Głos na włos – jak zapobiec wypadaniu włosów.

14.08.2019 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska

Wszyscy marzymy o pięknych, gęstych włosach. Czujemy się niekomfortowo, kiedy zaczynamy je tracić, dlatego warto jest wybrać się do specjalisty, który poprowadzi nasze leczenie i pomoże pozbyć się problemu. Jesteśmy jednym z najbardziej łysiejących narodów świata.Utrata włosów to powszechny problem i może dotyczyć wielu z nas, bez względu na płeć. I choć w najpowszechniejszym łysieniu androgenowym dotyczy ono w 60 proc. mężczyzn po 50 roku życia, to zdarza się, że włosy wypadają jeszcze wcześniej – nawet po ukończeniu 17 czy 18 r.ż.

 


Zwykle ludziom wypada ok. 100 włosówdziennie. Nie powinno nas to jednak niepokoić, jest to zupełnie normalne. W ostatniej fazie cyklu włos obumiera i wypada, ale na jego miejsce pojawia się nowy. Sytuacja się zmienia, kiedy zauważamy, że wypada nam nadmiernie dużo włosów, mimo odpowiedniej pielęgnacji i suplementacji witaminowej, o czym powinniśmy pamiętać. Zasad zachowania wyglądu zdrowych włosów jest kilka.Nie należy za często ich farbować oraz robić trwałej ondulacji. Najlepiej suszyć włosy zimnym powietrzem, ciepłe je niszczy. Ważne jest, żeby dostarczać organizmowi witaminy z grupy B oraz A,E,H i P.

 

Na dobry wygląd włosów mają też wpływ kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Pamiętajmy, żeby spożywać ciemnozielone warzywa, soję, soczewicę, fasolę, chude mięso, ryby, orzechy, ser, jajka oraz pieczywo pełnoziarniste.Również istotne jest, żeby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wody. Dbajmy o włosy również od wewnątrz! Jeżeli pomimo naszych starań wciąż mamy problem z wypadaniem włosów powinniśmy udać się do specjalisty. Metoda leczenia zależy od źródła problemu. Diagnostykę warto rozpocząć od wizyty u trychologa, który przeprowadzi konsultacje i badania. Przed wybraniem odpowiedniej metody leczenia konieczne jest dokładne zdiagnozowanie kondycji włosów oraz skóry głowy.


Centrum Medyczne Olimedica specjalizuje się w interdyscyplinarnym leczeniu łysienia i innych chorób skóry głowy.Posiada specjalistyczny sprzęt do diagnostyki. Zespół specjalistów -trycholog, kosmetolog, lekarz medycyny estetycznej, chirurg medycyny estetycznej, dietetyk oraz psycholog podchodzą do problemów holistycznie. Dzięki temu może zostać wprowadzony odpowiedni plan leczenia. By przywrócić prawidłową równowagę skóry głowy można zastosować różne rodzaje zabiegów profilaktycznych, terapeutycznych, leczniczych, które mogą być dodatkowo wspomagane masażem, impulsami elektrycznymi działaniem jonów czy stymulacją laserową. Inną popularną metodą leczenia łysienia jest naświetlanie światłem czerwonym. Pomaga to przywrócić prawidłowe krążenie, odżywić włosy, uzupełnić składniki odżywcze. W klinice stosuje się również karboksyterapię, oksybrazję (peeling wodno-tlenowy) i infuzję tlenową. Karboksyterapia to zabieg niwelujący problemy skóry głowy: wypadanie i osłabienie włosów, egzemy skóry głowy, łysienie, zakola. Infuzja tlenowa natomiast jest stosowana w celu odmłodzenia włosów oraz jako szczególny zabieg przeciw wypadaniu.

 

Jeśli pomimo naszych starań nie możemy zatrzymać łysienia lub gdy chcemy zagęścić nasze włosy, istnieje możliwość implantacji włosów. Obecnie najbardziej innowacyjną metodą jest implantacja sztucznych włosów Biofibre. Została opracowana przez włoską firmę Medicap na podstawie wieloletnich badań naukowych poświęconych sztucznym włóknom. To jedna z technik anti-aging, skierowana do osób, które pragną szybko i skutecznie rozwiązać problem łysienia, osiągając natychmiastowe, a jednocześnie długotrwałe efekty estetyczne. Do produkcji sztucznych włosów Biofibre wykorzystuje się wyłącznie biozgodne materiały przez co włosy są cienkie, miękkie i giętkie. Mogą być proste, falowane lub kręcone o różnej długości. Dostępnych jest aż 13 kolorów.


Wskazania do implantacji włosów Biofibre:
- łysienie androgenne;
- łysienie plackowate;
- łysienie w obrębie blizn;
- utrata gęstości włosów.


Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, podczas implantacji pacjent leży bądź siedzi. Implanty pozostają w skórze głowy przez ok. 10 lat dając efekt naturalnych, zdrowych włosów. Zabieg wykonuje wyłącznie doświadczony i wykwalifikowany lekarz specjalizujący się w chirurgii głowy. W Centrum Medycznym Olimedica można liczyć na profesjonalistów w tej dziedzinie! Wybierzcie się tam na konsultacje i sprawdźcie kondycję Waszych włosów.

 

 

Izabela i Aleksander Żmudzińscy

 

 

 

 

CHR Kupiec I piętro, ul. Krzywoustego 9-10
tel. 793 138 757, [email protected]

 

www.olimedica.pl
www.fb.com/olimedicacentrummedyczne
www.instagram.com/olimedica_centrum_medyczne

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.