Naturhouse - reedukacja żywieniowa

18.05.2022
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Julian Masewicz

Przejście na dietę dla wielu osób kojarzy się z trudną i wyboistą drogą, która zmusza do zjadania nudnego i monotonnego jedzenia. To mit, który tylko zniechęca do zmiany swojej sylwetki. Dieta może być ciekawa i dawać mnóstwo satysfakcji, jednak trzeba do niej podejść w odpowiedni sposób.

 

Co robić aby jedzenie wciąż było przyjemnością a zbędne kilogramy skutecznie uciekały z naszego ciała? W tym pomaga centrum dietetyki Naturhouse przy ul. Wyzwolenia 91. O zdrowym żywieniu, konsultacjach i dostępnej ofercie rozmawiamy z dietetyczką - Magdaleną Jodkiewicz.

 

Wakacje są tuż za rogiem! Czas na lepszą sylwetkę...

 

 

 

hot°:  Na początek naszego wywiadu, prosimy o wprowadzenie do świata Natur House. Firma jest obecna w wielu krajach świata, z wieloma sukcesami na koncie.

 

Naturhouse Polska jest częścią międzynarodowej grupy Naturhouse, obecnej w 32 krajach na całym świecie, firma wywodzi się z Hiszpanii. Na polskim rynku dziala od 2006 roku. Jest uznawana za lidera w świecie dietetyki i żywienia.

 

hot°:  Wasze hasło reklamowe brzmi „Pomagamy ludziom na całym świecie w walce z nadwagą” Jak to wygląda ta walka w praktyce?

 

Misją marki jest „reedukacja żywieniowa” czyli nauka zdrowego odżywiania,  która opiera się na trzech filarach:

 

1: indywidualnie dobrana dieta, która jest prosta w przygotowaniu z ogólnie dostępnych produktów, oparta na diecie śródziemnomorskiej,

2: regularna cotygodniowa opieka, konsultacja oraz wsparcie dietetyka,

3: dobór suplementacji opartej na naturalnych skladnikach.

 

 

hot°:  Jakie są Wasze najpopularniejsze usługi? Jakich metod redukcji wagi używacie? Prosimy o kilka zdań charakterystyki…

 

Jedną z najpopularniejszych uslug w Naturhouse jest możliwość pomiarow ciala, a to dzięki profesjonalnym analizatorom, które obliczają zawartość tkanki tluszczowej oraz zatrzymanej wody metabolicznej w organizmie.

 

Na podstawie wyników dietetyk ustala jakie suplementy zastosować, jaką dietę zalecić oraz jakie produkty ograniczyć czy wyeliminować z diety.

 

hot°:  W ofercie macie bardzo dużo różnych specyfików, lekarstw i produktów ułatwiających schudnięcie. Prosimy o kilka zdań informacyjnych…

 

Suplementy Naturhouse w swoim składzie zawierają tylko naturalne składniki, wyciągi z warzyw, owoców oraz ziół, naturalnie wspierające proces odchudzania.

 

Produkty te są dotępne w wielu formach, fiolki zawierające najmocniej skoncentrowane skladniki, saszetki do rozpuszczania, tabletki, jak również suplementy zastępujące posiłki jak np. zupy, budynie czy koktajle.

 

Dużą popularnością cieszą się również drinki które można zabrac do pracy, czy płatki śniadaniowe, granulki, batony z dużą zawartością błonnika.

 

 

 

hot°:  Wyobraźmy sobie sytuację, że przychodzi do Was osoba z 10 kg nadwagą, która chce oczywiście schudnąć. Jak wygląda początek Waszej współpracy?

 

Pierwsza wizyta to przede wszystkim wywiad zdrowotny oraz dietetyczny, po którym dietetyk bliżej poznaje problem klienta, choroby oraz przyzwyczajenia żywieniowe.

 

Następnie dieteyk informuje o filarach na których opiera się w/w reedukacja żywieniowa oraz etapy kuracji. Po wykonanych pomiarach ciała można przejść do doboru diety oraz suplementów.

 

hot°:  Powiedzmy, że jesteśmy po pierwszych konsultacjach. Jak dalej będzie wygląda Wasza współpraca i …. nadzór nad konsekwencją Waszego klienta? To chyba najtrudniejsze wyzwanie…

 

Współpraca z Naturhouse polega na cotygodniowych wizytach, przeprowadzany jest wywiad jak klient sobie radzil z dietą, czy były jakieś odstępstwa w wprowadzaniu diety czy spożywaniu suplementów.

 

Klient ma ten komfort że zawsze na każdym etapie terapii może zadzwonic do dietetyka, uzyskac wsparcie merytoryczne oraz psychiczne które bardzo często podnosi poziom motywacji.

 

 

 

hot°:  W wcześniejszym pytaniu wspomnieliśmy o  schudnięciu 10 kg. Jak Pani myśli:  w jakim czasie można te 10 kg zgubić? Tak aby proces był zdrowy dla nas, a afekty utrzymały się…

 

W Naturhouse utrata kilogramów odbywa się zgodnie z zaleceniami WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), czyli 0,5-1,0 kg masy ciała tygodniowo. Jednakże u każdego ten proces wygląda inaczej, zależy to od wielu czynników taki jak, wiek, płeć, jednostki chorobowe czy brak aktywności fizycznej. 

 

Myślę że 10 kg przy konsekwentnym oddaniu się  zaleceniom dietetyka oraz regularnym stosowaniu suplementacji, można stracić w ciągu 2,5 – 3,0 miesięcy. Po uzyskaniu docelowej wagi klient przechodzi do etapu stabilizacji. Stabilizacja ma za zadanie utrzymać wagę. Suplementy są nadal przyjmowane, jednak w mniejszych ilościach.

 

Na etapie stabilizacji można wprowadzić produkty które były wczesniej nie wskazane, można stopniowo zwiększyć kaloryczność diety. Ważne jest aby nie powracać do diety z przed terapii, gdyż wtedy jest wysokie ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

 

 

ul. Wyzwolenia 91/1

[email protected]

 

tel.  535 463 350

facebook: Naturhouse Szczecin Wyzwolenia 91/1

 

Nature House

Nature House