Kino Intimes – offowe kino w offowej części dzielnicy Friedrichshain

10.08.2023 0 komentarzy
Autor: Marek Defée, Zdjęcia: Wioletta Defée

Kino Intimes – offowe kino w offowej części dzielnicy Friedrichshain. W Berlinie jest wiele kin offowych. Jednym z nich jest Kino Intimes ( www.bit.ly/2CkePL7 , książka OffBerlin. Przewodnik alternatywny, mapka Friedrichshain, 22), założone w 1909 roku ubiegłego stulecia pod nazwą Lichtspiele des Ostens. Artykuł powstał dzięki uprzejmości Marka Defee wydawcy książki "Off przewodnik po Berlinie" 

 

 

 

Można tu, siedząc wygodnie w jednym z 83 foteli, zobaczyć kultowe filmy niemieckie (m.in. „Biegnij Lola, biegnij” w reżyserii Toma Tykwera, giganta kina i przewodniczącego jury Berlinale 2018, „Berlin Calling” z Paulem Kalkbrennerem w roli głównej czy „Niebo nad Berlinem” legendarnego reżysera Wima Wendersa, ze świetną rolą Petera Falka, znanego głównie jako Colombo) oraz propozycje światowego kina, które z pewnością do mainstreamu nie należą.

 

 

Znajdą się również w repertuarze propozycje głównego nurtu, aktualnie „Barbie” oraz „Oppenheimer”. Kino Intimes znajduje się w samym sercu niezwykle ciekawej dzielnicy Friedrichshain, przy Boxhagener Straße 107, tuż przy jej skrzyżowaniu z Niederbarnimstraße.

 

 

 

W okolicy od rana do późnej nocy tętni życie, jest tu bowiem mnóstwo kawiarni, restauracji, barów i małych sklepików. Kilkaset metrów stąd znajduje się Boxhagener Platz, który w soboty zmienia się w klimatyczny ryneczek weekendowy, zaś w każdą niedzielę odbywa na tym placu pchli targ, jeden z najciekawszych w Berlinie. Pisaliśmy o nim w jednym z poprzednich artykułów.

 

Mail: [email protected]

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

 

Kino Intimes

Kino Intimes

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.