Soshka Photography

07.06.2023 2 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Soshka Photography

W ramach cyklu wywiadów w każdą środę przedstawiamy sylwetki zdolnych artystów z Szczecina, którzy rozwijają swoje talenty w różnych dziedzinach sztuki. Dziś chcielibyśmy Was zaprosić do fascynującego świata fotografii i przedstawić Wam Natalię Soshkę - utalentowaną artystkę, która swoimi zdjęciami potrafi zaskakiwać i zachwycać. Rozmawiając z Natalią, będziemy mieli okazję poznać sekrety jej artystycznej inspiracji oraz dowieść, że fotografia to nie tylko kliknięcie migawki, ale także wyzwanie dla wyobraźni i kreatywności.

 


 
hot°: Jak długo zajmuje się Pani fotografią i co skłoniło Panią do wyboru tej dziedziny sztuki?


Profesjonalnie zajmuje się fotografia ponad rok, ale fotografia towarzyszy mi już od dłuższego czasu. Odkąd pamiętam robienie zdjęć sprawiało mi mega fun.


hot°: Jakie są Pani ulubione tematy fotograficzne, których się Pani podejmuje? Co Panią inspiruje?


Inspirują mnie kobiety. Nie koniecznie supermodelki, ale dziewczyny które, mija się co dzień na ulicy. Każda ma w sobie coś wyjątkowego, często nawet o tym nie wiedzą. Dopiero na zdjęciach zauważają jakie fajne z nich kobiety. Tak zdecydowanie sesje kobiece to mój „konik”.


hot°: Czy Pani podejmuje prace zleceniowe, czy tworzy i publikuje na własny rachunek?


Jedno i drugie. Są takie sesje, które robię z czystej przyjemności, spełniam swoje fotograficzne fantazje. Wtedy faktycznie mogę sobie pozwolić na wolniejszy proces obróbki, nie goni mnie termin.


Oczywiście, przyjmuję też zlecenia komercyjne. Pojedyncze sesje dla kobiet, które chcą zobaczyć siebie w innej odsłonie, sesje podarowane w prezencie np. Od męża. Podejmuję się też większych zleceń. Największa do tej pory sesja jaką miałam możliwość realizować to dzień zdjęciowy z 40 kobietami. To było naprawdę inspirujące, tyle fantastycznych kobiet w jednym miejscu ale, też kosztowało mnie dużo pracy i energii :)

 

 

hot°: Czy jest jakiś szczególny styl lub koncepcja, które Panią definiują jako fotografa?


Ciężko powiedzieć, słyszałam opinię, że moje zdjęcia kojarzą się z okładkami Vogue lub innego modowego magazynu. Chyba coś w tym jest. Lubię stylowe, eleganckie stylizacje z nutką pikanterii.
hot°: Jakie były największe wyzwania, z jakimi musiała Pani się zmierzyć jako fotografka? Kobiecie fotograf jest łatwiej czy trudniej?


Nie wchodźmy w temat seksizmu. Zostawmy to na inną okazję ;)Napewno kobiecie , fotografce, łatwiej jest pracować z kobietami. Nie muszą się przede mną wstydzić, łatwiej się otwierają i odważają pokazać taką wersję siebie jakiej pewnie nie pokazały by przy mężczyźnie. Idąc tym tropem możemy uznać, że mam łatwiej ;)

 

 

hot°: Czy jest jakiś fotograf lub artysta, który był dla Pani inspiracją?


Tak! Czerpię inspiracje z prac wielu artystów i fotografów. U każdego wypatrzę coś dla siebie, dostrzegę jakąś nową perspektywę. Gdybym miała wskazać fotografa, który ostatnio artystycznie „wpadł mi w oko” to Gor Robertovich. Ale inspiracji nie trzeba szukać w innych artystach mamy jej masę na codzień w otaczającym nas świecie, pięknych widokach, naturze i tak jak wspominałam mijanych na ulicy kobietach.


hot°: Z jakiej fotografii, które zrobiła Pani ostatnio jest Pani wyjątkowo dumna? Jakie były okoliczności powstania zdjęcia…


Ciężko mi wytypować jedną, najchętniej wskazałabym wszystkie ;) Każda fotografia, którą znajdziecie na moich mediach społecznościowych jest mi bliska i bardzo mi się podoba.

 


hot°: Jak wygląda przegotowanie dobrej sesja fotograficznej w szczegółach? Co jest najważniejsze: pogoda, makijaż, nastawienie całego zespołu czy jeszcze coś innego?


Do sesji zawsze się przygotowujemy wspólnie z modelkami: dobieramy stylizacje, ustalamy kwestie makijażu, wybór studia lub miejsca w plenerze. Zawsze wysyłam przykładowe inspiracje i swój pomysł na daną osobę, sesje nie są takie same i robione przeze „szablonowo”, chcę żeby dziewczyny czuły że przed sobą mają nie tylko fotografa, ale i przyjaciółkę, z którą mogą czuć się w pełni komfortowo.

 

Nie mniej jednak warto pamiętać, że nie jestem „czarodziejką”, jak ktoś przyjdzie z brudnymi włosami, bez makijażu lub przyjdzie chora lub z wkurzoną miną - to nie ma co się spodziewać cudów ;)

 


hot°: Czy jest jakiś szczególny czy zabawny moment związany z sesjami zdjęciowymi, który szczególnie zapadł Pani w pamięć?


Przy każdej sesji mamy z dziewczynami masę śmiechu, to w gruncie rzeczy dobra zabawa. Ze zwierzętami miałam takie przygody jak : niesforne alpaki w komplecie z rozbrykanymi dziećmi, jednej z modelek koń podgryzł włosy. Myślę, że znalazłoby się jeszcze kilka historii.


hot°: Jakie są Pani plany czy marzenia na ten rok związane z fotografią?


Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Fotografia sprawia mi przyjemność więc mam w planie zrobić cała masę fajnych sesji, jest jeszcze tyle inspiracji, które muszę wykorzystać :)

 

 

 

Natalia Soshka tel. 735 188 980

https://www.instagram.com/soshka_n
www.facebook.com/profile.php?id=100083476192419

 

 

 

 

Soshka Photography

Soshka Photography

 

Komentarze

Komentarze

Andrzej
22:51 07.06.2023
Fajne fotki
1
0
Bestia
16:11 20.06.2023
Piękne!
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.