6 pomysłów na aktywny wypoczynek!

24.05.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsc

W naszym majowym felietonie, przedstawiamy Wam kilka ciekawych pomysłów na spędzenie aktywnego czasu ze swoim dzieckiem. Hot Rodzinka przygotowała dla Was zestawienie sześciu miejsc, oferujących różne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na wielbicieli ekstremalnych wyzwań czeka „Tarzania”, czyli wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach. Silver Gokart Center ucieszy wielbicieli ostrej rywalizacji na torze gokartowym a „Labirynt” Laser Tag pozwoli poczuć się jak prawdziwy komandos na paintballowym polu walki. Każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie!

 

  

 

Labirynt Laser Tag Szczecin

 

 To pierwsze tego typu miejsce w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Powstał w kwietniu 2013 roku. Od samego powstania cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Laser Tag jest grą podobną do popularnego paintball'a tyle, że dzięki laserowym karabinom i kamizelkom z sensorami nie czuje się bólu - a 100% satysfakcji. Cel jest jeden - pokonanie przeciwnej drużyny. Istnieje wiele różnych scenariuszy gry (walka drużynowa, każdy na każdego, walka o bazy).


Labirynt Arena to specjalnie przygotowane miejsce do gry w laser tag. Powierzchnia około 400 m2 z licznymi przejściami, przeszkodami, efektami świetlnymi oraz odpowiednią muzyką dostarcza wiele emocji graczom. Gracze otrzymują profesjonalny sprzęt – kamizelki z czujnikami oraz laserowy pistolet. Nad grą czuwa odpowiednie oprogramowanie komputerowe dzięki czemu na koniec uzyskujecie dokładne statystyki gry.


al. Niepodległości 18-22 | tel. 500 430 860 | www.labiryntarena.pl | www.fb.com/labiryntlasertagszczecin

 

  

 

Big Wall Centrum Wspinaczkowe

 

Ktoś powiedział kiedyś, że Szczecin leży nad morzem. Tyle samo prawdy może być w stwierdzeniu, że Szczecin leży w górach. I choć na obronę obu tych tez znajdą się argumenty, jedno jest pewne – dzięki Big Wall Centrum Wspinaczkowemu, stolica Pomorza Zachodniego znalazła się bliżej gór, niż kiedykolwiek wcześniej.


Big Wall to największa i najnowocześniejsza ściana wspinaczkowa pomiędzy Berlinem, a Warszawą oraz jeden z najbardziej nowatorskich obiektów tego typu w Europie. Ściana liczy około 100 dróg imitujących wspinanie w naturalnej skale o długości od 10 do 25 m o zróżnicowanym poziomie trudności. Big Wall stworzono mając na uwadze potrzeby zarówno zaawansowanych wspinaczy, jak i osób dopiero zaczynających fascynującą przygodę jaką jest ten sport. Big Wall oferuje min.: sekcje wspinaczkowe dla dzieci i dorosłych, dla początkujących i zaawansowanych, sekcje bulderowe i urodzinki wspinaczkowe.


ul. Staszica 1 | tel.502 666 508 | www.bigwall.szczecin.pl

 

  

 

Fun Military

 

Jeśli macie ochotę na imprezę w militarnym stylu, koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Połączenie strzelnicy z salą eventową zapewni moc wrażeń i dobrą zabawę. Właściciele zapewniają militarny klimat, pokaźny wybór broni i arsenał wojskowych gadżetów. Dla młodszych żołnierzy oferują dodatkowo watę cukrową, popcorn i cymbergaja. Krótko mówiąc - na Waszą imprezę mogą zorganizować wszystko o czym marzycie!


