NakMuay Kids Marcina Parchety

25.04.2019
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Archiwum miejsca

Szkoła sportów walki NakMuay to bez wątpienia, marka sama w sobie i jedna z najbardziej prestiżowych szkół MuayThay w województwie zachodniopomorskim. Przede wszystkim za sprawą jej założyciela i jednego z najbardziej utytułowanych zawodników tej sztuki w Polsce, czyli Marcina Parchety. To on wychował lub w dużej mierze przyczynił się do sukcesu, kilku znanych zawodników sportów walki w Polsce.


Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że w szkole funkcjonuje nowa sekcja, skierowana do najmłodszych, czyli „NakMuay Kids”. Dzięki wykwalifikowanym instruktorom i trenerom dzieci, już od najmłodszych lat mają możliwość zapoznania się z tajnikami tej tajskiej sztuki walki, poprzez zabawę czy odpowiednio dostosowane do wieku podejście do przekazywanej wiedzy. Właśnie rozpoczęły się nabory do nowej sekcji dziecięcej i z tej okazji postanowiliśmy z Marcinem porozmawiać o szczegółach inicjatywy

 

  

 

Marcinie jak wiemy twoja szkoła cieszy się dużą popularnością i na horyzoncie są już nowe pomysły, które powoli wdrażasz. Powiedz nam, skąd pomysł na sekcję dziecięcą?


Od dawna planowałem takie zajęcia, lecz z powodu braku zasobów kadrowych nie wdrażałem go w życie. Od stycznia ruszyliśmy z zajęciami dla dzieci, na tę chwilę w naszej centralnej sali treningowej, od września planujemy stworzyć oddziały w innych miejscach.

 

Czego może spodziewać się rodzic zapisujący swoją pociechę, do NakMuay Kids?


Bezpieczeństwa swojej pociechy, fachowości instruktora prowadzącego, ciekawych zajęć, które wszechstronnie rozwiną młodego adepta MuayThai - zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Na zajęciach sportów walki mało, że rozwijamy ciało to i kształtujemy pozytywne cechy charakteru i psychikę. Przewagą naszych zajęć nad zajęciami sportów drużynowych jest to, że w naszych zajęciach adept bierze czyny udział od początku do końca.


W zespołowych grach może zaistnieć sytuacja, że dziecko nie dostanie się do np. piłki lub spędzi czas na ławce rezerwowych. Sporty walki mimo, że są dyscypliną indywidualną to treningi odbywają się w grupie. Dzieci uczą się poszanowania do osób starszych dzięki odpowiedniej postawie instruktora, współżycia i pracy w grupie, te które są nieśmiałe przezwyciężą swoją nieśmiałość. Te dzieci, które są nadpobudliwe emocjonalnie i ruchowo - zajęcia sportów walki dają możliwość rozładowania tej energii.

 

Marcin Parcheta - Head Instruktor. Posiada on ponad 15 letnie doświadczenie w nauczaniu sztuk walki. Potwierdzeniem tych umiejętności jest oprócz szerokiego grona uczniów także państwowy tytuł instruktora sportu (Boks  i Muay thai). Sam trenuje sporty walki od 27 lat. Trener stale stara się doskonalić swoje umiejętności, uczestnicząc w seminariach i szkoleniach poświęconych sztukom walki.

 

"Gwarantujemy bezpieczeństwo
i wyspecjalizowaną kadrę instruktorską, która uczy poprzez zabawę"

 


Z pewnością zajęcia z najmłodszymi znacząco różnią się od choćby zajęć z młodzieżą i instruktorzy są odpowiednio do takich zajęć przygotowani. Opowiedz jak wygląda taki typowy trening sekcji dziecięcej?


Trening zaczynamy od zbiórki i oddania sobie wzajemnego szacunku. Następnie krótka rozgrzewka, po niej gry i zabawy ogólnorozwojowe na przemiennie z elementami MuayThai. Wszystkie techniki ćwiczymy w formie bezkontaktowej tj. z użyciem tarcz, worków, pacek do uderzeń. Staramy się aby każdy trening był dla dzieci jak najbardziej ciekawy i zaskakujący.

 

  

 


Ile jest zajęć w tygodniu i gdzie można dowiedzieć się więcej na temat samych zajęć oraz zapisów do sekcji?


Zajęcia odbywają się w wtorki i czwartki o godzinie 16;30 w sali gimnastycznej SP 5 przy ulicy królowej Jadwigi 29 w Szczecinie.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 730 506 888