Studio Najs

25.01.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Studio Najs jest przede wszystkim miejscem dla ludzi, który cenią sobie dobre wzornictwo i współczesne rzemiosło artystyczne. Pragną być właścicielami ciekawego malarstwa, grafiki, ceramiki czy biżuterii. Nie lubią powtarzalności i zawsze poszukują rzeczy wyjątkowych i oryginalnych. W studiu znajdziemy m.in. świetne plakaty Aleksandry Morawiak i Poli Augustynowicz,  oryginalną biżuterie Savyy, prace malarskie znanego artysty graffiti X-Man’a, bajkową ceramikę od Hadaki, ręcznie zdobioną ceramikę od Fusku, ilustracje Doroty Wojciechowskiej-Danek czy fotografie Łukasza Cylejowskiego. Te miejsce trzeba koniecznie odwiedzić! 

 

 

 

hot°: Jesteście bodajże jedynym w Szczecinie concept store, przybliżmy naszym Czytelnikom to pojęcie...


Concept store to sklep z dobrymi projektami i dobrymi pomysłami z dowolnych dziedzin sztuki lub rzemiosła artystycznego. Mogą to być ubrania od projektantów lub grafika warsztatowa młodych twórców. Wszystko zależy właśnie od koncepcji, jaką przyjmiemy i selekcji, jakiej dokonamy. W wydaniu Studia Najs to na przykład dużo autorskiej biżuterii oraz bardzo ciekawa kolekcja grafik, od limitowanych kolekcji fotografii po obrazy.


hot°: Przekraczamy próg Studia Najs, jakie produkty możemy kupić u Was?

 

Produkty to może nie najlepsze słowo, ponieważ nie znajdziemy tu rzeczy „wyprodukowanych” w ścisłym znaczeniu tego słowa. To raczej wyjątkowe prace lub przedmioty stworzone ręcznie w pracowniach utalentowanych artystów. Można u nas znaleźć limitowane printy wykładowców Akademii Sztuki, elegancką biżuterię ze szczecińskiej pracowni Magdy Czarneckiej, lub awangardowe pierścionki od Cacko. Warto również wiedzieć, że Studio Najs nie jest miejscem, w którym obezwładnią nas wygórowane ceny. Od początku staram się dbać o równowagę, dlatego kupimy tu zarówno drobne, wysmakowane prezenty, jak i prace, które pozwolą stworzyć klimat w urządzanym właśnie wymarzonym wnętrzu.

 

 

hot°: Opowiedzcie nam o Waszych wystawcach…

 

Jeżeli chodzi o grafikę to mamy obecnie bardzo ciekawą, ekspresyjną kolekcję sygnowanych printów Piotra Depta-Kleśty oraz również bardzo kolorowe, streetartowe plakaty berlińskiej artystki Mitte 00. Z drugiej strony stylistycznego spektrum znajdziemy minimalistyczne zdjęcia fotografika Łukasza Cylejowskiego oraz prace Damiana Ręcławowicza, zafascynowanego starymi technikami fotograficznymi i postpunkową stylistyką. Perełką są linoryty niezrównanej w tej technice Marty Garbaczewskiej. Studio Najs to także miejsce, w którym narodziła się Foonka, czyli kultowa marka szczecińskich pościeli!

 

 

hot°: W listopadzie ubiegłego roku organizowaliście „POP-UP szczecińskich twórców”. Na czym polegało wydarzenie? Czy planujecie kolejne?

 

Podczas jednego z weekendów przestrzeń Studia została przejęta na wyłączność przez kilka zaprzyjaźnionych pracowni, wszystko przy muzyce na żywo i w atmosferze dobrego humorku. Oczywiście w planach są kolejne wydarzenia tego typu. Studio Najs jest miejscem otwartym na pomysły, więc śmiało można się z nami kontaktować w sprawach dotyczących współpracy.

 

hot°: Jakie macie plany i marzenia w nadchodzącym Nowym Roku?

 

W nowym roku chcę jak najwięcej tworzyć i malować, ponieważ Studio Najs to także pracownia malarska. Można tu kupić gotowe obrazy, limitowane serie obrazów oraz printy. Z wielką przyjemnościę projektuję i tworzę obrazy oraz murale dla klientów indywidualnych. Wspólnie obmyślamy detale tak, żeby praca współgrała z charakterem miejsca. Odpowiednio dobieramy format oraz oprawę, szukamy inspiracji kolorystycznych. Następnie pracujemy nad projektem, który finalnie zostanie przeniesiony na płótno.

 

 

hot°: Dwa podstawowe pytania… Gdzie Was znajdziemy? Jakie macie godziny otwarcia?

 

Studio znajduje się przy ulicy Św. Ducha 2A, obok Trafostacji Sztuki, a więc w świetnym towarzystwie. Ze starówki wystarczy przekroczyć ulicę Wyszyńskiego i już jesteśmy na miejscu. Godziny otwarcia to 11.00 - 18.00 w tygodniu i 11.00 – 15.00 w weekendy, ale często zdarza się przedłużać ten czas!

 

hot°: Gdzie w Szczecinie (oprócz Waszego miejsca) znajdziemy dobry design?

 

Bardzo polecam Mozaikę, będącą połączeniem autorskiego concept store z kawiarnią. Mozaikę prowadzą artystki, tworzące biżuterię oraz ceramikę, dostępną na miejscu. To na pewno fajny, kreatywny punkt na mapie Szczecina.

 

 

hot°: Kilka słów od siebie na koniec wywiadu…

 

Studio Najs to przyjazne i otwarte miejsce, do którego – jak do kawiarni – można wejść po coś wyjątkowego, porozmawiać, dotknąć na żywo przedmiotów, tworzonych ręcznie przez fantastycznych ludzi. Przestrzeń sklepu połączona jest z pracownią malarską, dlatego odwiedzając Studio Najs często można zobaczyć, jak pracuję nad obrazem. Zapraszam serdecznie do buszowania w poszukiwaniu dizajnerskich perełek!

 

 

 

STUDIO NAJS
Marcin Dziembaj

Szczecin / Św. Ducha 2a

91 575 971 525
najs.graphicdesign@gmail.com


https://www.instagram.com/studio_najs

 

 

Studio Najs

Studio Najs

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.