Blogi parentingowe

17.04.2019 0 komentarzy
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum blogów

Internet w dzisiejszych czasach jest przepełniony wszelkiego rodzaju stronami i blogami o tematyce rodzinnej i dziecięcej. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Gdzie szukać ciekawych i sprawdzonych informacji? Magazyn Hot Rodzinka postanowił zaoszczędzić Wasz czas i przetestować najciekawsze z nich. Prezentujemy cztery blogi, które specjalnie dla Was wyszukaliśmy w czeluściach internetu. Dwa z nich zajmują się tematyką żywienia dzieci, podpowiedzą Wam jak jeść zdrowo i kolorowo, kolejne zaś przedstawiają dwa różne spojrzenia na bycie mamą.

 

  

„Dzieci są ważne”- bo taką nazwę ma jeden z najpopularniejszych serwisów dla eko rodziców, ma na swoim facebookowym koncie ponad 260 tysięcy polubień. Nie dziwi nas ta liczba, gdyż jest to istne kompendium wiedzy dotyczące tematu dzieci. Na swojej stronie promują naturalne podejście do ciąży, pielęgnacji, odżywiania, zdrowia dzieci oraz tzw. „rodzicielstwa bliskości”. To również Wydawnictwo Natuli, które wydaje „Serię rodzicielską”, czyli książki dotyczące najważniejszych zagadnień rodzicielskich.


Jak piszą o sobie: „Kluczowe dla nas słowa to: Dziecko – Miłość – Natura. Dziecko, ponieważ ono jest dla nas najważniejsze i zrobimy wszystko, aby było szczęśliwe i zdrowe. Miłość, ponieważ ona jest decydująca, szczególnie w relacji z dzieckiem. Natura, ponieważ dzięki niej wiemy więcej i więcej możemy dać naszym dzieciom”.Zajmują się tematami związanymi z rolą rodzica a najważniejsze dla nich obszary zainteresowań to: ciąża i poród, niemowlę, wychowanie, zdrowie, odżywianie naturalne, ekorodzice.


www.fb.com/dziecisawazne | www.wydawnictwo.natuli.pl | www.dziecisawazne.pl

 

 

    

 

„Mama alergika gotuje” - Blog w całości poświęcony jest kuchni ekologicznej nie zawierającej alergenów takich jak mleko, jajka, soja, orzechy itp. Znajdziecie tu również ciekawe przepisy na dania wegańskie i bezglutenowe. MAG to strona nie tylko dla rodziców alergików, ale dla wszystkich, którzy zdrowie stawiają na pierwszym miejscu. Ponad 600 przepisów na sprawdzone dania bez alergenów oraz spora dawka przepisów przygotowana z myślą o biegaczach i osobach bez alergii.


Autorka bloga udowadnia, że pomimo wielu ograniczeń w diecie można odżywiać się smacznie i zdrowo. Pokazuje jak wyczarować różnorodne dania przy użyciu coraz to nowych zamienników bogatych w cenne składniki odżywcze. Wszystkie prezentowane potrawy powstają na bazie naturalnych i ekologicznych produktów. Blogerka jest autorką książek „Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie” oraz „ Mama Alergika Gotuje. Na Wyjątkowe Okazje”.


www.fb.com/mamaalergikagotuje | www.mamaalergikagotuje.pl

 

 

 

 

 

„Matka nieidealna”- to blog prowadzony przez młodą mamę dwóch córeczek - Natalie Rogalską. Autorka z dużą dawką autoironii i dystansu do macierzyństwa opisuje swoją codzienność. Strona Natalii ma prawie 50 tysięcy polubień co daje jej status jednej z najczęściej odwiedzanych. Co na niej znajdziecie? Pełne humoru i sarkazmu wpisy z życia codziennego, ciekawe artykuły, zabawne filmiki, zdjęcia, memy. Słowem wszystko co pozwoli nam spojrzeć na macierzyństwo z dystansem i cieszyć się z każdej chwili spędzonej z naszymi pociechami.


www.fb.com/nieidealnamatka | www.matka-nie-idealna.pl

 

 

 

Na zakończenie, chcemy Wam zaprezentować blog „W roli mamy”, który ma na Facebooku ponad 16 tysięcy polubień. Prowadzi go grupa kobiet w rożnym wieku, z odmiennymi doświadczeniami życiowymi. Jak piszą, różnią się między sobą praktycznie wszystkim, a to co je łączy to właśnie rola mamy. Połączenie tych cech sprawia ,że każda z mam znajdzie tu coś dla siebie. Na blogu znajdziecie szereg artykułów dotyczących zarówno dzieci jak i tematów około rodzicielskich. Oprócz tego duża dawka humoru, pięknych zdjęć , anegdotek oraz wszystkiego co może rozpromienić dzień każdej mamy.


www.wrolimamy.pl | www.fb.com/wrolimamy

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.