Poznajcie K&M Wax Atelier!

05.04.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

K&M Wax Atelier to lokalna firma zajmująca się produkcją świec sojowych. Jak sami twierdzą ich produkt wytwarzany jest z najwyższej jakości wosku sojowego bez GMO, niebielonych bawełnianych knotów oraz wyłącznie certyfikowanych zapachów, pochodzących od rzetelnych producentów. To wszystko sprawia, że zapach ich świec jest przyjemny i... pozytywnie uzależniający. W czym naturalne świece są lepsze od parafinowych? Te i inne pytania zadaliśmy twórcom K&M Wax Atelier. Sprawdzajcie!

 

 

Świeca to skromny element przestrzeni, którego zapach tworzy atmosferę danego miejsca. Jedni stawiają na te syntetyczne, drudzy kupują tylko sojowe. Jakie rodzaje świec i jakie zapachy są teraz najbardziej trendy i od czego zależy ich popularność?

 

Przede wszystkim wzrasta świadomość bezpiecznego palenia i użytkowania świec co nas bardzo cieszy! Woski roślinne są zdrowszą alternatywą dla parafiny, której nie zamierzamy demonizować – każdy użytkuje to co lubi! Natomiast jeśli chodzi o rodzaje i zapachy, to nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie.

 

Wszystko zależy od innowacyjności i kreatywności artystów świeczkarskich. Konkurencja jest naprawdę duża, a jednak każdy ma do zaoferowania inny asortyment. Wybraliśmy wosk sojowy z wielu przyczyn – począwszy od tego, że jest bezpieczny dla naszych kocich pupili, nie powoduje u nas stanów migrenowych no i dużo dłużej się pali niż świeca syntetyczna!

 

Dlaczego warto kupować świece sojowe bez GMO – zdaje się, że tylko takie macie w ofercie…

 

Mając taki certyfikat, mamy pewność, że wosk sojowy pochodzi od sprawdzonego i rzetelnego źródła. Nie ma tu ingerencji człowieka i ta soja nie jest modyfikowana genetycznie. Co z kolei, daje nam gwarancję, że jest to produkt ekologiczny, naturalny, nie uczulający i przede wszystkim nie jest blendem soi z parafiną! A zdarzały się takie przypadki pod przykrywką wosku roślinnego! Dlatego nasz wosk sprowadzamy od jednego, zaufanego dostawcy.

 

W ogóle jeśli chodzi o ilość dostępnych rodzajów wosków sojowych, to jest tego cały wachlarz! Każdy rodzaj wymaga innego traktowania, innych warunków atmosferycznych i ma inne temperatury topnienia. Zajęło nam to bardzo dużo czasu i testów, aby znaleźć ten jeden jedyny.

 

 

 

Na Waszej stronie internetowej widać, że asortyment macie dość szeroki. Myślę, że tutaj warto zagłębić się w szczegóły Waszej oferty. Prosimy o kilka słów na ten temat…

 

Z Mężem obydwoje wywodzimy się z gastronomii. Chcąc niechcąc trochę traktujemy proces produkcji i obróbki cieplnej , jak czystą kuchnię. Panują tu pewne zasady i etapy, których podobnie, jak w kuchni nie da się przeskoczyć ;) Tworzymy własne autorskie kompozycje zapachowe i receptury tak, aby jakość była zawsze taka sama. Jako kucharze, trochę z nas artyści.

 

Tworzenie świec to dla nas nie tylko wyśmienita zabawa, ale motywacja do wychodzenia poza szablonowe myślenie i oklepane zapachy, jakich wszędzie pełno. Nas inspirują ludzie, miejsca, muzyka, wspomnienia – i to właśnie chcemy przekazać w swoich małych arcydziełach. Nasze produkty przede wszystkim mają cieszyć, relaksować i zaskakiwać

 

Wiemy, że jedna z Waszych kolekcji ma związek ze szczecińskim raperem – Sobotą. Opowiecie nam więcej o tej kolekcji?

 

Jak tylko zobaczyłam zapachy cannabis, whisky, ananas w hurtowni, to od razu wiedziałam, że zamknę to w świeczce! Jako lokalni patrioci, wspieramy naszych artystów. Twórczość Michała jest nam bardzo dobrze znana i nie mogło być inaczej. Totalnie nie miałam żadnych oczekiwań, pisząc maila do jego żony Nielle, z gotowym produktem, który wiedziałam, że jest oryginalny i zaskakujący.

