Pralnia Eko w trosce o środowisko i zdrowie

17.06.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W ramach naszego cyklu: „Polecamy Usługi!” przedstawiamy Wam świetną i bardzo pomocną firmę o jednoznacznej nazwie Pralnia Eko. Upiorą i wyprasują dla Was: wszystkie możliwe ubrania, narzuty, koce, oraz uwaga: nawet firany, zasłony czy rolety rzymskie! Wszystko w technologii Lagoon firmy Electrolux, czyli w pełni ekologicznie, szybko i co najważniejsze bez niszczenia włókien oraz z lepszym niż tradycyjnie efektem finalnym.

 

Łukasz Stucki, właściciel Pralni Eko

 

Macie w swojej nazwie słowo „Eko”. Czym różni się pralnia ekologiczna od zwykłej?


Jakiś czas temu firma Electrolux we współpracy z Woolmark Company (organizacją zrzeszającą największych światowych hodowców wełny), stworzyła system czyszczenia wodnego garderoby o nazwie Lagoon. Electrolux Lagoon jest w pełni ekologiczną alternatywą dla pralni chemicznych.


W skrócie wygląda to tak: dzięki zastosowaniu specjalnie stworzonych na potrzeby systemu, w pełni biodegradowalnych detergentów oraz opracowaniu urządzeń pralniczych i suszących, odpowiednich programów prania, możliwe było stworzenie kompletnego systemu czyszczenia garderoby opartego na wodzie jako naturalnym rozpuszczalniku. Pozwala na osiągnięcie dużo lepszych rezultatów czyszczenia wszelkiego typu garderoby.


Waszym hasłem jest „Zielone Spa dla Odzieży”. Prosimy o rozwinięcie tej myśli…


Odnosi się to do technologii jakiej używamy, jest w 100% EKO, środki są biodegradowalne, używamy tylko wody – w zależności od rodzaju tkaniny (Jedwab, Kaszmir) dodawane są specjalne środki zapobiegają one zniszczeniu włókien i odświeżają tkaniny oraz wywabiają plamy.

 

 

"Electrolux Lagoon jest w pełni ekologiczną alternatywą dla pralni chemicznych. "

 

  

 


Jakie usługi proponujecie w swojej ofercie? Jak szybko wykonujecie zlecenia?


Naszą perełką jest pranie rolet rzymskich – robimy to jako jedyna pralnia w Szczecinie, oferujemy dojazd do klienta, zabranie firan, zasłon, rolet i ponowne powieszenie. Bardzo dużo osób korzysta z takiej usługi. Kosztuje ona 50 zł na terenie Szczecina. Możemy zabrać również garderobę: garnitury, suknie, koce, kołdrę itp. Czas oczekiwania około 4 dni (firany, zasłony, rolety ) a do 2 dni garderoba. Jako jedyni w Szczecinie specjalizujemy się w praniu firan, zasłon i rolet rzymskich – mamy do tego specjalnie przystosowany stół o dużej powierzchni prasowania.


Czy można u was uprać / wyczyścić bardziej „skomplikowane” elementy garderoby, takie jak garnitur czy powiedzmy delikatna sukienka wieczorowa?


Tak jak najbardziej – wszystkie rodzaje tkanin nie stanowią dla nas tajemnicy!


Jakie są najczęstsze zlecenia, które realizujecie? Czyli co szczecinianie lubią prać? ;)


Często są to garnitury, koszule i sukienki, pierzemy pokrowce na materace i rzeczy o dużych gabarytach, które nie wchodzą do domowej pralki. Najczęściej są to jednak firany, zasłony i rolety. Jeżeli ktoś skorzysta raz z naszej usługi – zobaczy jakie to wygodnie. Przyjechali, zdjęli, wyprali i powiesili – żyć nie umierać:)

 

  

 

ul. Santocka 18/3
tel. 531 550 840

 

 

www.praniefiran.pl
www.facebook.com/pralniaekoszczecin