Świąteczne podróże – zaplanuj je dobrze!

13.12.2021
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Okres świąteczno – noworoczny to dla wielu z nas jedna z niewielu okazji, aby spotkać się w rodzinnym gronie. Pomimo pandemii wiele osób wybiera się do swoich bliskich, mieszkających za granicą czy na innych kontynentach. Każdy, kto podróżował samolotem w okresie świątecznym wie, że wzmożony ruch na lotniskach doprowadza czasami do sporego zamieszania i wielu niespodzianek.

 

 

 

Na co szczególnie należy zwrócić uwagę przy podróży samolotem w obecnym czasie?

 

Z pewnością najważniejsze jest sprawdzenie przed wylotem zasad dotyczących obostrzeń związanych z COVID-19, które obowiązują w poszczególnych krajach. Trzeba także pamiętać, że należy dostosować się do reguł sanitarnych wymaganych na lotniskach i w poszczególnych liniach lotniczych. Warto także uwzględnić w tym okresie możliwość opóźnień oraz zmian w przylotach i odlotach. Spodziewać należy się również wydłużonego czasu odbioru bagaży.

 

Jeśli to wszystko weźmiemy pod uwagę planując wyjazd, z pewnością nasza podróż upłynie nam spokojnie i bez zbędnego stresu.

 

Pozornie bez znaczenia - jakie lotnisko wybrać?

 

Głównym kryterium związanym z wyborem lotniska jest oczywiście dzieląca nas od niego odległość oraz cena biletu lotniczego. Jednak wbrew pozorom, wybór lotniska, z którego polecimy, staje się w obecnych czasach jeszcze ważniejszy – przy częstych zmianach w kursowaniu samolotów, opóźnianiach i anulacjach, istotna jest możliwość elastycznego i sprawnego dojazdu na lotnisko oraz powrotu z portu lotniczego do domu. Warto wybrać przewoźnika, który jest do dyspozycji pasażerów przez całą dobę i ma dużą częstotliwość przejazdów na lotnisko.          

 

Jakie lotniska są najlepiej skomunikowane ze Szczecinem? 

 

Port lotniczy : Lotnisko Szczecin - Goleniów

Oferujący przeloty: Warszawa, Kraków, Londyn, Liverpool, Bergen, Stavanger, Dublin, Oslo

Położone w odległości 60 km od Szczecina

Czas dojazdu : 50-60 min 

Kod IATA : SZZ 

www.airport.com.pl

 

Port lotniczy : Berlin Brandenburg Airport

Oferujący przeloty: krajowe, międzynarodowe i transkontynentalne 

Położone w odległości 185 km od Szczecina

Czas dojazdu: ok. 120-140 min

 

Kod IATA : BER

www.ber.berlin-airport.de

 

 

Jak najlepiej dojechać na lotnisko w Goleniowie lub w Berlinie? 

 

Nie warto zdawać się na przypadek. Z pewnością dobrą decyzją jest wybór przewoźnika oferującego dużą liczbę połączeń i mającego spore doświadczenie. W naszym regionie najbardziej wyspecjalizowaną firmą, zajmującą się transferami na lotniska, jest Follow me! – Interglobus. Od ponad 20 lat obsługuje lotniska oraz ma zdecydowanie najszerszą i najkorzystniejszą ofertę.

 

Dzięki elastycznym rozwiązaniom, które oferuje firma, możemy być pewni, że nawet ewentualne opóźnienia naszych lotów, nie będą przeszkodą w dotarciu do celu naszej podróży. Jeżeli nie zdążymy na zamówiony transfer, będziemy mogli pojechać następnym.

 

Jaki rodzaj przejazdu na lotnisko Berlin Brandenburg wybrać?

 

Follow me! oferuje 4 możliwości dojazdu na lotnisko w Berlinie: 

 

FLIXBUS - ECONOMY

Najtańszą możliwością dojazdu na lotnisko jest przejazd Flixbusem. Follow me! jeździ pod logo Flixbusa od 2015 r. Duży, wygodny autokar z WiFi, gniazdami USB/230V i przestronnymi siedzeniami, obsługuje codziennie połączenie Stargard – Szczecin – Berlin. Obecnie kursy odbywają się 11 x dziennie, ale od wiosny 2022 r. częstotliwość wzrośnie.

 

Flixbus oferuje również przejazdy na Alexanderplatz, dworzec kolejowy Suedkreuz oraz dworzec autobusowy – ZOB, z którego możemy dostać się autokarem w dowolne miejsce w Europie. Do dyspozycji mamy bowiem ponad 1000 destynacji!

 

Rezerwacja biletów na www.flixbus.pl

 

 

 

BERBUS - SHARING

Zdobywająca coraz większą popularność idea „ridsharingu”, opierającego się na współdzieleniu przejazdu z innym pasażerem, zawitała do Szczecina. Rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. Z perspektywy pasażera najważniejsze jest niższy koszt przejazdu wynikający ze współdzielenia kosztów podróży z innymi pasażerami. Razem podróżuje maksymalnie 4-5 pasażerów. Równie istotną kwestią jest aspekt proekologiczny: moda na wspólne podróżowanie wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa, a tym samym - na mniejszą emisję spalin.

 

BERBUS to transfer łączący zalety przejazdów liniowych i indywidualnych. Do dyspozycji pasażerów dostępny jest wygodny system rezerwacji on-line. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund zarezerwujemy przejazd! Wystarczy, że wskażemy m.in. datę podróży, nr lotu, adres odbioru, a przewoźnik dopasuje godzinę naszego odbioru spod wskazanego adresu oraz pozostałych pasażerów do wspólnej podróży.

 

Taki system łączenia pasażerów sprawia, że w bardzo atrakcyjnej cenie otrzymujemy przejazd prosto spod domu, w godzinie dopasowanej do naszego wylotu.  

 

Rezerwacja biletów na:www.followme.pl

 

 

 

FAMILY AIRPORT TAXI I BUSINESS TAXI - PREMIUM

Osoby podróżujące w większej grupie mogą wybrać indywidualny przewóz na lotnisko. To także usługa specjalnie skrojona dla tych, którzy oczekują transferu w wersji premium. Wszystko zależy od tego, jaki jest cel podróży, jakie są nasze dodatkowe potrzeby oraz jak dużą grupą podróżujemy. Do wyboru mamy bowiem klika marek i modeli pojazdów: komfortowy Mercedes e-class, Lexus, sportowe BMW, lub kilkuosobowy Mercedes V-class. Przejazdy tymi pojazdami realizowane są na terenie całej Europy.  

 

Więcej o Family Airport Taxi i Business Taxi znajdziemy na booking.followme.pl. Na tej samej stronie dokonamy także rezerwacji przejazdu na lotnisko w Berlinie lub Goleniowie.

 

 

Jak dojechać na lotnisko w Goleniowie?

 

Najtaniej dojechać minibusem obsługującym bezpośrednie połączenia liniowe ze Szczecina do samego portu lotniczego w Goleniowie.  

 

Rezerwacja : www.followme.pl

 

Follow Me

Follow Me