Zrównoważony rozwój według POSHE Drinks

15.07.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Działania podejmowane z myślą o zrównoważonym rozwoju to jedna z najważniejszych wartości jakich możemy doszukać się w nowoczesnej firmie. O dobrych praktykach i świadomości konsumenckiej rozmawiamy ze szczecińskim POSHE Drinks...

 

 

Jak wygląda zrównoważona firma na rynku Szczecińskim?

 

Temat zrównoważonego rozwoju nie jest nam obcy. Mając to szczęście, że struktury naszego start-upu mogą być budowane od samego początku, dokładamy wszelkich starań, aby robić to świadomie, odpowiedzialnie i dobrze na każdym etapie rozwoju firmy: od sprawdzenia skórki pomarańczy, po wybór żarówki, taśmy do pakowania i etykiety na butelce.

 

Dlatego jedną z naszych priorytetowych wartości w firme jest utrzymanie jej w duchu eco-friendly.

 

Cieszymy się również z tego, że żyjemy w czasach stale rosnącej świadomości konsumenckiej. Patrzymy już nie tylko na skład produktów, ile chemii jest zawartej w żywności, ale również na sposób pakowania i dostarczania produktów do klienta. W naszej firmie pracują ludzie, dla których ten temat jest równie ważny.

 

Wspólnymi siłami pilnujemy, aby w naszej firmie były wdrażane nowoczesne technologie i dobre praktyki wykorzystywane na przykład: w procesie produkcji, przy obróbce żywności czy dostawie. Wszystko w trosce o dobro naszych klientów i nie tylko…

 

Na każdym etapie naszej produkcji możemy pochwalić się zdrowymi praktykami, które z powodzeniem stosujemy w naszej firmie:

 

 

ZERO WASTE


Do przygotowania naszych koktajli używamy bardzo duże ilości cytrusów, takich jak grejpfruty, limonki, pomarańcze i cytryny. Dzięki specjalnej technologii, która pozwala na wykorzystanie nie tylko miąższu z cytrusów, ale również ich skórek, wykorzystujemy całe owoce do końca i nic dzięki temu nie trafia bezmyślnie do kosza.

 

W przyszłości planujemy dodatkowo nawiązać współpracę z lokalnymi kawiarniami i lokalami gastronomicznymi, od których cyklicznie będziemy zabierać niewykorzystane części owoców i przetwarzać je na nowo, aby nic się nie marnowało. Jeżeli jesteś w posiadaniu kawiarni lub restauracji na terenie Szczecina i byłbyś zainteresowany współpracą… odezwij się do nas!

 

OPAKOWANIA EKOLOGICZNE


Nasze butelki są bezpiecznie pakowane bez użycia folii i wysyłane na całą Polskę w kartonach wytwarzanych z materiałów wtórnych, które mogą być bez problemu poddawane dalszemu przetwarzaniu. Dodatkowo nasze kartony są zabezpieczane specjalną taśmą papierową wysokiej jakości typu kraft. Dzięki temu każda wysłana przez nas paczka jest w 100% przygotowana z materiałów ekologicznych.

 

ETYKIETY Z RECYKLINGU


Po długich poszukiwaniach i przetestowaniu różnego rodzaju surowców udało nam się znaleźć firmę, która produkuje dla nas specjalne etykiety foliowe, które w 30% są zrobione z materiałów pochodzących z recyklingu.

 

 

SEGREGACJA ODPADÓW


Wszystkie odpady niezależnie od tego czy jest to manufaktura, czy biuro – są segregowane i wyrzucane do odpowiednich kontenerów do segregacji śmieci.

 

ZRÓWNOWAŻONE BIURO


W naszym biurze wszystkie niezbędne materiały i oferty drukujemy dwustronnie, ekonomicznie, drukiem czarno-białym i na papierze ekologicznym. Dodatkowo zainwestowaliśmy w specjalne oprogramowanie do elektronicznego obiegu dokumentów, aby nie było potrzeby mechanicznego zadrukowywania kolejnych ryz papieru.

 

 

 

Dane do kontaktu:

ul. Targ Rybny 1
info@poshedrinks.com
tel. 732 951 555

www.facebook.com/poshe.drinks
www.poshedrinks.com

 

Poshe

Poshe

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.