 

Nie słyszałam, żeby ktoś przede mną zamykał piosenki w świecach. Spotkaliśmy się jeszcze w ten sam dzień, a potem to już samo poszło. Mamy w planach jeszcze nieco inne, bardziej przyziemne projekty, ale na razie nie będziemy zdradzać więcej szczegółów!

 

 

Nadszedł kwiecień, czas budzącej się do życia wiosny a przy tym niedługo obchodzimy Wielkanoc. To oznacza, że ludzie będą szukać prezentów. Wymienicie nam trzy, godne polecenia, produkty upominkowe?

 

Nie mogłeś trafić lepiej z tym pytaniem! Na zakończenie marca, wypuściliśmy pierwszy drop wiosennych zapachów. Bardzo długo szukałam natchnienia na sezonowy produkt. I nagle mnie olśniło! Przecież wiosna to czas budzenia się do życia i rozkwitania. Tak powstała seria „Królowe”, czyli trzy zapachy inspirowane budzącą się do życia wiosną. Każda „Królowa” ma inną symbolikę.

 

W naszych mediach społecznościowych, bardzo stawiamy na szeroko pojęty rozwój osobisty, tzn. rozmawiamy na tematy świadomego bytu jednostki na naszej Matce Ziemi. Jesteśmy głęboko przekonani o tym, że wszystko jest po coś i ma jakiś sens. To ukryte metafory, nawiązujące do życia w zgodzie ze sobą i symbiozie z naturą.

 

Chętnie dowiemy się również czegoś na temat Waszych nowości i aktualnych promocji…

 

Bardzo prężnie rozwijamy naszą sieć partnerską. Jesteśmy już stacjonarnie w trzech punktach, gdzie możecie znaleźć nasze produkty. W każdym z nich, jest inny asortyment.

 

Wcześniej prowadziliśmy tylko sklep internetowy i sprzedaż wysyłkową, ale tak nam się spodobał bezpośredni kontakt z naszą lokalną społecznością, którą mieliśmy okazję poznać i uszczęśliwić wystawiając się na Bazarze Smakoszy na Pomorzanach, że postanowiliśmy udogodnić dostęp do naszych produktów stacjonarnie.

 

Szykujemy się również na Jarmark Wielkanocy w Gryfinie, na który już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy, bo szykujemy na niego niespodzianki i nowości. Nic nam nie sprawia takiej radości, jak możliwość uszczęśliwiania Was naszymi produktami!

 

  

 

I pytanie na koniec – Wasz ulubiony zapach to…?

 

Ciężko stwierdzić! Wszystkie z nich są unikatowe i oryginalne. Zazwyczaj palimy nasze świece według aktualnego samopoczucia i okoliczności. Świece są nieodłącznym elementem naszego domowego azylu i towarzyszą nam każdego dnia. Nie wspominając już o tym, że nasze kociaki kochają je równie mocno co my!

 

Taka ześwieczkowana, kochająca się rodzinka! Myślę, że wybór jednak padłby gdzieś między „Ptasim Mleczkiem”, a „Landryną”. Pomimo, że są bardzo słodkie, to nie są drażniące, a wręcz relaksujące i wprawiające w błogi nastrój.

 

Prosimy o kilka słów dla czytelników na koniec

 

Nasze świece to nasza wizja świata, którą zamknęliśmy w uroczych wekach i słoikach. Każdy zapach opowiada inną historię i przywołuje miłe wspomnienia, np. z beztroskiego okresu dzieciństwa. Wiemy, że można się w nich bardzo zatracić i ponieść wodzy fantazji. Każdy z nich, przeniesie Was w inną krainę i otuli swoimi nutami zapachowymi.

 

Z resztą jest to nasz wspólny projekt, bowiem Współtworzycie go z nami i często sami nas inspirujecie swoimi historiami lub pomysłami! Jesteśmy głęboko przekonani, że każdy tu znajdzie cząstkę siebie.

 

 

Dane do kontaktu:

www.kmwaxatelier.pl

Mail: kmwaxatelier@gmail.com

 

tel. 721 021 438

Facebook: @kmwaxatelier

Instagram: www.instagram.com/kmwaxatelier

 

K&M Wax Atelier

K&M Wax Atelier