Styczniowy przegląd blogów parentingowych

27.01.2020
Autor: Magda Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum blogów

Nadszedł styczeń a wraz z nim najnowsze wydanie Hot Magazine. Początek roku zawsze jest bardzo intensywny.Zapraszamy Was na chwilę wytchnienia z naszym artykułem! Przedstawiamy Wam cztery blogi parentingowe, które wyróżniają się zarówno poczuciem humoru jak i merytoryczną zawartością. Przyjemnej lektury, inspirujcie się!

 

 

 

 

Cała Reszta


Cała Reszta to trojaczki, kobieta, matka, styl życia pomiędzy Polską a Australią, przepisy na pyszne potrawy, miłość do sportu i sklep, w którym znajdziecie autorskie produkty. Jednym słowem dzieci i cała reszta.

 

Blog dynamicznie się rozwija, cechuje go systematyczność i ogromne zaangażowanie fanów. Autorka nie wierzy w idealne matki, sama uważa, że daleko jej do perfekcji. Każdego dnia uczy się cierpliwości, na blogu próbuje pokazać życie, jakim naprawdę jest – czasami wzrusza, napawa szczęściem, ale i wkurza i uwiera. Blog pisze tak, jak jest, bez ściemy.

 

Znajdziecie tutaj ogromną, niepowtarzalną dawkę emocji. Jest ambasadorką poglądu, że dziecko to nie tylko lukier ale i kupa i szrama na czole.
www.facebook.com/calaresztapl
www.calareszta.pl

 

-------------------------------------------------------------------------

 

 

 

LadyMamma


LadyMamma to kobieta – matka, która nie daje złotych rad na życiową drogę, przepisu na małego geniusza ani też żadna z niej fashionistka czy kucharka! Nie jest perfekcyjną panią domu, daleko jej również do amatorki w tej dziedzinie. Od życia pragnie nieco więcej niż tylko zmieniać pieluchy i zestarzeć się przy garach.

 

Ma gdzieś panujące trendy, sztuczne szablony, sztywne schematy i utarte ścieżki – zdecydowanie woli wydeptać swoją!;) Chwyta chwile w swoje szpony i próbuje wycisnąć z nich jak najwięcej!

 

Niewyczerpalne źródło energii odnalazła w dzieciach. Celebruje kreatywne macierzyństwo. Raz z głową w chmurach innym razem twardo stąpa po ziemi! Być może taka jak Ty, może trochę inna…
www.facebook.com/ladymamma
www.ladymamma.pl

 

-------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Mądrzy Rodzice


Mądrzy Rodzice - ich misją jest wspieranie rodziców w rozwoju ich kompetencji wychowawczych, w odkrywaniu siły płynącej z rodzicielstwa i przezwyciężaniu trudności, jakie nieodłącznie się z nim wiążą.

 

Zależy im na tym, by każdy rodzic myślał o tym, jak będzie wychował dziecko, wspierał je w rozwoju i kochał. Bliska jest im myśl wychowawcza Janusza Korczaka i idea praw dziecka, sprzeciwiają się przemocy wobec dzieci, promują wychowanie oparte na szacunku i bliskości.

 

Wierzą w moc rodzicielskiej intuicji wspomaganej poszerzaniem wiedzy i samorozwojem. A poza wszystkim starają się dzielić z Wami swoimi przeżyciami, radością i smutkiem, pokazywać Wam swoją kochającą się rodzinę.
www.facebook.com/MadrzyRodzice
www.madrzy-rodzice.pl

 

-------------------------------------------------------------------------

 

 

 

MumMe


MumMe to blog spełnionej kobiety, matki i żony. To tu nauczycie się cieszyć życiem. Blog prowadzi Ania Jaworska, 37 latka. Od 15 lat jest żoną i mamą trzech synów - Igora - 11 lat, Oliviera - 8 lat i Oscara - 5 lat.

 

Lubi o siebie dbać, trenować, zdrowo i pysznie jeść, podróżować i uczyć się. Z wykształcenia jest pedagogiem wczesnoszkolnym i nauczycielem języka angielskiego, jednak od 8 lat nie pracuje już w zawodzie.

 

Jej strona powstała spontanicznie, w czasie wyjazdu na narty z dziećmi. Uziemiona chorobą dwóch synów, postanowiła zacząć dzielić się z Wami swoim sposobem na życie i podejściem do niego. Jest niepoprawną optymistką, zmaga się z codziennością tak jak każdy, tylko z lekkim przymrużeniem oka.
www.facebook.com/blogmumme
www.mumme.pl