Kosmetologia na Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie!

24.06.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum WSIE

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej istnieje od 1999 roku. Założycielem szkoły jest Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych "InBIT" - jedna z największych niemieckich instytucji edukacyjnych - obecnie członek fundacji Stiftung Bildung & Handwerk, z siedzibą w Paderborn (Niemcy). Nowoczesne warunki studiowania, program nauczania oparty na wzorcach europejskich, wiedza z zakresu zastosowania technik informatycznych i znajomość języków obcych - to standard obowiązujący w WSIE. Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej jest uczelnią aktywną we wszystkich sferach działalności: naukowej, społeczno-politycznej i międzynarodowej. Współpraca z licznymi partnerami w Europie stwarza warunki do ciągłego rozszerzania oferty o nowe formy studiów, praktyki i wymiany zagraniczne.

 

Biuro


hot°: Zauważyliśmy, że na wsie powstał nowy kierunek – kosmetologia. Dlaczego akurat taki?


Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom przyszłych studentów. Kosmetologia jest kierunkiem przyszłościowym, dającym duże możliwości zatrudnienia nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku pracy. Ponadto jest to prężnie rozwijająca się dziedzina dermatologii.

 

Kosmetologia


hot°: Czym tak naprawdę zajmuje się kosmetolog?


Kosmetolog, to zawód wychodzący naprzeciw oczekiwaniom przyszłych klientów, którzy są bardziej świadomi i oczekują profesjonalnej pielęgnacji oraz kompetentnej wiedzy. Kosmetolog musi wiedzieć i być pewnym tego co robi. Umie doradzić i pokierować kuracją w salonie kosmetycznym czy w SPA.

 

Kosmetolog, to osoba, która potrafi samodzielnie zaplanować i wykonać zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne skóry w oparciu o posiadaną wiedzę z dermatologii, biochemii, biofizyki, histologii, chemii surowców kosmetycznych, fizjologii i innych przedmiotów biologiczno-chemicznych.

 

Biuro

 

Biuro

 


hot°: Powiedzcie nam, co Was wyróżnia na tle pozostałych uczelni?


Przede wszystkim stawiamy na zajęcia praktyczne oraz praktykę zawodową, a nie jedynie teoretyczne nauczanie. Chcemy, by nasi absolwenci czuli się pewnie w tym zawodzie i potrafili odpowiednio podejść do klienta. To jest teraz ważne na rynku pracy, sama wiedza teoretyczna już nie wystarczy. W zawodzie kosmetologa liczą się nabyte umiejętności oraz odpowiednie ich wykorzystanie w praktyce.

 

Nasi wykładowcy z Kosmetologii, to ludzie aktywni zawodowo, są także na bieżąco z trendami panującymi w tej dziedzinie i potrafią swoją wiedzę praktyczną oraz teoretyczną wyłożyć studentom w trakcie zajęć na naszej uczelni.

 

 

Aula


hot°: Czy moglibyście zdradzić nam jakie macie zajęcia w programie studiów?


Jak wspomniałam wcześniej, znaczącą liczbę godzin będą stanowić zajęcia praktyczne, w trakcie których student zdobędzie wiedzę i nabierze umiejętności zawodowych uczestnicząc w takich zajęciach, jak np.: kosmetologia pielęgnacyjna, upiększająca, wizaż i stylizacja, charakteryzacja, makijaż sceniczny, fizjoterapia i masaż, SPA, Wellness, odnowa biologiczna, modelowanie sylwetki oraz nowoczesne aktywności ruchowej, masaż limfatyczny.

 

Studenci zapoznają się również z ważnymi dla zawodu kosmetologa przedmiotami kształcenia ogólnego i podstawowego, jak na przykład: anatomia z histologią i patofizjologii, biochemia, biologia medyczna, genetyka, biofizyka, mikrobiologia, immunologia, farmakologia, higiena, chemia kosmetyczna, podstawy receptury kosmetycznej, dermatologia, estetyka, psychologia, etyka zawodowa, technologia informacyjna, ochrona własności intelektualnej, język obcy, wychowanie fizyczne itd.

 


hot°: Jakie według Was są perspektywy po ukończeniu tego kierunku?


Jest dużo możliwości zawodowych, jak chociażby praca w renomowanych salonach kosmetycznych czy w SPA, gabinetach dermatologicznych, firmach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, założenie własnej działalności gospodarczej, współpraca z lekarzami medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry, praca w firmach dystrybuujących kosmetyki, współpraca z organizacjami promujących zdrowie, redakcja profesjonalnych artykułów prasowych, promujących problematykę kosmetologii i kosmetyki. Jak widać… możliwości jest wiele.

 

Sala

 

Korytarz


hot°: Widzimy, że jest to dość obiecujący kierunek. Ile będzie trwał tok studiowania?


W naszej ofercie mamy studia stacjonarne i niestacjonarne, które trwają 6 semestrów (3 lata). Absolwent na koniec otrzymuje tytuł licencjata. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, jest możliwość kształcenia się na studiach uzupełniających drugiego stopnia.

 

Budynek

 


hot°: Czy posiadacie aktualnie jakieś promocje? Tak na wypadek, gdyby pojawili się zainteresowani, którzy szukają jakichś ulg cenowych:)?


Tak, mamy promocję – koszt wpisowego to 1 złoty, a pierwsze 3 raty czesnego wynoszą jedynie 199 złotych.

 

 


hot°: Na zakończenie powiedzcie jakie jeszcze kierunki posiada Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej?


Uczelnia oferuje studia licencjackie na kierunkach: Zarządzanie, Stosunki Międzynarodowe, Pedagogika, studia magisterskie na kierunku Stosunki Międzynarodowe oraz ciekawe kierunki studiów podyplomowych. W trakcie nauki istnieje możliwość zdobycia certyfikatu językowego.

 

Zajęcia odbywają się w budynku przy ul. Mickiewicza 47, nasze sale są nowocześnie wyposażone, na korytarzach znajdują się kioski multimedialne, istnieje także możliwość zapisu na studia on-line, a naszym studentom udostępniamy e-dziekanat, aby komunikacja z nimi sprawnie przebiegała.

 

 

 

 

 

Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
ul. Adama Mickiewicza 47
70-385 Szczecin
+48 91 432 23 17

Wejdź na stronę internetową WSIE

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.