Blogi parentingowe

21.05.2019
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Archiwum blogów

W drugim wydaniu Hot Rodzinki prezentujemy Wam kolejne blogi parentingowe warte odwiedzin. Każdy z nich porusza inny aspekt życia rodzinnego - od posiłków dla niemowlaków po wspólne wyjazdy z dala od miasta w poszukiwaniu przygody. Łączy je na pewno jedno - znajdziecie tam warte uwagi porady, podpowiedzi i pomysły, które mamy nadzieję wzbogacą Waszą wiedzę. Warto korzystać z doświadczenia innych!

 

  

 

„Tygrysiaki.pl” – blog parentingowy skupiony wokół niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym. Znajdziecie tu dobre rady z jakich składników powinny składać się posiłki dla najmłodszych, a czego kategorycznie należy się wystrzegać. Autorka bloga rozstrzyga mity o gotowym jedzeniu dostępnym w sklepach. Na blogu dostępne są również artykuły na tematy aktualne, jak np. szczepienia dzieci. To doskonale miejsce do wymiany opinii i dyskusji rodziców.


www.facebook.com/tygrysiaki | www.tygrysiaki.pl

 

____________________________________________________________

 

 

 

„Nebule.pl”- „Blog dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej”- tak o swoim blogu pisze Anna Trawka – z wykształcenia pedagog i terapeuta, matka trójki dzieci, która postanowiła dzielić się w Internecie swoją wiedzą i doświadczeniem z punktu widzenia specjalisty i matki. Autorka doradzi jakie okulary przeciwsłoneczne są odpowiednie dla Waszych pociech, pokaże przykładowe fryzury dla dziewczynek. Wśród postów również gotowe pomysły na rozwiązywanie sporów między rodzeństwem. Wiosna sprzyja spacerom po lesie – warto uchronić dziecko przed kleszczem – sprawdźcie jakie metody stosuje autorka. Jeśli również szukacie inspiracji do kreatywnych zajęć dla Waszych dzieci - warto tu zajrzeć.


www.facebook.com/nebuleblog| www.nebule.pl

 

____________________________________________________________

 

 

  

 

„Mamowymi oczami” – blog prowadzony przez Agnieszkę Kowalewską, z wykształcenia mgr ogrodnictwa, która pasjonuje się fotografią. Jest to blog parentingowo-lifestalowy z domieszką mody. Autorka bloga angażuje się w działania na rzecz młodych mam. W 2018 roku została ambasadorką projektu szczecińskiego „Zachodniopomorskie Małe Skarby”. Poza pięknymi zdjęciami na blogu znajdziecie tam również porady dla mam, pomysły na urządzenie salonu, propozycje stylizacji dla Was i Waszych dzieci. Agnieszka podpowiada również jak przygotować się do sesji rodzinnej, jaki fotelik wybrać do samochodu i co jest najlepszym prezentem na roczek. Bardzo aktywnie prowadzi również instagrama. Zajrzyjcie tam!


www.facebook.com/mamowymioczami | www.mamowymioczami.pl

 

____________________________________________________________

 

 

  

 

„Gdzieś na Dziko” – blog o rodzinnym podróżowaniu starym busem Volkswagen T4. Opowieści z wypraw, porady dla podróżujących z dziećmi, pomysły DIY, Vanlife na dziko. Marta i Radek Król – rodzice Zosi i Ani – to pasjonaci przyrody. Od hotelu z basenem wolą namiot przy potoku.

Z premedytacją omijają duże miasta, zamieniając tłok kolejek do atrakcji turystycznych na mniej uczęszczane przez turystów boczne drogi. Na ich blogu znajdziecie relacje z podróży w najdalsze zakątki świata, jak również pomysł na weekendowy rodzinny wypad za miasto. Pomogą Wam w skompletowaniu sprzętu, doradzą w przygotowaniach samochodu do wyprawy, podpowiedzą jak spędzić czas z dzieckiem na świeżym powietrzu.


www.facebook.com/gdziesnadzikopl | www.gdziesnadziko.pl

 

____________________________________________________________