woolbies ekologiczne ubrania z wełny merynos

22.03.2022
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Agencja Is Visual Story

Woolbies to marka odzieżowa stworzona z myślą o przygodzie, jaką jest dzieciństwo. To, także lokalna manufaktura specjalizująca się w szyciu ubrań z wełny merino. W sklepie internetowym znajdziemy liczne kolekcje termoaktywnych ubrań i akcesoriów dla dzieci. Ciekawym elementem jest fakt, iż cała produkcja opiera się wyłącznie na dzianinach 100% merino posiadających certyfikat Oeko Tex Standard 100, co oznacza, że zostały one przebadane pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia ludzkiego oraz mających znaczenie dla środowiska. Wspieramy lokalne firmy, dlatego wraz ze współzałożycielką Martą Bartłomowicz-Papis rozmawiamy o szczegółowej ofercie Woolbies, idei przewodniej i planach na niedaleką przyszłość. Zapraszamy!

 

 

Na początku chcielibyśmy się dowiedzieć co znajdziemy w Waszej ofercie?

 

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama termoaktywnych ubrań i akcesoriów dla noworodków, niemowląt oraz dzieci, wykonanych ze 100% wełny merynosów. Portfolio naszych produktów uzupełniają zestawy bazowe (topy oraz legginsy lub spodnie) oraz akcesoria dla dorosłych stworzone z tego samego materiału.

 

Szyjcie ubrania głównie dla małych dzieci. Można się domyśleć, że Waszym klientem docelowym jest rodzic. Dlaczego objęliście akurat taką strategię? Czy szyjecie również dla dorosłych?

 

To proste – sami jesteśmy rodzicami. Nasza marka powstała w odpowiedzi na rodzicielskie zmartwienia i troski. Potrzebowaliśmy dla naszych dzieci produktów, które nie zawiodą nas przy żadnej pogodzie i pomogą we wspólnej eksploracji świata. Chcieliśmy wspólnie z dziećmi celebrować przygodę, jaką jest dzieciństwo, a nie ciągle martwić się, czy na pewno są odpowiednio ubrane.

 

Opracowaliśmy więc produkty, które są termoaktywne (zapobiegają przegrzaniu oraz zmarznięciu), antyalergiczne, antybakteryjne i pragmatyczne (nadają się do prania w pralce, nie farbują i posiadają przemyślaną konstrukcję). Tworzymy więc w myśl motta: „Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania”. Wierzymy w moc wychowywania dzieci na świeżym powietrzu, które ma ogromne znaczenie dla rozwoju ich odporności.

 

Przez pierwszy rok naszej działalności tworzyliśmy produkty tylko dla dzieci. Naszymi klientami byli od początku świadomi właściwości naszej wełny rodzice, którzy stale pytali, kiedy zaczniemy szyć dla dorosłych. Zaczęliśmy więc od akcesoriów dla dorosłych, a obecnie mamy w ofercie także całe termoaktywne zestawy bazowe dla dorosłych (topy oraz spodnie/legginsy).

 

 

Zdaje się, że na rynku istnieje bardzo dużo firm, które tworzą własną odzież. Czym Woolbies wyróżnia się spośród tak dużej konkurencji?

 

Szyjemy wyłącznie z dzianiny wykonanej w 100% z wełny merynosów, bez żadnych dodatków syntetycznych. Taka dzianina jest prawdziwą rzadkością na rynku, a jej naturalny skład gwarantuje wręcz magiczne właściwości użytkowe.

 

Poza tym, bezkompromisowo stawiamy na jakość i bezpieczeństwo naszych produktów. Nasza produkcja opiera się w 100% na dzianinach posiadających certyfikat Oeko Tex Standard 100, co oznacza, że zostały one przebadane pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia ludzkiego.

 

Tym samym certyfikatem legitymują się nawet metki odzieżowe, których używamy w naszej produkcji. Co więcej, nasze produkty zostały przez nas starannie przemyślane pod kątem ich funkcjonalności na gruncie naszych rodzicielskich doświadczeń. Szyjemy wyłącznie w Polsce, bez użycia automatów. Nasze ubrania i akcesoria stanowią dzieło rąk ludzkich, co przekłada się na najwyższą jakości ich wykończenia.

 

Wyróżniają nas też nasze autorskie wzory na naszych dzianinach, ponieważ znaczna większość ubrań z wełnianych dzianin dostępnych na światowym rynku jest jednolita. Co więcej, możemy poszczycić się tym, że nasze kolory powstają na indywidualne zamówienie. Starannie je dobieramy, by zachować spójną kolorystykę naszej kolekcji tak, by nasze wszystkie ubrania i akcesoria pasowały do siebie.

 

Jak więc widać z powyższego, podchodzimy bardzo uczciwie do naszych klientów i staramy się, by dostali w zapłaconej cenie jak najwięcej – unikatowy, satysfakcjonujący produkt, który stale doskonalimy.

