8 propozycji na półkolonie!

08.07.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsc

W najnowszym magazynie „Hot Rodzinka” postanowiliśmy przyjrzeć się półkoloniom organizowanym w naszym mieście w okresie wakacyjnym. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najciekawsze atrakcje. Wybór jest spory, dlatego aby ułatwić Wam zadanie, sprawdziliśmy dla Was kilka propozycji i wybraliśmy te najciekawsze. Tematyka półkolonii jest bardzo zróżnicowana, dlatego mamy pewność, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nasze zestawienie skomponowaliśmy w kolejności alfabetycznej.

 

 

Półkolonie letnie w „Aquarium” adresowane są do dzieci, które chciałyby pożytecznie spędzić czas wolny. Jeżeli Wasze dziecko nie potrafi pływać, tutaj się tego z pewnością nauczy. Dzieci pływające będą natomiast doskonalić style i będą miały możliwość zrobienia karty pływackiej. Każdego dnia odbywają się 2 godziny zajęć z nauki pływania oraz zabaw na basenie z instruktorami (w tym elementy samoratownictwa). Program jest bardzo bogaty, a do Waszej dyspozycji oddany zostanie najnowocześniejszy basen w Szczecinie, nowo powstała sala fitness oraz ogród. Każdy dzień będzie niósł moc atrakcji. Półkolonie odbywają się całe wakacje od 1 lipca do 30 sierpnia, w każdym tygodniu. Terminy: 01-05.07 , 08-12.07 , 15–19.07, 22–26.07, 29.07–02.08, 05–09.08, 12–16.08, 19–23.08, 26–30.08.

 

 

„Folwark Podkowa” zaprasza dzieci w wieku 6-16 lat na półkolonie i kolonie w siodle! To miejsce oddalone ok. 10 km od centrum Szczecina, pozwala zapomnieć o zgiełku miasta w pięknym, zielonym otoczeniu. Kolonie skierowane są do wszystkich miłośników koni, jak również tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem. Zajęcia są dostosowane do umiejętności dzieci, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Konie, które zamieszkują Folwark są bardzo łagodne i przystosowane do pracy z dziećmi i młodzieżą. Poza jazdą konną w programie również: animacje, lekcje języka angielskiego, karmienie zwierząt w mini zoo, warsztaty kulinarne dla dzieci. Zapewniamy pełne wyżywienie i zakwaterowanie w komfortowych pokojach.

 

 

„Kids Arena” w tym roku zaplanowała trzy tematy półkolonii – „Mała Gwiazda”, „Mały Odkrywca” oraz „Mały podróżnik”. „Mała Gwiazda” to program kierowany do dziewczynek, podczas którego odbędzie się m.in. dzień muzyczno - taneczny, dzień teatru. „Mały Odkrywca” zawiera m.in. dzień naukowca, detektywa, konstruktora oraz dzień sportowy z nauką tańca Fortnite. „Mały Podróżnik” to oferta zawierająca naukę języków: niemieckiego, angielskiego, francuskiego i włoskiego. Dzieci będą miały zapewnione wyżywienie all inclusive (śniadanie, obiad, podwieczorek oraz napoje i przekąski). Uczestnicy dostaną również materiały i rekwizyty niezbędne w trakcie prowadzonych zajęć tematycznych, dyplom ukończenia Summer Campu oraz czeka na nich niespodzianka.

 

 

„Mały Inżynier” Półkolonia z robotyki dla dzieci jest prosta i intuicyjna, a każda zbudowana konstrukcja daje dużo satysfakcji. Dzieci biorą udział w wyścigach, pracują samodzielnie i w grupach, rozwiązują zadania i uczą się twórczego myślenia. Przede wszystkim jednak doskonale się bawią w gronie rówieśników. Nic tak nie zachęci dziecka do nauki fizyki czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie. Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła chemicznego, sprzętu do majsterkowania pod czujnym okiem instruktorów odkrywają prawa fizyki i chemii. Odlotowa mikstura kapitalnych eksperymentów i fascynującego majsterkowania z bohaterami kultowych kreskówek i filmów? Szkoła prawdziwych Detektywów? Walka z żywiołami? Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

Półkolonie z „Netto Areną” to wyjątkowa oferta aktywnego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży. Łączy w sobie zaangażowaną pracę doświadczonych organizatorów i wychowawców, dobrane starannie posiłki, dopracowany program zajęć, w którym nie zabraknie ciekawych zajęć, rozrywki i elementów edukacyjnych co gwarantuje dzieciom niezapomniane przeżycia. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat.  W tym roku czekają na Was nowe, aktywne półkolonie a co za tym idzie jeszcze więcej niespodzianek i unikatowych atrakcji. Półkolonie odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:30. Przewidziane są rabaty dla rodzeństwa i rodziców zapisujących dzieci na więcej niż jeden turnus oraz dla dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach w poprzednich latach.

 

 

Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi zaprasza na „Półkolonie Ekologiczne”. Dotyczą one tematów w zakresie edukacji ekologicznej, ochrony przyrody, odnawialnych źródeł energii. W grupie survivalowej – związane są z pierwszą pomocą, rozpoznawaniem zwierząt, nauką orientacji w terenie, pracą z mapą, nauką rozpalania ognisk itp. Dzieci codziennie będą realizowały inny temat zajęć. Zajęciom będą towarzyszyć ciekawe warsztaty oraz doświadczenia związane z omawianymi zagadnieniami. W programie przewidziano również warsztaty plastyczne, manualne, a także gry i zabawy ruchowe w budynku i na świeżym powietrzu. Każdy uczestnik półkolonii ma zapewnione drugie śniadanie, obiad oraz przekąski i napoje.

 

  

 

W programie półkolonii „Robinsoniada" znajdują się zajęcia żeglarskie, które pomogą poznać jacht, ożaglowanie, klarowanie i cumowanie jachtu. Nie zabraknie nauki wiązania węzłów i wypraw jednostkami pływającymi - motorowymi i żaglowymi. Każdego dnia czekać będą też propozycje zabaw i gier ruchowych. Wszyscy uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania przy wodzie i na jachcie. W programie znajdziecie m.in. pierwszą pomoc na wodzie, naukę zakładania kamizelki ratunkowej czy obsługi tratwy ratunkowej. Zajęcia odbywać się będą na otwartej przestrzeni przystani i uzależnione będą od warunków pogodowych. Podczas dni deszczowych zajęcia zostaną przeniesione do sali znajdującej się na marinie.

 

 

Szkółka Żeglarska „Głębokie" kolejny rok organizuje wakacyjne zajęcia szkoleniowo rekreacyjne w formule półkolonii. Uznawane są przez uczestników i Rodziców za najlepsze w swojej kategorii. W czasie zajęć dzieci uczą się i doskonalą umiejętność żeglowania na łódkach typu optimist. Pływają kajakami, stawiają pierwsze kroki w windsurfingu. Optimist jest pierwszą łódką w procesie szkolenia, która daje podstawy do osiągnięcia mistrzostwa we wszystkich innych klasach żeglarstwa regatowego lub kontynuacji swojej pasji w kierunku żeglarstwa turystycznego i morskiego. Na wszystkich uczestników czekają gry i zabawy terenowe m.in. podchody, poszukiwanie skarbu, wycieczka rowerowa z ogniskiem. Podczas gorszej pogody dzieci mogą wykonywać m.in tzw. prace bosmańskie.

 

8 PROPOZYCJI NA PÓŁKOLONIE!

8 PROPOZYCJI NA PÓŁKOLONIE!