Salon kosmetyczny Coco & Beauty

31.03.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Piotr Dynarski

Salon kosmetyczny Coco & Beauty został stworzony z pasji i zamiłowania do kosmetologii. Oferowane tutaj zabiegi polegają na indywidualnych terapiach łączących procedury z zakresu kosmetologii estetycznej i nowoczesnej aparatury HI-TECH. Ciekawym faktem jest to, że salon jako pierwszy w Szczecinie wprowadził do swojej oferty innowacyjny i bezbolesny zabieg Bloomea. Wszystkie inne zabiegi dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry i problemu z jaką dana osoba się boryka. 

 

Holistyczne podejście, najnowsze technologie i indywidualnie dobierane zabiegi kosmetyczne to udany przepis na walkę z niedoskonałościami czy mijającym czasem. W dzisiejszym wywiadzie rozmawiamy z właścicielką salonu - Justyną Bojko – Dynarską.

 

 

Pani firma specjalizuje się w terapiach łączonych – to bezpośredni cytat ze strony. Wejdźmy w szczegóły - z jakich zabiegów można skorzystać w Coco Beauty? 

 

Terapie te polegają na połączeniu ze sobą różnych procedur w jednym zabiegu. Zabiegi skojarzone bardziej kompleksowo odpowiadają na potrzeby skóry oraz zwiększają skuteczność terapii. W Coco & Beauty można zadbać zarówno o skórę twarzy jak i ciało. 

 

Znajdziemy tu zabiegi z białej kosmetyki jak i zaawansowane terapie z użyciem najnowocześniejszych urządzeń HI-TECH, są tu również zabiegi dla skór problematycznych jak i prewencyjne Healthy aging (zdrowe starzenie), epilacja laserowa, zabiegi modelujące ciało Dx smart i Bloomea Neo Care.

 

Czy są jakieś przeciwskazania do którychś z wymienionych?

 

Przed każdym zabiegiem przeprowadzam konsultację, wraz z klientem wypełniamy obszerną ankietę aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania. Niektóre zabiegi są mniej inwazyjne niektóre bardziej. Najwięcej obostrzeń dotyczy zabiegu epilacji laserowej ponieważ wyklucza on choćby spożywanie niektórych ziół, czy używanie balsamów dzień przed zabiegiem.

 

Ogólnie sprawę ujmując do najpopularniejszych przeciwskazań należy ciąża, karmienie piersią, aktywne zmiany wirusowe i bakteryjne (np. opryszczka), niektóre leki oraz choroby.

 

Do każdego podopiecznego podchodzę indywidualnie, a wszystkie przeciwskazania omawiam przed wykonaniem jakiekolwiek zabiegu. Dzięki takiej procedurze każda z osób dostaje odpowiednią i bezpieczną opiekę.

 

 

 

Na jakie zabiegi Pani klienci decydują się najczęściej?

 

Klienci wraz ze wzrostem świadomości coraz częściej decydują się na prewencyjne działania przeciwstarzeniowe w nurcie Healthy Aging. Mówi on otwarcie o tym, że nie można całkowicie zahamować procesu starzenia, a jedynie spowolniać. Najistotniejsza jest prewencja i ochrona skóry przed czynnikami, które nasilają procesy starzenia.

 

Klienci chętnie korzystają z takich zabiegów jak Bloomea. Jest to idealny zabieg w walce ze zmarszczkami i przebarwieniami oraz z bliznami czy rozstępami. Po zabiegu skóra jest napięta, nawilżona i dotleniona.

 

Kolejnym popularnym zabiegiem w gabinecie jest mezoterapia igłowa twarzy i okolic oczu. Odpowiednio dobrany preparat niweluje niedoskonałości skóry, odżywia, rozświetla i likwiduje najbardziej widoczne objawy zmęczenia, wygładza drobne zmarszczki pojawiające się na skórze.

 

Klienci również korzystają z zaawansowanych formuł peelingów chemicznych, które są niezwykle skuteczne w leczeniu rozmaitych schorzeń i defektów skórnych takich jak: trądzik, trądzik różowaty, przebarwienia itp.

 

 

 

Z jakich produktów Pani korzysta? Jakie renomowane firmy możemy spotkać w Pani salonie?

 

Od początku istnienia Coco & Beauty stawiam na jakość i oryginalność. W gabinecie znajdziemy wiele Marek.