 

 

Wasza firma przywiązuje wagę do szycia ekologicznego i zrównoważonego. Dlaczego jest to tak ważne w dzisiejszych czasach? Jakich produkcyjnych „grzechów” powinny wystrzegać się manufaktury?

 

Może zdawać się to banalne, ale jesteśmy głęboko przekonani, że wszystko, co najlepsze, pochodzi z natury. Niezrównoważony rozwój przemysłu popchnął nas daleko od natury – doprowadził do zniszczenia środowiska naturalnego, zagroził wielu ekosystemom, spowodował plagę chorób cywilizacyjnych.

 

Żyjemy w cywilizacji nadmiaru – mamy nadprodukcję żywności oraz bardzo złej jakości syntetycznych ubrań. Cykl życiowy takiego ubrania jest bardzo krótki – bardzo szybko staje się ono toksycznym odpadem. Takie odpady zalewają naszą planetę.

 

Zdajemy sobie sprawę, że ten proces może okazać się niemożliwy do odwrócenia. Mocno wierzymy jednak w to, że jeszcze wiele da się zrobić, by go spowolnić. Staramy się więc dotrzeć do świadomych konsumentów zgodnie z naszą maksymą: „kupuj mniej, a lepiej”.

 

Tworzymy zatem produkty na lata, które sami nosimy latami. Nasze młodsze dzieci noszą nasze ubrania po starszych. Wiemy też, że nasze klientki sprzedają bez trudu nasze ubrania na ekobazarkach w sieci, jak tylko wyrosną z nich ich dzieci.

 

 

Na jaki materiał stawiacie najbardziej? Na Waszej stronie często pojawia się wzmianka o wełnie z Merynosów…prosimy o kilka słów na ten temat.

 

Wełna merynosów nazywana jest złotym runem, z uwagi na szereg jej korzystnych właściwości. Jest  antyalergiczna, antybakteryjna i tworzy środowisko niesprzyjające grzybom i roztoczom. Przy tym, jej termoaktywność jest wprost legendą wśród wszystkich, którzy uprawiają sporty na świeżym powietrzu.

 

Ta cecha wełny merino polega na tym, że grzeje Cię, gdy jest zimno, a gdy trzeba – odprowadza nadmiar ciepła i wilgoci na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że merynosy wytrzymują dzięki niej temperatury od -20 do +35 stopni Celsjusza.

 

Co ciekawe, głównie dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, nasza wełna nie sprzyja powstawaniu przykrych zapachów w trakcie jej aktywnego użytkowania. Nie trzeba więc jej często prać, a zwykle wystarczy porządnie przewietrzyć. Gdy jedziemy więc na rodzinny wypad w góry, każdy z członków rodziny ma ze sobą nasze 2-3 termoaktywne topy, co swobodnie wystarcza na cały co najmniej tygodniowy wyjazd.

 

Dowiedziono także, że wełna merynosów działa jak naturalny filtr UV, co jest szczególnie istotne dla mam najmłodszych dzieci.

 

Jakie macie plany na bieżący rok? Znajdziemy jakieś wiosenne nowości?

 

Nieustannie planujemy nowości J W zeszłym roku wprowadziliśmy do naszej kolekcji sporo nowości, a w tym dwa nowe kolory. W tym roku zamierzamy wprowadzić dalsze. Jednakże mamy obecnie małą, można powiedzieć, rzemieślniczą produkcję.

 

Nie mamy własnej linii produkcyjnej, a produkcję i barwienie naszych dzianin zlecamy starannie dobranym, komercyjnym podmiotom. Ten cykl produkcyjny naszych dzianin trwa wiele tygodni. Na nasze kolejne nowości trzeba będzie więc jeszcze troszkę poczekać. Na pewno będziemy informować o ich pojawieniu się w naszych mediach społecznościowych.

 

 

Powinniśmy wiedzieć coś jeszcze?

 

Myślę, że istotną informacją jest to, gdzie nas znaleźć. Nie mamy obecnie sklepu stacjonarnego, a jedynie internetowy. Staramy się więc periodycznie pokazywać nasze produkty w publicznych przestrzeniach wystawienniczych. Na przykład, pojawiamy się w strefie designu Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

 

Jesteśmy też aktywni w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o naszych produktach, akcjach i nowościach. Za pośrednictwem naszego Facebook`a czy Instagrama można też zadać nam wszystkie pytania dotyczące właściwości i rozmiarów naszych produktów – chętnie na nie odpowiadamy. Po wcześniejszym umówieniu się, można także obejrzeć nasze wybrane produkty w biurze naszej siedziby.

 

Zapraszamy wszystkich do sprawdzenia na własnej skórze właściwości naszej wełny!

 

 

Dane do kontaktu:

al. Papieża Jana Pawła II 35/2

www.woolbies.eu

Mail: shop@woolbies.eu

 

tel. 502 837 516 

tel. 607 614 136

 

Facebook: Woolbies

Instagram: Woolbies

 

woolbies

woolbies