Szczecin dla Dzieci: Muzeum Techniki i Komunikacji

07.07.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum MTiK

W magazynie #Rodzinka prowadzimy cykl, w którym co miesiąc przedstawiamy wam szczecińskie miejsca, wydarzenia czy inicjatywy - atrakcyjnie zarówno dla dzieci jak i w dużej mierze dla dorosłych. Być może nasze artykuły – pomogą Wam zaplanować kolejny aktywny weekend z dzieckiem. Stare samochody, motocykle i autobusy, dzięki nim możemy zobaczyć jak na przełomie 100 lat rozwijała się branża motoryzacyjna. Brak pomysłu na efektywnie spędzony czas? Już nie, bo polecamy Wam - Muzeum Techniki i Komunikacji na ul. Niemierzyńskiej 18.

 

 

Muzeum Techniki i Komunikacji mieści się w zmodernizowanej zajezdni tramwajowej, która powstała w 1912 roku. Muzeum głównie zajmuje się prezentacją osiągnięć przemysłu motoryzacyjnego w Szczecinie. Między innymi są to: tramwaje, autobusy, samochody, motocykle oraz sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny.

 

 


Znajdziemy tu eksponaty już z 1919 roku - na przykład Motocykl Alba. Nie brakuje perełek z okresu międzywojennego, głównie są to samochody firmy Stoewer oraz z lat 50. i 60. , motocykle Junak i samochody Smyk. Stałą wystawę obejmuje również zbiór motocykli, samochodów, autobusów i tramwajów z czasów PRL-u.

 


Muzeum jest na tyle przyjazne, że do większości pojazdów zwiedzający mogą wchodzić i poczuć się kierowcy w tamtych czasach. W muzeum znajduje się również interaktywna wystawa „Eureka ruchu”, która ma na celu przedstawienie najważniejszych praw fizyki, dzięki samodzielnemu wykonaniu przeróżnych doświadczeń. Stworzył ją prof. Jerzy Stelmach z Uniwersytetu Szczecińskiego. Już na samym wejściu do muzeum można sprawdzić jak działa dźwignia dwustronna i każde nawet najmniejsze dziecko może dzięki niej podnieść klasycznego fiata 126p.

 


Dla najmłodszych w muzeum czekają trzy interaktywne konsole z grami edukacyjnymi, które działają na dotyk. W grach można naprawić samochód, zrobić własny pojazd od podstaw lub pojechać w podróż tramwajem. Jedna z gier przenosi dziecko do warsztatu samochodowego, w którym stoi pojazd, operator musi wyszukać kilka jego usterek. Musi dobrać do niego silnik, opony i karoserie, a gra pokazuje mu czy pojazd jest przyjazny dla środowiska. W grze z tramwajem, dziecko wybiera tramwaj oraz pasażerów, wszystko dostosowuje do wybranej epoki, kiedy skończy w nagrodę odbywa podróż po Szczecnie w czasach, które wcześniej wybrało.

 

 


W budynku Muzeum Techniki i Komunikacji znajdziemy również Cafe Niebko, które organizuje specjalne przyjęcia urodzinowe, chrzciny, komunie, czy baby shower. Podczas takiej uroczystości przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci. Zwiedzanie muzeum z animatorem, warsztaty, zabawy w tematycznych animacjach, czy dotykowe konsole- to wszystko sprawi, że rodzice w końcu będą mogli spokojnie odpocząć, a dzieci dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy.

 

 


Muzeum Techniki i Komunikacji
ul. Niemierzyńska 18A, 71-441 Szczecin
tel. 91 4 599 200
www.muzeumtechniki.eu

 

Zapisz

Zapisz

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.