Wake & Joga Weekend

17.04.2024 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Zbiory prywatne oraz wakeboarding agency

Mamy przyjemność przedstawić Wam wywiad z organizatorkami ciekawego wydarzenia Wake&Joga Weekend nad jeziorem w Moryniu (30 maj - 2 czerwca), który jest dedykowany specjalnie dla kobiet. Event łączy w sobie pasję do wakeboardingu z relaksującą praktyką jogi, tworząc unikatową przestrzeń dla kobiecych społeczności, które pragną czerpać radość z aktywności fizycznej i duchowej.

 

 

hot°: Co zainspirowało Was do stworzenia eventu Wake&Joga specjalnie dla kobiet i jak doszło od pomysłu do jego realizacji?


Przełom maja i czerwca to czas na pierwsze wyjazdy i urlopy pełne aktywności fizycznej! Właśnie w tym okresie startuje sezon wakeboardowy w Polsce, a na wielu wake parkach można uprawiać ten niezwykle satysfakcjonujący i widowiskowy sport. Wakeboarding, mimo że daje wiele radości, jest dość obciążają aktywnością, która wymaga profesjonalnego szkolenia podczas stawiania pierwszych kroków.

 

Wszystkie wake parki w Polsce oferują tego typu usługi, ale zazwyczaj wiążą się one z presją czasu i krępującymi spojrzeniami obcych ludzi. Inspirując się inicjatywami naszych poprzedniczek (big love dla Sandry Keller i Elizy Eliasz) postanowiłyśmy stworzyć przestrzeń dla dziewczyn, która pomoże im się zakochać w Wakeboardzie! Wake & Joga to kilkudniowy event organizowany we współpracy z Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Szafir i Wake Park Moryń.

 

Podczas trwania wydarzenia dziewczyny będą miały okazję do skorzystania z profesjonalnego szkolenia w kameralnej grupie i przestrzeni. Dodatkowo zapewnimy im odpowiednie przygotowanie mięśniowe podczas zajęć fitnessu i jogi! Nie zabraknie też czasu na odpoczynek przy innych aktywnościach, które pozwolą nam stworzyć pozytywną kobiecą społeczność! Naszym celem jest pokazanie, że sporty ekstremalne to świat, w którym każda z nas znajdzie dla siebie miejsce!

 

 

 ORGANIZATORKI: JUSTYNA I AGATA

 

REZERWACJA MIEJSC: 691 591 647 oraz 698 944 164

WYDARZENIE NA FACEBOOKU:  https://fb.me/e/9cua5MW2F

 

 

hot°: Czy możecie opowiedzieć więcej o wyborze Morynia jako lokalizacji dla obozu? Co czyni to miejsce wyjątkowym?


Od samego początku wiedziałyśmy, że to w Moryniu chcemy zorganizować coś specjalnego dla dziewczyn! Spotkałyśmy się tam w zeszłym sezonie, gdy Justyna przyjechała na szkolenie wakeboardowe z koleżankami i trafiła na szkolenie u Agaty. Wtedy właśnie narodził się nasz pomysł połączenia sił i wykorzystania potencjału tego niezwykłego miejsca, które zapewnia dosłownie wszystko, czego potrzebujemy!

 

Jednym z największych atutów Morynia jest jego lokalizacja - położony na odizolowanym od świata półwyspie zapewnia spokój i kameralność wotoczoniu malowniczej natury!

 

Na obszarze około 6,5 ha znajduje się mnóstwo atrakcji, takich jak wyciąg do wakeboardingu, boiska, park linowy, plaże, sprzęt wodny do rekreacji, sale konferencyjne, baza noclegowa i gastronomiczna, warsztaty rzemieślnicze oraz ogromna przestrzeń, w której kicają wszędzie króliki! Moryń to po prostu idealne miejsce, które stwarza niepowtarzalną atmosferę dla naszego wyjątkowego eventu!

 


hot°: Jak dostosowujecie posiłki do potrzeb tak aktywnie spędzających czas kobiet!?


Dzięki możliwościom oferowanym przez ośrodek, nie musimy się niczym martwić! Na miejscu czeka na nas pełne wyżywienie, które idealnie dostosowane jest do potrzeb aktywnie spędzających czas kobiet. Składa się ono z pysznych śniadań i obiadów w formie szwedzkiego stołu, oraz dwudaniowych kolacji. To wszystko zapewni nam niezbędną energię i odżywienie, aby maksymalnie cieszyć się naszymi aktywnościami podczas eventu!

 


hot°: Jakie dodatkowe aktywności, poza wakeboardingiem i jogą, zaplanowałyście dla uczestniczek?


Główną atrakcją naszego eventu jest wakeboarding, który wymaga przygotowania na zajęciach fitness i jodze. Jednak pełen sukces w sporcie można osiągnąć, dając wytchnienie nie tylko ciału, ale także głowie! Dlatego też, oprócz aktywności głównych, zaplanowałyśmy czas na relaks i inne formy wspólnego spędzania czasu. Z wielką przyjemnością podjęłyśmy współpracę z Grażką, której wielką pasją jest ceramika!

 

W trakcie eventu poprowadzi nas przez ten fascynujący świat, pomagając nam stworzyć niesamowite przedmioty z gliny! Dodatkowo, chcemy pokazać dziewczynom wyjątkowo piękne i czyste jezioro Morzycko podczas zajęć na deskach Stand UpPaddleoraz rejsu elektrycznym katamaranem wycieczkowym. Planujemy również spędzić trochę czasu w koronach drzew na parku linowym oraz wieczory pełne babskiej energii!