Dostępna jest strzelnica dla całej rodziny oraz szeroki asortyment broni min. asg, wiatrówki gazowe oraz pneumatyczne, łuki. Miejsce idealne dla wielbicieli militariów i adrenaliny!


ul.Emilii Plater 6 | tel. 664 442 402 | www.fb.com/funmilitary

 

  

 

Kids Arena

 

Podzielona jest na kilka stref, pierwsza z nich - Strefa Malucha – to oddzielna przestrzeń, w której najmłodsi Goście znajdą wyjątkowe atrakcje, dostosowane rozmiarem i cechujące się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Znajdują się w niej: baseny z kulkami,, miękkie poduchy, malowanie buziek, kącik artystyczny, w którym dzieci będą malować i rysować, rowerki. Cała ta przestrzeń ogrodzona jest miejscami do siedzenia dla rodziców.


Wspinaczka – to wysoki na 8 metrów dmuchany Angry Bird, jest to ogromna nadmuchiwana konstrukcja, na którą dzieci mogą wspinać się po wystających elementach zabezpieczone linami, bądź – tylko do pewnej wysokości - bez zabezpieczenia. Oprócz tego do dyspozycji gości jest m.in. kilkunastometrowy dmuchany tor przeszkód w kształcie czerwonej ciężarówki, dwa ogromne nadmuchiwane tory przeszkód( ich całkowita długość to kilkadziesiąt metrów), wielki nadmuchiwany R2D2 z serii filmów „Gwiezdne Wojny” i inne atrakcje.


Gry i zabawy z wyrzutniami i pistoletami Nerf! Dzięki tym popularnym na całym świecie zabawkom dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi agenci specjalni. Ponadto znajdziecie tutaj : Tablicę interaktywną do grania w gry ruchowe ( zabawa, która uczy sprawności i rozwija refleks), boisko do piłki nożnej, kino sferyczne, w którym najmłodsi jak i nieco starsi będą mogli obejrzeć wyjątkowe filmy, wyświetlane na całej powierzchni kopuły.


ul. Staszica 1 | tel. 91 817 38 83 | www.kidsarena.pl | www.fb.com/zabawakidsarena

 

  

 

Tarzania

 

Park linowy to wspaniała forma spędzania wolnego czasu wywodząca się z Francji. Moda na wypoczynek aktywny, sporty ekstremalne powoduje, że w krajach zachodnich Europy takie parki spotkać można często. Zwłaszcza, że jest to jedna z najbezpieczniejszych form aktywnego przebywania na wysokości. Uczestnicy programów linowych uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości czy strachu. Zapewnia niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu.


Park linowy to wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach. Na każdym odcinku czekają na klienta różne przeszkody: skok tarzana, pal buszmena, ścianka wspinaczkowa i wiele innych bardzo ciekawych atrakcji. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. System parku linowego został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą.


ul. Hieronima Kupczyka 2 | tel. 796 071 155 | www.tarzania.pl | www.fb.com/tarzania.parki

 

  

 

Silver Gokart Center

 

Umiejscowiony w hotelu Silver i uznawany za najlepszy w Europie tor kartingowy posiada 20 kartów dla dorosłych i pięć dla dzieci, a także wersję tandem, dzięki której dorosły i dziecko mogą przeżyć wspólną przygodę. Jeden z najlepszych halowych torów kartingowy w Europie, jedyny tej klasy w Polsce. Hala jest konstrukcją samonośną bez żadnych podpór (słupów) w środku. Powierzchnia hali to 5000 m. kw. Pętla ma 527 m długości i 7 m szerokość. Dla osób lubiących wyścigi i poczucie adrenaliny przejażdżka gokartami będzie wyjątkowym przeżyciem. Przy pierwszej wizycie na torze wymagana jest rejestracja.


Dziecko może jeździć samodzielnie, jeśli ma ukończone 8 lat i minimum 1.30m wzrostu. Dla dzieci i młodzieży do 18 lat wymagana jest również akceptacja i rejestracja wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym. Centrum posiada 26 kartów dla dorosłych (9 KM), 5 kartów dla dzieci (5,5 KM) oraz 2 tandemy (dla dorosłego i dziecka – do wspólnych jazd i nauki).


Rondo Hermana Hakena 1 | tel. 441 25 00 | www.silverhotel.pl | www.fb.com/silverhotel

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.