Niezapomniana przygoda na pokładzie statku

26.07.2019
Autor: Unity Line

 

 

Czy dobrze znacie Szczecin i okolice? Wydaje Wam się, że tak? A czy wiecie, że wystarczy drobna zmiana perspektywy, aby wszystko wyglądało zupełnie inaczej? Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! Spójrzcie na miasto i pobliskie tereny od strony... wody! O tym, jak bardzo zmieniają się wtedy pozornie dobrze nam znane rejony, najlepiej przekonać się na własne oczy. Dlatego nie zwlekajcie i wybierzcie się w, pełen wrażeń, rejs na pokładzie jednego ze statków białej floty!


Peene Queen i Odra Queen - to dwie, bliźniacze jednostki przystosowane do żeglugi przybrzeżnej i śródlądowej. Statki kursują wzdłuż najpiękniejszych zakątków Odry, Jeziora Dąbie oraz Zalewu Szczecińskiego. Każda trasa, w którą wypływają, ułożona jest
ze szczególną precyzją i starannością. A wszystko specjalnie po to, żeby pasażerowie mogli poznać (lub też odkryć na nowo) uroki pięknego, regionu zachodniopomorskiego.

 

 

 

 


Należy zaznaczyć, że ta niesamowita, wodna przygoda odbywa się w niezwykle komfortowych warunkach. Z powodzeniem więc można się na nią wybrać całą rodziną. Statki posiadają dwa wygodne i przestronne pokłady. Na otwartej górze, można cieszyć się świeżym powietrzem i niczym nieskrępowanym widokiem. Klimatyzowany pokład dolny, oferuje odpoczynek od słońca i upału. Tutaj także można skorzystać z napojów i przekąsek dostępnych w bogatej ofercie barowej.


Rejsy regularne, na pokładzie Peene i Odra Queen, organizowane są w okresie wiosenno -letnim (od kwietnia do września) i odbywają się codziennie. Dzięki temu, z łatwością można wybrać dogodny dla siebie termin. A możliwości jest naprawdę sporo. Zwiedzanie portu. Jezioro Dąbie. Wyprawa do Stepnicy (port i kąpielisko morskie nad Roztoką Odrzańską) lub Trzebieży (port morski nad Zalewem Szczecińskim).

 

Malownicze widoki dzikiej przyrody, a może intrygujące, portowe zakątki?

Rejs edukacyjny czy może typowo rekreacyjny?

Wystarczy tylko wybrać i wejść na pokład

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------


Oprócz regularnych, organizowane są też rejsy specjalne.

 


Szczególną popularnością wśród rejsów specjalnych cieszy się wyprawa do wraku betonowca. Jest to niesamowita, dwugodzinna wycieczka do prawdziwego pomnika historii. Spragnieni konkretów? Otóż - na mieliźnie Jeziora Dąbie znajduje się żelbetonowy kadłub dawnego, niemieckiego tankowca. Jednostka stanowi bardzo interesujący przykład wojennej myśli konstrukcyjnej. Ze względu na minimalne zużycie cennej stali i niskie koszty budowy, pomysł stworzenia statków z betonu szybko zyskał aprobatę ówczesnych władz.

 

Unikat ten sprowadzono do Szczecina, prawdopodobnie, pod koniec lat 50. XX wieku. Wiele wskazuje na to, że jest to pozostałość jednostki zwanej „Ulrich Finsterwalder”, która została zbudowana w 1941 roku. Wraz z bliźniaczą, spoczywającą na dnie Bałtyku, jednostką „Karl Finsterwalder” miała służyć do transportu benzyny syntetycznej z fabryki w Policach do Świnoujścia.

 

 

 

Ale czy to na pewno pozostałość tankowca „Ulrich Finsterwalder”? Tego dokładnie nie wiadomo. Po wojnie planowano zagospodarować wrak tak, aby mógł służyć jako... basen. Ponoć, przestronne ładownie tankowca świetnie się do tego nadawały. Niestety, ten oryginalny pomysł nigdy nie został zrealizowany.

 

Jednak faktem jest, że pozostawiony - na głębokości trzech metrów koło Inoujścia - unikalny betonowiec, stanowi prawdziwą gratkę turystyczną. Jednostka ta wciąż skrywa wiele sekretów! Jeśli więc lubicie wyprawy z nutą tajemnicy w tle, będzie to wręcz idealny wybór.

 

Terminy rejsów do betonowca ustalone są na:  27 lipca, 11 i 25 sierpnia oraz 8 września.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Start zawsze o godzinie 19:30!


Bilety na każdy z rejsów statków białej floty - regularny lub specjalny - można nabyć w Biurze Podróży Unity Line oraz poprzez serwis bilety.fm

 

Jeśli jednak nie lubicie planować z dużym wyprzedzeniem, nie musicie się martwić!

 

Bilety można także zakupić bezpośrednio na statku - na 15 minut przed rejsem. Należy jednak wspomnieć, że liczba osób, które mogą jednocześnie wejść na pokład jest ograniczona (do około 140). Warto też pamiętać, że statki cumują przy Bulwarze Chrobrego vis-à-vis Muzeum Narodowego w Szczecinie.

 

 

 

Nie czekajcie więc dłużej i wybierzcie się z nami, aby przeżyć niezapomnianą przygodę!