 

To wszystko pozwoli nam spędzić niezapomniany czas, łącząc aktywność fizyczną z kreatywnością i relaksem.

 

 

 

hot°: Jak ma wyglądać typowy dzień na Wake&Joga?


Starałyśmy się stworzyć program, który zaoferuje dziewczynom wiele różnorodnych atrakcji! Poniżej załączamy wstępny plan wydarzenia, który chciałybyśmy zrealizować. Najważniejsze punkty programu to zajęcia jogi/fitnessu/wakeboardingu/deskowania SUP. Będziemy funkcjonować w mniejszych grupach podczas tych zajęć, co zapewni jeszcze większą efektywność szkoleń!

 

Dzięki temu każda z dziewczyn będzie mogła w pełni wykorzystać potencjał każdej aktywności. Reszta zajęć to dodatkowe atrakcje odbywające się w większej grupie, co pozwoli nam spędzić wspólnie czas i dzielić się wrażeniami!

 hot°: Jak dostosowujecie program Wake&Joga do różnych poziomów zaawansowania w wakeboardingu i jodze?


Joga, fitness i wakeboard to kluczowe elementy programu, dlatego bardzo zależy nam na tym, aby każda z uczestniczek, niezależnie od poziomu umiejętności, mogła w pełni skorzystać ze szkoleń w tym zakresie! Zdecydowałyśmy się na organizację tych zajęć w mniejszych grupach. Dzięki temu każda z dziewczyn otrzyma indywidualne wskazówki dopasowane do jej poziomu i potrzeb.

 

Taka forma nauki pozwoli utrzymać kameralną atmosferę i zapewnić komfort potrzebny podczas zdobywania nowych umiejętności. Jednocześnie inne zajęcia, takie jak ceramika, rejsy i wspólne wieczory pozwolą na wymianę doświadczeń w dużej grupie.

 


hot°: Jakie nadzieje macie co do tego, co kobiety zabiorą ze sobą po doświadczeniu na Wake&Joga?


Naszym celem jest przekazanie dziewczynom energii poprzez naszą pasję do aktywności fizycznej. Chcemy pokazać, że razem możemy osiągnąć więcej i że wszystko jest w naszym zasięgu! Sporty ekstremalne to niezwykła pasja, która uczy pracy nad sobą i przezwyciężania lęków i przeciwności losu! Znamy bardzo dużo kobiet, które czerpią z nich niesamowitą moc do działania!

 

Marzymy o tym, że każda z uczestniczek znajdzie podczas tego weekendu coś, co ją rozwinie, otworzy na świat lub pokaże nową pasję! Jednocześnie, liczymy na to, że dziewczyny, które poznamy pomogą nam rozwinąć się w rzeczach, którymi same zarażają! W ten sposób wszystkie będziemy mogły wpierać się nawzajem i tworzyć silną i pozytywną społeczność!

 


hot°: Jakie są Wasze dalsze plany rozwoju Wake&Joga i czy planujecie jego ekspansję na inne lokalizacje lub dodatkowe terminy?


Organizacja tego wydarzenia jest dla nas niezwykle pozytywnym doświadczeniem, które pozwala nam szerzyć radość płynącą z dzielenia się wspólnymi pasjami! Poświęcamy się temu projektowi w pełni, a nasze cele to stworzenie wydarzenia "od dziewczyn dla dziewczyn", budowanie społeczności i oferowanie możliwości wspólnego rozwoju i zabawy!

 

Wierzymy, że odpowiedź na pytanie o dalszy rozwój eventu znają tylko uczestniczki naszego wydarzenia! To dla nich wszystko robimy, więc jeśli uda nam się osiągnąć nasz cel i stworzyć społeczność, która chętnie powtórzy takie wydarzenie, bez wahania będziemy kontynuować naszą misję! Odpowiedź na to pytanie poznamy więc nie wcześniej niż 2 czerwca. Śledźcie nasze kanały na Instagramie i Facebooku, aby być na bieżąco!

 

 

Kilka słów o Organizatorkach:

 

AGATA: jest związana z Wake Parkiem w Moryniu od pierwszych dni jego powstania! To tutaj postawiła swoje pierwsze kroki na wakeboardzie! Następnie trenowała, pracowała oraz szkoliła tutaj, na Wake Parku w Szczecinie oraz Central Wake Parku w Głownie! Obecnie jest wspierana przez firmę XWAKE Wakeboarding i szkoli zarażając pasją do wake’a i snowboardu.

 

JUSTYNA O SOBIE: Justyna Kiersznicka -dietetyk , trener personalny , instruktor fitness i nauczyciel jogi. Posiadam gabinet dietetyczny, w którym przyjmuję moich podopiecznych ,wykonuję im analizę składu ciała na profesjonalnym sprzęcie i uczę zdrowego żywienia. Ponad to prowadzę treningi personalne oraz zajęcia grupowe na sali.
Prywatnie sama dużo trenuję, zimą na Sali, a gdy tylko wyjdzie słońce wskakuje na rower, ćwiczę w plenerze (organizuję również zajęcia fitness na powietrzu na Błoniach i jogę na Supach na Głębokim ) pływam na windzie, supie i wakeu. Od 10 miesięcy jestem mamą i ta nowa rola wypełniła moje serce jeszcze większą miłością do świata.

 

 

Wake i Joga Weekend

Wake i Joga Weekend

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.