Co ciekawego kryje Internet? Blogi dla rodziców i dzieci odcinek 4

07.07.2017 0 komentarzy
Autor: Hot Magazine, Zdjęcia: Archiwum blogów

Zapraszamy do cyklu poświęconego ciekawym blogom. Co miesiąc polecamy Wam wybrane subiektywnie - ogólnopolskie jak i nasze, szczecińskie blogi poświęcone tematyce rodzinnej. Na ciekawe informacje liczyć będą mogli zarówno rodzice starszych jak i młodszych pociech. W tym miesiącu dowiecie się jak powinna ubierać się mama, co można robić z dzieckiem w Szczecinie, a wraz z chabazie przeczytacie niezwykłą Sagę Rodzinną.

 

Nakolkach

 

Zaczniemy od blogów ogólnopolskich. Blog, który bez wątpienia wyróżnia się na tle innych to www.nakolkach.com. Prowadzą go rodzice niepełnosprawnego Arka. Piszą o sobie, że są doskonałym tercetem, który gra zawsze i wszędzie razem. Nie brakuje im pomysłów i zapału do działania. Na blogu znajdziecie przydatne informacje, modę dziecięcą, wiele inspiracji oraz relacje z ich rodzinnych podróży.


Wszystko upiększają profesjonalnie wykonane zdjęcia. Autorzy bloga są 1 z 10 ambasadorów Kids Travel, którzy zwiedzają Polskę i pokazują obiekty godne polecenia, spełniające wszystkie rygorystyczne kryteria. Ich blog przełamuje bariery, zmienia stereotypy oraz dodaje siły. Pokłady energii oraz niezłomność jaka w nich drzemie, jest widoczna gołym okiem.

 

Na Kolkach

 

Mamineskarby


Kolejny blog, który jest warty uwagi to www.mamineskarby.pl. Największą inspiracją autorki, Magdy są jej dwie córeczki, którym dedykuje swojego bloga. Pani Magda jak sama pisze próbuje w zgiełku i natłoku spraw stworzyć własną przestrzeń, która ma być też pamiątką dla jej córek. Znajdziecie w nim szereg interesujących artykułów, zdjęć i życiowych opowieści

 

Mamineskarby


Mamineskarby to blog z dużą dawką lifestylu i mody dla dzieci oraz mam. Okazjonalnie na blogu pojawia się również tata. Blog jest prowadzony niezwykle estetycznie i bez trudności można znaleźć wszystko, czego potrzebujemy. Pani Magda organizuje także różne konkursy z ciekawymi nagrodami, w których każdy może wziąć udział.

 

Chabazie


Pora na blogi prowadzone przez szczecinian. Ciekawą propozycją jest blog www.chabazie.blogspot.com, który jest inny niż wszystkie dotychczasowe. Blog opisuje przygodę życia od pierwszej chwili – autorka podkreśla, że wszystko jest w stu procentach autentyczne. Nazwała go „Sagą Rodzinną”. Co go wyróżnia? Jest pisany jak opowiadanie.


Autorka opisuje przygody i zwykłe codzienne sytuacje w bardzo ciekawy sposób. Czasami pisze nawet wierszem. Równolegle autorka prowadzi jeszcze dwa blogi, które poniekąd są powiązane z chabazie.blogspot.com. Na wiedźmienie.blogspot.com przedstawia różnorodne przepisy kulinarne. Ostatnio autorka robiła kaszkę z pokrzywami i szczypiorkiem, która jest nietypową propozycją na posiłek dla dziecka. Z kolei na potwornia.blogspot.com znajdują się wszelkie prace plastyczne, które tworzy wraz ze swoją córką. Pomysły są bardzo ciekawe i inspirujące, a co najważniejsze pokazują jak można zrobić coś z niczego, a przy tym spędzić czas ze swoją pociechą.

 

Chabazie

 

I na dokładkę ostatni interesujący blog www.szczecindladzieci.net.pl. Prowadzi go szczecinianka, mama dwójki dzieci. Blog pełni funkcję informacyjną, można na nim znaleźć wszystkie aktualne wydarzenia dla dzieci i rodzin. Autorka szukając informacji o atrakcjach dla rodzin, zauważyła, że dużo jest takich wydarzeń, ale nie każdy potrafił do nich dotrzeć. Dlatego postanowiła założyć bloga, który skupia wszystko w jednym miejscu.


Na blogu możemy znaleźć opis ciekawych miejsc w Szczecinie, spis zajęć dodatkowych dla dzieci, warsztaty dla rodziców i wiele innych cennych informacji dla szczecińskich rodziców. Autorka bloga nie ogranicza się tylko do jego prowadzenia, ale współorganizuje też Kiermasz Książki Przeczytanej oraz Spotkania z Książką dla dzieci i młodzieży.

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.