceni zarówno oprawę, jak i występy samych raperów.

 

 

hot°: Co powinna wiedzieć osoba, która idzie na koncert po raz pierwszy od dawna. Czy dalej obowiązują jakieś elementy kwarantanny?

 

Nie, aktualnie nie obowiązują żadne obostrzenia. Aby uczestniczyć w festiwalu potrzebny jest jedynie bilet wstępu. Nie ma potrzeby wykonywania testów, ani okazywania jakichkolwiek certyfikatów lub zaświadczeń. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

 

hot°: Gdzie można kupić bilety? Czy jest możliwość kupna w dniu festiwalu w Netto Arenie?  

 

Bilety są dostępne online na platformach Ticketos.pl oraz Bilety.fm. Będą także dostępne w kasie Netto Areny w dniu wydarzenia.

 

 

HIP-HOP FESTIWAL SZCZECIN 2022

9 kwietnia (sobota), Start: 17:00

Netto Arena, ul. Władysława Szafera

Skład: PEZET, ŻABSON & YOUNG IGI, GUZIOR, AVI X LOUIS VILLAIN, KUKON, FUKAJ, DJ SOINA

 

https://hiphopszczecin.pl/

 

Hip Hop Festiwal Szczecin 2022

Hip Hop Festiwal Szczecin 2022