 

Tak jak nie ma dwóch takich samych osób, tak nie ma uniwersalnego zabiegu dobrego dla wszystkich, a moje zabiegi to często terapie autorskie bazujące na kilku firmach jednocześnie. Współpracuje z markami takimi jak PCA Skin, Aq skin solutions, DMK, Pro XN, estgen.

 

Kilka lat temu jako pierwsza w Szczecinie wprowadziłam zabieg Bloomea oraz kosmetyki, które stały się marką uzupełniającą gabinet.

 

Czy jest możliwość zakupienia kosmetyków do domu?

 

Tak, uważam że pielęgnacja domowa to 50% sukcesu. Zabiegi kosmetyczne wykonujemy średnio raz w miesiącu, a zatem ta praca w domu jest bardzo istotna aby uzyskać pożądane efekty zabiegowe, bądź je spotęgować. Jest to proces, który zawsze porównuję do siłowni, jeżeli pójdziemy raz poćwiczyć nie będziemy mieć kaloryfera czy też nie schudniemy.

 

Dlatego tak ważna jest współpraca klient – kosmetolog, tylko wtedy możemy oczekiwać rzetelnych rezultatów. Przykładowo możemy w gabinecie pracować nad redukcja rumienia, jest to żmudny proces, który bez odpowiedniej pielęgnacji domowej, bądź stosowania zupełnie niedobranej np drażniącej pielęgnacji, nie ma prawa się udać. W Coco & Beauty możesz otrzymać spersonalizowany Beauty plan z zalecaniami i pielęgnacją dobraną do potrzeb Twojej skóry.

 

 

Przyszła wiosna – czas, w którym jak zgaduje robi się trochę gęściej w Pani salonie. Czy możemy spodziewać się jakichś nowych promocji na zabiegi z okazji nadchodzącej nowej pory roku?

 

Wiosna to dla wielu z nas najpiękniejsza pora roku, gdy cała przyroda budzi się z zimowego snu. To jest okres, w którym warto zadbać o kondycję swojej skóry. Należy zaznaczyć, że skóra przez cały rok potrzebuje starannej i regularnej pielęgnacji. Jednak w okresie przesilenia wiosennego wymaga nie tylko preparatów o działaniu regenerującym, ale również takich, które przygotują cerę na przyjście lata.

 

W Coco & Beauty można skorzystać z promocji na vouchery z okazji dnia Kobiet w specjalnych cenach oraz z pakietów w cenach promocyjnych na zabiegi modelujące ciało. Wiosna to idealny czas na przygotowania sylwetki przed okresem letnim.

 

A jakie ma Pani plany na bieżący rok?

 

Chodź czasy nie są łatwe, to staram się skupiać na tym co kocham. Jeden z moich większych celów już się spełnił, bo udało mi się otworzyć i urządzić gabinet z moich marzeń. Na ten rok planuję dalej się rozwijać i podnosić jakość moich usług.

 

Na pewno pojawi się wiele nowości. Praca jest moją pasją, a zawód kosmetologa to ciągła nauka. Łączenie stanu skóry z wieloma czynnikami, jakie zachodzą w całym organizmie.

 

 

 

Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Coco & Beauty najpierw zrodziło się w mojej głowie. Marzyłam, marzyłam aż się spełniło. Dążyłam, żeby to miejsce było wyjątkowe, a przede wszystkim, aby przypominało mi moje ulubione miejsce na ziemi – Kubę.

 

Chciałam stworzyć miejsce, w którym profesjonalizm i wiedza łączą się z pasją, a przy tym żeby klient odwiedzający mój gabinet poczuł domową atmosferę. Moim największym celem jest wyeksponowanie Twojego naturalnego piękna.

 

W klimatycznych wnętrzach oferowane przeze mnie zabiegi polegają na indywidualnych terapiach łączących procedury z zakresu kosmetologii estetycznej i nowoczesnej aparatury HI-TECH.

 

Pragnę nauczyć Cię prawidłowego i systematycznego dbania o swoją cerę. Współpraca klient - kosmetolog to zawsze udany przepis na walkę z niedoskonałościami czy mijającym czasem.

 

Dane do kontaktu:

ul. Wielka Odrzańska 17/113

www.coco-beauty.pl

 

Mail: cocobeautyszczecin@gmail.com

Tel. 506 150 427

 

Facebook: www.facebook.com/cocoandbeauty/

Instagram: www.instagram.com/cocoandbeauty/

 

coco and beauty

coco and beauty