Bałtycki Park Dinozaurów!

19.07.2019 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Miejsca

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie to miejsce aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Wizyta w Parku gwarantuje pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscu rodzinnej rozrywki. Park rozwija się z roku na rok, dostarczając odwiedzającym nowych, różnorodnych atrakcji i podbijając serca kolejnych gości. Na temat działalności rozmawiamy z Anną Rząsą – dyrektorem Parku.

 

W zeszłym roku obchodziliście siedmiolecie istnienia, jak przez ten czas zmienił się Bałtycki Park Dinozaurów?


Anna Rząsa: Początkowo mieliśmy figury dinozaurów i park rozrywki. Z biegiem czasu postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o możliwość zobaczenia żywych zwierząt. Aktualnie na terenie parku znajdują się m. in. zagrody z kangurami, lamami, jeleniami mandżurskimi, owcami, kozami i zebrami. Można spotkać także pawie oraz strusie. Dzieci często właśnie u nas, po raz pierwszy w życiu widzą na żywo kurę, czy koguta.


Największą popularnością cieszą się jednak króliczki. Staramy się co roku wzbogacać naszą ofertę o nowe zwierzęta, a także inne atrakcje.


Kangury, jelenie mandżurskie, a nawet zebry? Super! A patrząc na to wszystko z perspektywy odwiedzin Waszej atrakcji: czy jest to rzeczywiście dobry pomysł na spędzenie czasu?


Na pewno jest co robić. Nasz park to nie tylko dinozaury, czy zwierzęta, to także parki linowe, dmuchane zjeżdżalnie, kolejka torowa, mini golf, salon gier, czy muzeum minerałów. Na przyjazd tutaj trzeba zarezerwować kilka godzin. To nie tylko oferta dla klientów indywidualnych, odwiedza nas również wiele grup zorganizowanych, organizujemy także przyjęcia urodzinowe i imprezy firmowe. Jak Pan widzi, możliwości jest wiele! Warto sprawdzić to samemu:)

 

    

 

Jakie argumenty przemawiają za tym, że warto do was przyjechać? Czy jesteście miejscem przyjaznym rodzinom?


Jest to miejsce stworzone z myślą o rodzinie. Nasi goście chwalą przyjazną atmosferę, co jest bardzo ważne przy pracy z dziećmi. Ludzie szukają rozrywki na świeżym powietrzu, kontaktu ze zwierzętami, miejsca gdzie można poleżeć na trawie na kocu czy leżaku, kiedy dzieci się bawią. Mają dość miast, a wbrew pozorom takie miejsca jak nasze są nieliczne.
Dla osób, które spędzają wakacje nad morzem, może być to doskonałą odskocznią od plażowania. Dzieci mogą tutaj wytracić nadmiar energii i dać rodzicom chwilę wytchnienia. Mamy wielu stałych klientów, którzy bywają u nas kilka razy w sezonie, są też turyści, którzy przyjeżdżają za każdym razem, kiedy tylko są nad morzem. To, że warto wracać to chyba najlepsza rekomendacja.


Przez te kilka godzin rozrywki chyba każdy może zgłodnieć. Zatem co w takiej sytuacji? Czy można coś u Was zjeść? A co jeśli chcielibyśmy mieć coś na pamiątkę z pobytu u Was?


Jasne, jeśli rodzina spędza tu kilka godzin, to zdecydowanie musi mieć możliwość zjedzenia obiadu. Mamy też pyszną kawę i lody. Na trenie Parku mamy również sklepik z pamiątkami, także każdy może wyjść stąd ze swoim ulubionym dinozaurem. Są tam różnego rodzaju artykuły związane z tematyką dinozaurów, od maskotek po książki i nasze firmowe pamiątki.  

 

 

  

 

Jak długo trwa u Was sezon?


Już od kilku lat nasz sezon rozpoczynamy w Poniedziałek Wielkanocny. Organizujemy wtedy Wielkanocne Poszukiwanie Jaj. Na terenie Parku ukrywamy ponumerowane jaja, a dzieci (chociaż często większą zabawę mają rodzice) zbierają je i za każde jajko otrzymują upominek. Zabawa co roku przyciąga więcej zainteresowanych. W międzyczasie robimy ognisko i wspólnie pieczemy kiełbaski. Bałtycki Park Dinozaurów czynny jest do połowy października. Do końca września można skorzystać ze wszystkich atrakcji, później jest to tylko możliwość zwiedzania. Właśnie wtedy jest czas na remonty i prace konserwatorskie.


Wszystko brzmi bardzo ciekawie. Na koniec proszę powiedzieć jak do Was dojechać?


Jesteśmy przy trasie między Kamieniem Pomorskim, a Dziwnówkiem. Przy Parku jest bezpłatny parking. Można dojechać do nas także busami, które kursują między miejscowościami nadmorskimi, około 300 metrów od Parku są zlokalizowane przystanki autobusowe. Jest także wielu rowerzystów, ponieważ prowadzi do nas ścieżka rowerowa. Możliwości jest wiele, a ciężko nas przeoczyć:)

 

  

 

 

 

  

 

Bałtycki Park Dinozaurów & Safari Wrzosowo
Wrzosowo 2
72-400 Kamień Pomorski
tel. 512 847 478, 512 847 490


www.baltyckiparkdinozaurow.pl
fb.com/baltyckiparkdinozaurowwrzosowo

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.