Ski Park Szczecin

14.04.2023 1 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Daniel Pastuszak

Dzisiaj przedstawiamy Wam wywiad z ekipą Ski Park - innowacyjnym centrum sportowym w Szczecinie, które oferuje wiele różnych aktywności dla miłośników sportów zimowych (o każdej porze roku) i wspinaczki. Czy chcesz poznać sekrety symulatora jazdy na nartach oraz różnorodne ściany wspinaczkowe? A może interesują Cię zajęcia z crossfitu, które odnoszą coraz większy sukces wśród miłośników sportów wytrzymałościowych? Na pytania odpowiadają: Kamila Olejnik, menadżerka Ski Park Szczecin i Irmina Husarek, certyfikowana trenerka CrossFit CF-L1
 
hot°: Witamy w Hot Magazine! Na początku chcielibyśmy przybliżyć naszym Czytelnikom czym jest Ski Park. Prosimy o kilka zdań wprowadzenie do Waszego świata…


Według nas słowa, które najlepiej określą Ski Park Szczecin to rodzinne centrum sportowe. Można u nas realizować się na wielu płaszczyznach, praktycznie w każdym wieku. Mamy kilkupokoleniowe rodziny, w których dzieciaki przychodzą na narty, ścianki, lub na zajęcia sportowe dla dzieci, rodzice w tym czasie trenują crossfit, a dziadkowie (TAK! dziadkowie i babcie) ćwiczą na zajęciach obwodowych.

 

Wszystko dostosowane do umiejętności i możliwości. Od początkujących do profesjonalistów. Można u nas spędzać całe popołudnia, a przy okazji napić się smacznej kawy.

 

 


hot°: Czy oferujecie lekcje narciarskie na symulatorze jazdy na nartach oraz zajęcia z wspinaczki, a jeśli tak, to w jaki sposób są one prowadzone?


Tak. Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Jazda na nartach czy snowboardzie na całorocznych wewnętrznych stokach MaxTracks jest bezpiecznym sposobem na rozpoczęcie przygody z jazdą, ale też na szlifowanie umiejętności znakomitych narciarzy. Uczymy dzieci już od 4 roku życia. Jazdy są zawsze z instruktorem, a sprzęt jest w cenie lekcji.


Jeśli chodzi o ścianki wspinaczkowe tu również zawsze obecny jest instruktor. Uczy, jak bezpiecznie podpinać się do ścianek (system clip’n’climb pozwala na samodzielne podpinanie się i bezpieczne korzystanie ze wszystkich ścianek) oraz pomaga, gdy tylko ktoś tego potrzebuje.

 


hot°: Jeszcze pytanie odnośnie waszego symulatora jazdy na nartach… Czy jest on adresowany dla początkujących, czy bardziej dla doświadczonych narciarzy?


Adresowany jest zdecydowanie do wszystkich poziomów zaawansowania. Niezależnie, czy ktoś dopiero zaczyna przygodę z nartami lub deską (dostajemy sporo fantastycznych filmików naszych klientów śmigających po górskich stokach po tym jak pierwsze kroki stawiali właśnie u nas), czy mamy do czynienia z zaprawionym narciarzem- zawsze jest co robić, coś czego można się nauczyć i coś co można poćwiczyć.

 


hot°: Jakie rodzaje ścian wspinaczkowych są dostępne w Ski Parku, a także jaka jest ich trudność i jakie są wymagania dotyczące sprzętu?


Mamy przeróżne ścianki wspinaczkowe, w szerokim zakresie zaawansowania- od prostych po bardziej wymagające. Skorzysta z nich każdy- i dzieci (wymagane 17gm wagi i min. 110cm wzrostu) i dorośli.

 

Posiadamy również interaktywną ściankę Valo, na której można się pobawić w rozmaite gry i zdobywać punkty, oraz ruchomą ściankę Everest, której ustawienia pozwalają na wspinaczkę od początkujących po bardzo zaawansowanych, w różnych kątach nachylenia oraz prędkości. Jest co robić!

 


hot°: Czy w Ski Parku można wynająć odpowiedni sprzęt, na przykład buty narciarskie i wspinaczkowe, czy kaski?


Cały niezbędny sprzęt narciarski jest w cenie zajęć. Jeśli chodzi o ścianki- wystarczą własne, wygodne (zmienne i czyste) buty sportowe.

 


hot°: Jakie są godziny otwarcia Ski Parku, a także godziny, podczas których można korzystać z Waszej oferty?


Od poniedziałku do soboty jesteśmy czynni 9-21, w niedziele 10-20. Godziny zajęć są różne- najlepiej dzwonić na recepcję lub samodzielnie zapisywać się na zajęcia, a także dokonywać płatności online poprzez naszą stronę internetową:
https://wod.guru/grafik/hellsheavencfszczecin

 

hot°: Czy Ski Park oferuje też możliwość organizacji imprez okolicznościowych lub szkoleń?


Oczywiście. Organizujemy urodziny na sportowo dla dzieci, wyjścia szkolne i klasowe oraz sportowe spotkania integracyjne dla firm oraz grup zorganizowanych.

 

 


hot°: Druga połowa Ski Park to centrum Cross Fit. Jakie rodzaje sprzętu i maszyn są dostępne?


Ergometr wioślarski, trenażer narciarski Skierg, Assault Airbike czyli rower powietrzny i skrzynie drewniane (boxy) to maszyny cardio z których trenujący korzystają w trakcie zajęć crossfit. Z zakresu ćwiczeń gimnastycznych dostępny mamy następujący sprzęt: kółka, drabinki, drążek, kołkownice, liny czy multiring.

 

Jeśli chodzi o zakres ćwiczeń siłowych posiadamy szeroką gamę odważników kettlebell, hantli, piłek Slam Ball, wall ball, worki typu sandbag i worm, yoke (spacer buszmena), sztangi ciężarowe oraz tzw. fat bary.

 


hot°: Cross Fit szybko zdobył ogromną popularność w Szczecinie. Co jest najbardziej fascynującego w crossficie według Was?


Najbardziej fascynujący jest niewyobrażalny progres, który osiąga każda osoba trenująca crossfit. Progres ten jest zawsze wszechstronny, umożliwia rozwój ciała na wielu płaszczyznach. Kręci nas również wysoka intensywność treningów, bo my kochamy się mocno zmęczyć:) Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz w crossficie... community czyli LUDZIE!!!

 


hot°: Czy Wasze centrum crossfit oferuje zajęcia dla początkujących, a jeśli tak, to jakie korzyści można z nich wyciągnąć?


Dla osób początkujących oferujemy treningi INTRO, na których powoli wprowadzamy nowych sportowców w świat crossfitu. Grupa jest nieliczna, a zajęcia te opierają się w głównej mierze na dokładnym omawianiu i praktykowaniu techniki wykonywanych ćwiczeń, co umożliwia uniknięcie kontuzji. Jest to również czas poznawania nazewnictwa bowiem ćwiczenia crossfitowe rozpisywane są na tablicy w języku angielskim.

 

--------------------

 

 

 


Ski Park Szczecin
ul. Twardowskiego 5
71-100 Szczecin
Tel. Recepcja: 575 392 228
Tel. Menager: 730 654 615
Mail: [email protected]

 www.facebook.com/SkiParkSzczecin

https://www.instagram.com/skipark_szczecin

 

 

Ski Park

Ski Park

Komentarze

Komentarze

Arek
13:10 23.04.2023
Super miejsce - dzieciaki zawsze bawia sie fantastycznie
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.