Ciekawe Miejsca: 7 aktywnych sposobów na kwiecień

12.04.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Miejsc

Sport (w każdej formie), reakreacja, aktywność... to samo zdrowie. Jako że wiosna nabiera rozpędu (choć bardzo powoli), to z tego okazji chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka ciekawych atrakcji sportowych, które mogą być doskonałym sposobem na spędzenie czasu z rodziną bądź przyjaciółmi. W sposób aktywny oczywiście. Każdy dobrze wie, iż zajęcia na świeżym powietrzu albo chociażby w ruchu – najlepiej wpływają na samopoczucie, a także rozwój. Nie zapominajmy – nasze pociechy nie są wyjątkiem! Przedstawimy Wam między innymi możliwość odkrycia świata golfa, szkołę karate czy podwodny świat. Oto 7 aktywnych sposób na kwiecień!

 

 

Park Linowy

Wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach. Na każdym odcinku czekają na dzieci różne przeszkody: skok tarzana, pal buszmena, ścianka wspinaczkowa i wiele innych bardzo ciekawych atrakcji… Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej może przejść całą trasę, ciesząc się przy tym niezwykłą, ekstremalną, ale w pełni bezpieczną przygodą.
Szczeciński Park Linowy Tarzania, Kąpielisko Głębokie
tel. 796 071 155
www.tarzania.pl

 


Golf
Binowo oddalone jest pół godziny od centrum Szczecina. Spędzisz tu miło każde popołudnie grając i ciesząc oczy pięknymi widokami, a po intensywnej grze zjesz smaczny obiad. Golf to sport ciszy i spokoju. W nauce golfa pomogą wam prywatne lekcje z profesjonalistą. Oczywiście golf jest jak najbardziej przeznaczony również dla juniorów, dlatego warto pokazać dziecku jak ciekawy jest ten sport. Dla jeszcze mniejszych – mini golf.
Binowo Park Golf Club, Binowo 62
tel. 784 655 058
www.binowopark.pl

 

 

Jazda Konna
Chcesz nauczyć dziecko jak dobrze i bezpiecznie jeździć konno? A może samemu chcesz rozpocząć naukę? W obrębie Szczecina znajduje się kilka miejsc, w których można doświadczyć jazdy konnej. W marcowym wydaniu polecamy Koński Gaj. Zajęcia odbywają się tutaj na wyszkolonych koniach i kucach, a prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów. Najmłodsi adepci mają nawet 3 lata!
Koński Gaj, Tanowo ul. Gunicka 31
tel. 693 420 402
www.konskigaj.com

 

 

Gokarty

Chcesz pokazać dziecku namiastkę jazdy samochodem? A może sam chcesz poczuć się jak dziecko? Dajcie spokój... gokarty są i dla młodszych i dla starszych! Doskonałym pomysłem są małe pojazdy, zwane gokartami. W Szczecinie jest kilka torów gokartowych, na których dziecko może spróbować swoich sił. Na przykład w Hotelu Silver, który jest otwarty przez cały tydzień! Gokarty stworzone są w taki sposób, iż gwarantują maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom.
Hotel Silver, Rondo Hermana Hakena
tel. +48 91 44 12 500
www.silverhotel.pl

 

 

Tenis
Teraz coś zdecydowanie dla najmłodszych! Zajęcia ogólnorozwojowe inspirowane tenisem ziemnym, rozwijające umiejętności dziecka poprzez sport i zabawę. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 do 5 roku życia i prowadzone są przy czynnym udziale rodzica. To propozycja m.in. Tenisowych Maluszków. Treningi oparte na brytyjskich wzorcach nauczania oraz bezpiecznej metodologii zajęć ogólnorozwojowych, które zapewniają prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka.
Tenisowe Maluszki, Rynek Sienny 2/4
tel. 502 672 746
www.tenisowe-maluszki.pl/

 

 

Pływanie
Lekcje pływania? Od naprawdę najmniejszego wieku można zacząć stawiać już swoje pierwsze kroki w basenie... Jednakże osoby starsze są również mile widziane! Doskonale wiedzą o tym właściciele, a także profesjonalni instruktorzy nauki pływania w Strefie H2O. Zajęcia są już nawet dla dzieci w wieku 3-12 miesięcy! Basen ma najnowocześniejszą technologię oczyszczania wody. Wymiary: 6 m na 10, a głębokość wynosi 1,3 m.
Strefa H2O, Topolowa 2, Mierzyn
tel. 693 708 070
www.strefah2o.com.pl

 

 

Sztuki walki
Sztuki walki nie muszą kojarzyć się jedynie z agresją. Wręcz przeciwnie. Można uczyć się ich podstaw i na przykład wykorzystywać je w obronie własnej. Nauka z głową może przynieść wiele korzyści. Dla przykładu podajemy zajęcia karate w Bodaikan, gdzie spotkacie wykfalifikowaną kadrę trenerską! Coś fajnego dla starszych i młodszych!
Bodaikan klub Karate, ul. Malczewskiego 10
tel. 605 619 408
www.bodaikan.pl

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.