Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier - miejsce, w którym przeszłość zderza się z teraźniejszością

27.07.2023
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier - miejsce, w którym przeszłość zderza się z teraźniejszością. Sentymentalna podróż w czasie czeka na starszych gości warszawskiego Muzeum Gier Komputerowych. Zgromadzono tu najstarsze eksponaty pierwszej pecetowej rozrywki i na własne oczy można zobaczyć, jak gry wideo ewoluowały w ciągu zaledwie kilku dekad.


Co to jest? - Warszawskie Muzeum Gier Komputerowych to popularna atrakcja, z której chętnie korzystają dzieci, dorośli, a nawet dziadkowie. Wielu nazywa to miejsce wehikułem czasu, który przenosi w czasy odległej przeszłości z ogromnymi monitorami i hałaśliwymi klawiaturami.


Od razu należy zaznaczyć, że Muzeum Gier Komputerowych różni się od standardowego i nie zabrania na przykład dotykania eksponatów. Zwiedzający sami decydują, co chcą robić: obserwować cuda techniki czy wypróbować ich możliwości. Na szczęście wszystkie gry w Muzeum są darmowe. Wielu graczy pewnie już zapomniało jak to jest nie płacić za grę lub szukać bonusów na portalu Bonus-bez-depozytu.pl. W Muzeum Gier można wypróbować wszystko za darmo.


Wśród popularnych modeli testowych wyróżniają się: PONG, Sega Mega Drive, Commodore 64 i Amiga 500. To one dały początek wielu klasycznym grom.

 

Muzeum dla każdego - Pomimo faktu, że atmosfera dosłownie pogrąża się w przeszłości, eksponaty spodobają się nie tylko dorosłym, ale także młodszemu pokoleniu. Średnia wieku odwiedzających wynosi od 30 do 60 lat. Wielu przychodzi, aby przypomnieć sobie czasy, kiedy po raz pierwszy zaczęli grać w kultowe gry; inni są zainteresowani tym, jak ewoluowała technologia.


Setki gier - Muzeum Gier Komputerowych to niezliczona ilość popularnych rozrywek z przeszłości. Niektóre z najbardziej znanych urządzeń, o których warto wspomnieć, to:
- Amiga 500;
- Atari 2600 JR;
- Atari 65XE;
- ZX Spectrum+;
- Timex 2048;
- Philips Videopac G7000;
- Vectrex;
- Nintendo;
- Sony Playstation One;
- Sony Playstation 2;
- Microsoft Xbox 360.

 


A nie jest to pełna lista. Jednocześnie na niektórych modelach można zauważyć autografy celebrytów i producentów. Jest też nowoczesny sprzęt, który stopniowo staje się częścią historii na dużą skalę.


Muzeum posiada również bibliotekę, w której odwiedzający mogą dowiedzieć się wiele o świecie gier i zapoznać się z najnowszymi wiadomościami lub technologiami.
Muzeum działa codziennie, od wtorku do piątku; godziny zwiedzania to 12:00-18:00; w sobotę można przyjść od 10:00 do 20:00, a w niedzielę muzeum jest otwarte od 12:00 do 18:00. Nie ma biletów godzinowych, nie ma też ograniczeń wiekowych.

 

Szczegółowe informacje na temat biletów i sposobu ich zakupu, a także możliwych korzyści można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.